Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 790335 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3180 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 12:58:55 »
Panowie, a jak ten Kapitan Hameryka Zimowy Gieroj i Czerwony Łajdak? Historie i scenariusze nie wywołają bólu zębów u osobnika, który nie przepada za promieniami z d...? ;)
Chyba Zimowy Soldat  ;)
Jak dla mnie - NAJLEPSZA historia z Capem jaką czytałem i jedna z najlepszych serii Marvela ever. Pięknie skomponowana historia szpiegowsko-sensacyjna i ważny dla uniwersum powrót dawno (a nawet bardzo dawno) nie widzianej postaci.
Łajdaka nie czytałem, ale zakładam, że klimat z pierwszej części jest podtrzymany.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3181 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 13:03:43 »
Panowie, a jak ten Kapitan Hameryka Zimowy Gieroj i Czerwony Łajdak? Historie i scenariusze nie wywołają bólu zębów u osobnika, który nie przepada za promieniami z d...? ;)

Czytałem Zimowego Żołnierza w WKKM i obok Daredevila Odrozonego, był to dla mnie najlepszy premierowy komiks w kolekcji. Ale awersji na superhero nie mam. Jaram się bardzo, że Egmont się za to wziął. Jak lubisz Brubakera, to bierz bez zastanowienia.

Offline Gascon200

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3182 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 17:10:25 »
Panowie, a jak ten Kapitan Hameryka Zimowy Gieroj i Czerwony Łajdak? Historie i scenariusze nie wywołają bólu zębów u osobnika, który nie przepada za promieniami z d...? ;)

Brać, jedna z najlepszych superbohaterskich historii Marvela, przebijająca te przeciętniakaki z Marvel Now 2.38160. Całość jest zbliżona do Czarnej Wdowy Morgana, czyli szpiegowska historia akcji, bez kosmicznych bitewek w których nie wiadomo o co chodzi, ale jest kolorowo. Jak lubisz Brubakera, to i ten komiks ci się spodoba :)

Offline asx76

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3183 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 17:19:33 »
Chyba Zimowy Soldat  ;)

Owszem, to był taki "skrót myślowy" ;)

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3184 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:37:40 »
@asx76 Ja w kontrze do kolegów wyżej powiem że mi tyłka nie urwało. Brubaker jest w moim top scenarzystów, do trykociarzy tez nie mam specjalnej awersji, a zimowy żołnierz wydawał mi się tylko poprawny i po dwóch miesiącach czytania za wiele już z niego nie pamiętam.  Możliwe że się trochę rozminąłem z oczekiwaniami, bo spodziewałem się "uziemionej" historii szpiegowskiej a tu jednak większość fabuły kręci się wokół kostki modyfikującej rzeczywistość która była dla mnie mało interesująca. Nie jest to zły komiks na pewno, i może nawet się skuszę na kontynuacje, ale dla antyfana gatunku może być mało strawny. (nie tak jak daredevil na przykład).


Btw Czytał ktoś może drugi tom Bug bilala ? Dalej taki łopatologiczny paździerz jak jedynka ?
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:40:06 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline asx76

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3185 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 19:05:15 »
OK. Panowie, mam już ostatnie pytanie z "zestawu": co sądzicie o dwutomowej "Planetary" od Egmontu? :-\
Warto w to wchodzić?

Offline nori

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3186 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 19:19:39 »
Gdzie można na bieżąco znaleźć, jakie zeszyty wchodzą na wydania SuperHero Egmontu? Przed zakupem chciałbym coś więcej obadać na ten temat, ale nie zawsze w sklepach czy na samej stronie Egmontu jest wyszczególniona zawartość. Na te chwilę waham się nad zakupem takich tomów jak: Kapitan Ameryka. Tom 2. Czerwony łajdak, Hellboy. Tom 7. Hellboy w piekle, Punisher Max. Tom 7, Green Arrow, Strażnicy Galaktyki. Tom 1. Mógłby ktos ewentualnie podać zawartość w/w tomów?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3187 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 19:39:07 »
@asx76 Planetary absolutnie, i to jest własnie typ trykotu który potencjalnie ci podejdzie nawet jeżeli nie lubisz gatunku. Szalenie kreatywna seria, w każdym zeszycie drużyna mierzy się ze sprawą nawiązującą w jakiś sposób do klasyków popkultury (godzilla, sherlock holmes, bond itp.), jednocześnie jest też bardzo interesująca intryga łącząca całość serii. Moim zdaniem jeden z top komiksów które ellis napisał, obok transmetropolitan i injection.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3188 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 19:46:36 »
Gdzie można na bieżąco znaleźć, jakie zeszyty wchodzą na wydania SuperHero Egmontu? Przed zakupem chciałbym coś więcej obadać na ten temat, ale nie zawsze w sklepach czy na samej stronie Egmontu jest wyszczególniona zawartość. Na te chwilę waham się nad zakupem takich tomów jak: Kapitan Ameryka. Tom 2. Czerwony łajdak, Hellboy. Tom 7. Hellboy w piekle, Punisher Max. Tom 7, Green Arrow, Strażnicy Galaktyki. Tom 1. Mógłby ktos ewentualnie podać zawartość w/w tomów?

