Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 790191 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1440 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 15:39:32 »
Skąd taki wniosek?

Offline radef

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1441 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 15:41:23 »
Raczej teraz należałoby zadać pytanie - czym TK nie będzie się zajmować?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline robbirob

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1442 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 15:48:36 »
Szkoda, przydalaby sie zmiana na tym stanowisku.
Serio? Bzdury gadasz. Trochę dalej patrz niż kilka uciętych sesji ostatnio, czy niewydane komiksy wczesniej.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1443 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 15:54:28 »
No wlasnie patrze, dlatego by sie przydala zmiana na tym stanowisku.
Skąd taki wniosek?
Zachowawczy do bólu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 15:56:48 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1444 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 15:55:28 »
Dla mnie to ciekawa zmiana, o komiksy sie nie boje, ciekawe w jakim kierunku pójdą książki.
Podejrzewam jednak, że zmiany te nie będą natychmiastowe

Offline parsom

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1445 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 15:55:56 »
Nie chce wydawać limitek, etui nie daje - wywalić go na zbity pysk!

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1446 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 15:57:41 »
Zachowawczy do bólu.

Mówisz? To jakie decyzje powinien podejmować, by twoim zdaniem było dobrze? I oczywiście by nie doprowadził segmentu komiksowego do bankructwa?

Dodam tylko, że w ramach KŚK wydaje komiksy od 20-stu lat, niezależnie od sytuacji na rynku, która wiadomo, raz jest lepsza, raz gorsza. I ostatnie kilka lat, gdy sytuacja na rynku sprzyja, mam wrażenie, że TK wykorzystuje to w pełni. Dlatego zastanawiam się, co on robi nie tak?
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 16:00:31 wysłana przez ramirez82 »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1447 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 16:04:30 »
Jestem ciekaw ile osób krytykujących TK i Egmont ma na półkach wydane przez niego/nich komiksy.

Spoiler alert: wszystkie.

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1448 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 16:05:26 »
Teraz będzie ucinać cykle książkowe :)

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1449 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 16:14:03 »
Więc może komiksu Egmontu nie są dla ciebie? Może powinieneś skupić się na ofercie KG, Timofa, czy Marginesów?
Egmont wydaje wiele tytułów, których ludzie od lat się domagali na spotkaniach, czy na forach? Vertigo, Invincible, Kaczogró Barksa... może dlatego nie jesteś zaskoczony, bo była o nich mowa już od dawna?

Kurde, mam wrażenie, że to trochę tak jakbym ja narzekał, że zawodzi mnie Hanami, bo ciągle wydaje mangę...
Jest dla mnie, co nie zmienia faktu, ze przydalaby sie zmiana na stanowisku TK, dzieki czemu bylaby bardziej dla mnie.

Czasem az sie prosi o jakies wydanie extra, jak chocby Sznikla czy Sin City. Brakuje pewnej galezi w ich ofercie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 16:15:45 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1450 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 16:33:07 »
Mówiłem, że chodzi o etui.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1451 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 16:37:20 »
Moga byc bez etui, Egmont wydaje zreszta w etui jakies encyklopedie itp. Wiwc znow aie myliles szanowny kolego. Nie wspominajac juz, ze sie boi wydawac klasycznwgo batmana od lat "bo sie nie sprzeda". Dlugo zajmuje mu czasem dojacie do oczywistych wnioskow wlasnie przez ta jego zachowawczosc, wiec i klasycznego Batmana pewnie zacznie E wydawac...
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 16:42:50 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline nori

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1452 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 16:51:04 »
Nieśmiało chciałbym przypomnieć, że Pan Tomasz Kołodziejczak jest odpowiedzialny za pierwszy boom komiksowy w Polsce i to w dużej mierze to właśnie jego szanownej osobie zawdzięczamy tak szeroka ofertę wydawniczą, wliczając w to także innych wydawców. Najprawdopodobniej gdyby nie on, to teraz nie byłoby obcinania serii, gdyż nie byłoby co obcinać. Warto pamiętać, że zapewne często stoi przed najróżniejszymi dylematami, a jego obowiązkiem zawodowym jest podejmowanie najróżniejszych decyzji, często niełatwych. Trudno zadowolić wszystkich, a Pan Tomasz musi lawirować zarówno miedzy fanami, psychofanami, zwykłymi czytelnikami, którzy są jednak większa grupą docelowa niż fani, a także przełożonymi. Niektórym z nas wydaje się, że to zabawa, a to najzwyklejszy biznes, na którego powodzenie ma wpływ niezliczona liczba czynników. Co by nie było, należy pogratulować Panu Kołodziejczakowi awansu, i mimo że nie jest osobą nieomylną, to jednak wielu zasług dla Polskiego Rynku Komiksowego nie można mu odmówić. I przykro się jednak robi, gdy czyta się co poniektóre posty, szkoda, że to co swego czasu było bolączką forum Gildii, zaczęło tutaj także kiełkować.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1453 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 16:53:53 »
Nieśmiało chciałbym przypomnieć, że Pan Tomasz Kołodziejczak jest odpowiedzialny za pierwszy boom komiksowy w Polsce i to w dużej mierze to właśnie jego szanownej osobie zawdzięczamy tak szeroka ofertę wydawniczą, wliczając w to także innych wydawców. Najprawdopodobniej gdyby nie on, to teraz nie byłoby obcinania serii, gdyż nie byłoby co obcinać. Warto pamiętać, że zapewne często stoi przed najróżniejszymi dylematami, a jego obowiązkiem zawodowym jest podejmowanie najróżniejszych decyzji, często niełatwych. Trudno zadowolić wszystkich, a Pan Tomasz musi lawirować zarówno miedzy fanami, psychofanami, zwykłymi czytelnikami, którzy są jednak większa grupą docelowa niż fani, a także przełożonymi. Niektórym z nas wydaje się, że to zabawa, a to najzwyklejszy biznes, na którego powodzenie ma wpływ niezliczona liczba czynników. Co by nie było, należy pogratulować Panu Kołodziejczakowi awansu, i mimo że nie jest osobą nieomylną, to jednak wielu zasług dla Polskiego Rynku Komiksowego nie można mu odmówić. I przykro się jednak robi, gdy czyta się co poniektóre posty, szkoda, że to co swego czasu było bolączką forum Gildii, zaczęło tutaj także kiełkować.

"Są też tacy, którzy wbijają mu szpilki,
To nie ludzie - to wilki!" :D

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1454 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 17:38:03 »
Nori, nikt zaslug TK nie osbiera, ale chyba tez nikt nie zaprzeczy, ze TK nie wykorzystuje w pelni potencjalu jaki daje Egmont obecnie. Wspomniana wczesniej klasyka czy brak oferty "ekskluzywnej" to oczywiste braki moim zdaniem.
Piękno jest w oczach patrzącego.