Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 789888 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1620 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:16:29 »
Nikt nawet na sekundę nie podniósł tego tematu - po co się dodatkowo wkurzać.
A szkoda.

Offline Gascon200

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1621 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:19:10 »
Nikt nawet na sekundę nie podniósł tego tematu - po co się dodatkowo wkurzać.



A coś więcej o DC, oprócz tego Batmana?

Itachi

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1622 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 23:36:48 »
Fatalna informacja...

Od razu fatalna.... Mają ponownie nasycić rynek do granic możliwości w kolejnym segmencie po Odrodzeniu? Wydają CB, zapewne nie chcą przesadzić. Czy to dobrze czy źle trudno ocenić, Egmont ocenia słupkami sprzedaży więc jestem spokojnej myśli, prędzej czy później nadejdzie czas DR. Możemy wyrażać niezadowolenie, ale co napisałbyś za powiedzmy rok, gdy przerwali wydawanie bo zbyt wolno się sprzedaje?

Offline radef

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1623 dnia: So, 25 Maj 2019, 00:13:38 »
Kołodziejczak jak zwykle wpada ze skrajności w skrajność.
Raz rozwalił już prasowe komiksy Disneya publikując 23 Giganty(Mamuty itp.) rocznie, w tym nie raz 3 tomy wychodziły w tydzień, na co klienta kioskowego nie było stać, przez co zaczęły walać się na taniej książce.
A teraz boi się wydać cokolwiek więcej poza 4 Barksami. Przypominam nadal, że Egmont nie wydaje komiksów Disneya o cenach pomiędzy 25 zł a 70 zł i nadal brak serii na rynek księgarski, lecz do klientów o mniej zasobniejszym portfelu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1624 dnia: So, 25 Maj 2019, 07:30:12 »
Bo teraz jest Marvel :) I zaraz jeszcze ten Marvel Komiks.

Offline helsing

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1625 dnia: So, 25 Maj 2019, 10:35:40 »
Uzupełnienie do postu stachela.

  • Co do Conana to było powiedziane że będzie chciał wydać jak najwięcej ale to przejście praw pokrzyżowało plany i trzeba czekać. Kolekcja spowodowała że też nie można za dużo rzucić na raz. Dodatkowo byłby skłonny wydać to co tworzy Glenat, ale tutaj w grę wchodzi jeszcze walka spadkobierców o to czy Conan jest już w domenie publicznej. I nie jest też pewny czy wydając Conana z Marvela dostanie prawa do francuskich komiksów. Ale uspokajał że te komiksy znajdą w Polsce wydawce.
  • Co do Hellboya to ja zrozumiałem że w planach jest wszystko jak będzie sprzedaż, tylko najpierw BBPO. Był plan aby podeprzeć się nową serią filmów ale to się nie udało.
  • Kioskowy Marvel Komiks dla dzieci ma się opierać na Marvel Adventures. Ma zawierać 5 zeszytów: Po dwie o Avengers i Spider-manie oraz jedną z innym bohaterem.
  • O Vertigo należy być spokojnym. Jest w planach dalekich nawet oryginalny Books of Magic.
  • Będzie Kingdom Come w DC Deluxe ale bez podania daty. TK zasugerował aby sprzedawać pierwsze wydania jeśli chce się zarobić.
  • Don Rosa dał znać że chętnie przyjechałby do Polski na jakiś festiwal.
  • Będzie dodatkowy tom zbierający historie ze świata Gnata.


JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1626 dnia: So, 25 Maj 2019, 10:46:25 »
To w tym Marvel Komiks będzie 5 zeszytów za 15 zł  :o A mówili że się nie da  ;D

Czytałem coś kiedyś z tego Marvel Adventures (chyba Pająka) i nawet spoko było.

O Vertigo należy być spokojnym. Jest w planach dalekich nawet oryginalny Books of Magic.
I to mnie bardzo cieszy bo nie dawałem za bardzo szans na starsze rzeczy :)
« Ostatnia zmiana: So, 25 Maj 2019, 10:59:40 wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1627 dnia: So, 25 Maj 2019, 11:32:58 »
Od razu fatalna.... Mają ponownie nasycić rynek do granic możliwości w kolejnym segmencie po Odrodzeniu? Wydają CB, zapewne nie chcą przesadzić. Czy to dobrze czy źle trudno ocenić, Egmont ocenia słupkami sprzedaży więc jestem spokojnej myśli, prędzej czy później nadejdzie czas DR. Możemy wyrażać niezadowolenie, ale co napisałbyś za powiedzmy rok, gdy przerwali wydawanie bo zbyt wolno się sprzedaje?