Captain America: Winter Soldier
https://www.goodreads.com/book/show/8067175-captain-america

Captain America: Red Menace
https://www.goodreads.com/book/show/9884768-captain-america

Hellboy. Hellboy w piekle. Tom 7 - chyba to :
https://www.goodreads.com/series/126083

Punisher Max Tom 7
https://egmont.pl/Punisher-Max-Tom-7,21252117,p.html

Green Arrow
https://www.goodreads.com/book/show/25806574-green-arrow-by-jeff-lemire-andrea-sorrentino-deluxe-edition

Strażnicy Galaktyki. Tom 1
https://www.goodreads.com/book/show/20405500-guardians-of-the-galaxy
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3189 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 20:49:47 »
Dobra. Miałem się nie odzywać żeby nie psuć klimatu i nastroju, ale na poniższe muszę zareagować: ;)

Brać, jedna z najlepszych superbohaterskich historii Marvela, przebijająca te przeciętniakaki z Marvel Now 2.38160. Całość jest zbliżona do Czarnej Wdowy Morgana,

"Zimowy żołnierz" to może się gdzieś kiedyś o Wdowę Morgana otarł, ale jedynie przypadkiem i w przelocie.
Tam gdzie Morgan oferuje zagadkę, Brubaker serwuje rozwiązanie. Dokładnie na
Spoiler: PokażUkryj
początku drugiego zeszytu jest po herbacie i po tajemnicy.

Ten komiks przypomina mi
Spoiler: PokażUkryj
"Shutter Island". 5 minut i wszystko jest jasne.

No i
Spoiler: PokażUkryj
"martwy" Red Skull.
:) Jeżeli to nie jest mainstream Marvela ze wszystkimi jego bolączkami to nie wiem co nim jest. ;)

Kupić i przeczytać można. Jasne. To jest sprawne rzemiosło komiksowe. Ale cudów bym nie oczekiwał.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3190 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 20:53:40 »
@asx76 Planetary absolutnie, i to jest własnie typ trykotu który potencjalnie ci podejdzie nawet jeżeli nie lubisz gatunku. Szalenie kreatywna seria, w każdym zeszycie drużyna mierzy się ze sprawą nawiązującą w jakiś sposób do klasyków popkultury (godzilla, sherlock holmes, bond itp.), jednocześnie jest też bardzo interesująca intryga łącząca całość serii. Moim zdaniem jeden z top komiksów które ellis napisał, obok transmetropolitan i injection.

Przychylam! Świetna seria!

Offline gashu

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3191 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 23:16:26 »
Potwierdzam. Po pierwszym tomie miałem trochę mieszane uczucia, ale w drugim autor zgrabnie połączył wszystkie wątki (co w moim przekonaniu jest rzeczą niełatwą i nie udało się np. Andreasowi w Rorku). Całość oceniam na mocne 8/10 :).

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3192 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 14:17:41 »
Też polecam Planetary. Jestem po pierwszym tomie z wrażeniem: "ale to było dobre"!

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3193 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 19:12:17 »
Bardzo fajne jest "Planetary", warto to mieć na półce. Przy tej okazji tradycyjnie podbiję temat "Authority". Mam nadzieję, że Egmont wyda to w podobnym formacie, co "Planetary". W sumie jest to jedyny powód, dla którego nie zaopatruję się w oryginalne wydanie w formacie absolute :)

Offline kas1

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3194 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 19:38:01 »
Teraz się wszystkim podoba a ile było narzekań ;)