Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 790099 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1500 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 08:54:14 »
Tylko pytanie czy nasz rynek jest gotowy na istnienie obok siebie edycji zwykłej i LE?

Na pewno jest. Myślę, że kolega nie rzuciłby ot tak sobie pomysłem, nie badając wcześniej rynku.  ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Maj 2019, 09:01:41 wysłana przez ramirez82 »

Offline parsom

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1501 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 08:57:30 »
Na pewno jest. Myślę, że kolega nie rzuciłby ot tak sobie pomysłem, nie badając wcześniej rynku.

To jest ten moment, kiedy czuję się jak Sheldon Cooper - nie potrafię rozpoznać, czy to sarkazm, czy nie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1502 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 09:01:26 »
Heh, racja, przeszło mi przez myśl jak wrzucałem posta, że można nie wyczuć.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1503 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 09:08:44 »
Tylko pytanie czy nasz rynek jest gotowy na istnienie obok siebie edycji zwykłej i LE? Rozumiem, mogliby podjąć ryzyko i puścić obie edycje. Ale zapewne popyt na LE byłby na tyle niski, że skończyłby się urwaniem serii i narzekaniem na wydawnictwo. Tak źle i tak niedobrze.
Widze, ze kolega zbadal wczesniej rynek dokladnie i wie jakby to sie skonczylo.

Sznikiel by zszedl, Sin City tez by zeszlo.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Maj 2019, 09:17:08 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1504 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 09:16:51 »
Widze, ze kolega zbadal wczesniej rynek dokladnie i wie jakby to sie skonczylo.
Nie zbadałem, podobnie jak Ty.
Po prostu patrzę na temat okiem pesymisty. Pamiętaj, że wydawnictwo, czy to E czy M, czy inne to firma nastawiona na zysk, i to jest priorytetem. Jeżeli wydawnictwo nie widzi przesłanek (czyli potencjalnego zwiększenia zysku) do wypuszczenia dwóch edycji danego komiksu, a jednak wydawnictwo powinno mieć lepsze rozeznanie na rynku niż jakiś forumowy Moreroms czy Szekak, to tego nie robi.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1505 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 09:18:59 »
E nie widzi tez przeslanek od lat by wydac klasycznwgo Batka, dopiero teraz moze wreszcie wyda, a jak juz wyda to im sie on sprzeda, gwarantuje. TK nie jest nieomylny, to tylko ulomnu czlowiek i jak kazdy ulomny czlowiek popelnia bledy. Nie widzialo tez przeslanek by wydac Thorgala, a czy ktos ma watpliwosci, ze zbiorczy Thorgal w fajnej edycji, np. B&W by sie sprzedal? No wlasnoe, ale TK wie lepiej, az ktos inny wydal za 500zl tom.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Maj 2019, 09:20:36 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1506 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 10:34:23 »
Właśnie o to chodzi - Egmont kieruje się ceną. Weźmy przykład Killing Joke z nowymi kolorami na kredzie, a z oryginalnymi kolorami na offsecie - mam ten komiks i widzę, że różnica jest gigantyczna w czytaniu i pewnie każdy kto miał podobne doświadczenia z komiksem z oryginalnym, a nowymi kolorami powie, że jednak jest między tymi wydaniami przepaść - ponoć wpisują się w to "Weapon X" Barryego Windsora-Smitha, czy "Batman Year One", pewnie jest więcej tytułów, które pod to podpisać można. Nie mam pojęcia jak wygląda to w innych polskich wydawnictwach i jakich tytułów dotyczy ten problem. Ja rozumiem, że niektórymi kieruje minimalizm byle mieć i przeczytać i zaraz wystawić na sprzedaż, to im całkowicie wystarcza i tę potrzebę Egmont zaspokaja.