Myślę, że na przesycenie rynku nie ma szans. Dostajemy 4 tomy rocznie, czyli bardzo mało. Nie licząc kioskowych pism z kaczkami, nie dostajemy nic w tym segmencie. W tym tempie wydanie całej kolekcji Barksa zajmie wiele lat (kolekcja będzie miała 30 tomów więc 7 lat). Jeżeli planują wejść z Rosą dopiero po wydaniu kolekcji Barksa to jest to fatalna informacja bo oznacza wiele, wiele lat czekania. Najwcześniej 2026 rok... Gdyby dołożyli kolekcję Rosy, choćby 2 tomy na rok, to naprawdę nic by się nie stało... popyt było widać jaki jest przy starcie pierwszych 2 tomów z kaczkami w HC.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Maj 2019, 11:34:37 wysłana przez Antari »

Offline pawlis

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1628 dnia: So, 25 Maj 2019, 12:36:16 »
Wbrew temu, co pisze się często w polskich mediach, Francuzi, Belgowie i tym podobni Europejczycy nie przejmują się tak postrzeganą poprawnością polityczną

Za to w USA by nie przeszło (patrz kaczory pijące faux-piwo w ŻiCzSMcK)

Pamiętamy, że w animacji Czarnym Smerfom zmieniono kolor skóry, bo ktoś uznał że to będzie rasistowskie (choć Peyo pewnie nawet o tym nie myślał). I pamiętam swe dziecięce zdziwko, czemu Czarne Smerfy są  fioletowe (widziałem wpierw komiksowy oryginał tego odcinka). Aczkolwiek animowana adaptacja ma u mnie serduszko za wierne odzworowanie charakteru Papy Smerfa z pierwszych komiksów :).

Offline Crono

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1629 dnia: So, 25 Maj 2019, 13:21:35 »
Cieszę się z tego specjalnego albumu poświęconemu Asteriksowi. Szkoda, że takich wydań publicystycznych wciąż jest mało na naszym rynku.

Offline Death

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1630 dnia: So, 25 Maj 2019, 13:25:02 »
Jestem niemal pewien, że czarne smerfy to pierwsza rzecz, nie tylko komiks, jaką przeczytałem w życiu. Od małego karmiony rasizmem. :)

Offline pawlis

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1631 dnia: So, 25 Maj 2019, 13:33:11 »
Teraz przeczytałem, że komiksowe Czarne Smerfy w krajach anglojęzycznych też zostgały poddane cenzurze i są fioletowe jak w kreskówce.

Znowu potwierdza się moja osobista opinia, że Anglosasi po obu stronach globu to przewrażliwione sissies (i to jeszcze w czasach, gdy nie było mowy o poprawności politycznej).

Offline Arturrro

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1632 dnia: So, 25 Maj 2019, 14:15:55 »
Uzupełnienie do postu stachela.

  • Co do Conana to było powiedziane że będzie chciał wydać jak najwięcej ale to przejście praw pokrzyżowało plany i trzeba czekać. Kolekcja spowodowała że też nie można za dużo rzucić na raz. Dodatkowo byłby skłonny wydać to co tworzy Glenat, ale tutaj w grę wchodzi jeszcze walka spadkobierców o to czy Conan jest już w domenie publicznej. I nie jest też pewny czy wydając Conana z Marvela dostanie prawa do francuskich komiksów. Ale uspokajał że te komiksy znajdą w Polsce wydawce.
  • Co do Hellboya to ja zrozumiałem że w planach jest wszystko jak będzie sprzedaż, tylko najpierw BBPO. Był plan aby podeprzeć się nową serią filmów ale to się nie udało.
  • Kioskowy Marvel Komiks dla dzieci ma się opierać na Marvel Adventures. Ma zawierać 5 zeszytów: Po dwie o Avengers i Spider-manie oraz jedną z innym bohaterem.
  • O Vertigo należy być spokojnym. Jest w planach dalekich nawet oryginalny Books of Magic.
  • Będzie Kingdom Come w DC Deluxe ale bez podania daty. TK zasugerował aby sprzedawać pierwsze wydania jeśli chce się zarobić.
  • Don Rosa dał znać że chętnie przyjechałby do Polski na jakiś festiwal.
  • Będzie dodatkowy tom zbierający historie ze świata Gnata.

Rozwinięte były w jakikolwiek sposób dwa ostatnie punkty? Don Rosa sam kontaktował się z Egmontem w tej sprawie? Po ostatniej jego wizycie w PL kiedy to Egmont się nie popisał można by pomyśleć, że odechce mu się u nas wizyt :) Jest szansa na jego przyjazd?
GNAT: Wiadomo jakie to będą historie i wydanie i na kiedy są planowane?

Offline moai

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1633 dnia: So, 25 Maj 2019, 15:08:23 »
GNAT: Wiadomo jakie to będą historie i wydanie i na kiedy są planowane?
Domnienywac mozna, ze to bedzie Tall Tales + Coda (poczatek tego tomu, bo reszta to zdjecia, eseje i inne).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1634 dnia: So, 25 Maj 2019, 15:35:34 »
« Ostatnia zmiana: So, 25 Maj 2019, 15:43:42 wysłana przez JanT »