Można też pod to podciągnąć "Potwora z Bagien" Moore'a i zapytać się, czy lepiej by było wydać 3 tomy po blisko 500 stron każdy za 100 zł., tak jak wydano na kredzie; czy lepiej by było wydać 6 tomów każdy po 100 zł., ale z oryginalnymi kolorami na offsecie. Ktoś powie, że lepiej 3 tomowe wydanie, bo kalkulator pokazuje, że ludzie chętniej wydadzą 300 zł. niż 600 zł. za to samo. Kolorystyka w tym klimacie buduje klimat. Czy to jest aż taka dobra decyzja biznesowa jak niektórzy starają się twierdzić, że byle wydać tytuł? Egmont tak wydaje i tak jest oceniany, dla mnie nie jest to, żaden hejting, roszczeniowość tylko realna ocena sytuacji.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1507 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 10:44:36 »
A co ten offset taki drogi? :) Zobacz w jakich cenach wydaje NSC na offsecie.

Cfilton jest na offsecie i w cenie jak inne takie wydania na kredzie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Maj 2019, 10:54:28 wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1508 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 10:54:21 »
Realna ocena sytuacji dla Ciebie. Mnie się bardziej podoba nowe kolorowanie Killing Joke. Jest wydanie zagraniczne zbierające oba kolorowania. Nie dorabiajcie teorii, że jest problem gdzie go nie ma. Nie żyjemy w bańce mydlanej, angielski to już podstawa. Egmont wydaje co uważa za stosowne, jednym pasuje, innym nie. Mamy dowolność, zawsze można kupić zagraniczne. Jeżeli już gdzieś upatrywać problemów to w samej polityce wydawniczej DC za granicą. W przypadku Marvela podobnie.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1509 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 10:55:24 »
Od strony technicznej jestem zielony. Zaraz ktoś mnie poprawi, że to chodzi o zupełnie inny papier, aby uzyskać takie efekty o których piszę i może, że cena nie będzie aż tak wysoka, albo, że będzie jeszcze drożej. Mi chodzi o efekt końcowy i jeżeli będzie trzeba za niego zapłacić, to ja się na to zgadzam, możliwe, że sporo osób jest tego samego zdania.

Realna ocena sytuacji dla Ciebie. Mnie się bardziej podoba nowe kolorowanie Killing Joke. Jest wydanie zagraniczne zbierające oba kolorowania. Nie dorabiajcie teorii, że jest problem gdzie go nie ma. Nie żyjemy w bańce mydlanej, angielski to już podstawa. Egmont wydaje co uważa za stosowne, jednym pasuje, innym nie. Mamy dowolność, zawsze można kupić zagraniczne. Jeżeli już gdzieś upatrywać problemów to w samej polityce wydawniczej DC za granicą. W przypadku Marvela podobnie.

Mam tę wydanie, dlatego o nim piszę, innych nie posiadam, ale z tego co się orientuje to nawet za granicą zaczynają wracać przy niektórych tytułach do oryginalnych kolorów. I jasne, że sporo tytułów ma nowe kolorowania i tak jak piszesz jest to ogólny zarzut, który pewnie dotyczy wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Maj 2019, 10:58:48 wysłana przez isteklistek »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1510 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 10:56:42 »
Większość i tak woli jak najtaniej  :)

Offline Gazza

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1511 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 08:39:43 »
Może tak, ale jak pokazał "ekskluzywny" Thorgal - na takie wydania też popyt już jest.
Ciekaw jestem ile czasu jeszcze potrzeba by któryś z naszych trykotowych wydawców sięgnął po jakieś np LE wydanie i puścił to w low print run'ie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1512 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 08:57:15 »
Na Thorgala był nawet popyt w gorszej wersji od Hachette :) Z Asterixem już się nie udało a też chyba ma spore nakłady. Myślę że w takim wydaniu jak jest ten Thorgal to nie za dużo rzeczy by poszło.

Ciekawe jakby poszedł Deadpool za 500 zł  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Maj 2019, 09:07:10 wysłana przez JanT »

Offline Voitas

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1513 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 09:17:00 »
glutamiluta co to znaczy, że założone nowości "się mielą"? czekają na jakąś akceptację? bo od strony informatycznej nie mogę sobie tego wyobrazić :)

Offline Voitas

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1514 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 09:17:58 »
btw. zapowiedzi już na stronie