Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 790116 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1170 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:36:40 »
Mnie bardziej chodziło o to, że kiedy chcemy sprawdzić jakąś serie bo, nie wiem, lubimy scenarzystę czy bohatera to jesteśmy niejako skazani na monopol w tej kwestii. Poza tym zgadzam się z twoim punktem widzenia.

Parę postów wyżej podałem przykład, że sam Marvel te TPB wydał w wyższej cenie okładkowej niż wcześniejsze. Czy to trochę rozjaśniło ci politykę cenową Egmontu, czy dalej jest to niejasne?
Marvel może i podwyższył, jednak nie usprawiedliwia to do końca ceny takie samej jak za większy o 1/4 inny komiks z Marvel Now czy 2,0. Kiedy jednak jest sytuacja w drugą stronę, to Egmont nie ma problemu podwyższyć ceny, nawet jeśli przekroczyli umowne schodki o parę stron.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:40:51 wysłana przez OokamiG »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1171 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:37:48 »
Bardziej jestem za opinią OokamiG. Do tej pory był wybór. Mogliśmy sobie kupić dwa Orginal Siny, Śmierć Wolverine'a, Kosmicznych Avengers, New Avengers, Kapitan Hydra będzie do wyboru itd. Ale teraz kiedy nie będzie już WKKM, ten wybór zostanie zredukowany do propozycji Egmontu.

Ale Misokles też ma trochę racji. Ja obiecałem sobie, że za normalną cenę MN, nie będę kupował 4 zeszytowych tomików. I tego się trzymam. Nie mam Angeli, nie mam Hulk kontra Iron Man, ale nie godzę się na to by przepłacać.

Online xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1172 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:49:06 »
Przeież przepłaciłeś za te same tytuły kupują od Hatchette a nie od Egmontu (i to grubo 40 do 26, można powiedzieć, że prawie dwa razy  ;)), niby twarda okładka ale kontent ten sam.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1173 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 12:50:07 »
Mnie bardziej chodziło o to, że kiedy chcemy sprawdzić jakąś serie bo, nie wiem, lubimy scenarzystę czy bohatera to jesteśmy niejako skazani na monopol w tej kwestii.

To wciąż sztuka wyboru :) Postanowiłem kupować regularnie Harrow County od Muchy. To też wydawane jest po 4 zeszyty w cenie okładkowej 55 zł. Dlatego że chciałem zobaczyć jak radzi sobie w tej materii Cullen Bunn, którego uwielbiam za to co robi w Szóstym Rewolwerze. Za to odłożyłem na później zakup i Transmetropolitana gdzie Ellisa lubię jak i Ex-Machinę Vaungha, którego lubię bardziej. I moja decyzja była mocno nieekonomiczna - komiksy Vertigo  mają lepszy stosunek ceny na stronę i historie odpowiednio bardziej mięsiste! Ale zagłosowałem portfelem jak zagłosowałem. Harrow County cały czas lubię mimo świadomości że jest za drogo jak na te 4 zeszyty  i niespecjalnie źle się z tym czuję jako kiepski zarządca domowym budżetem ;)

Online xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1174 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:28:07 »
Nie bardzo wiem skąd to oburzenie to działa tylko w jedną stronę, podwyżki są nieuniknione, chyba nikt nie przypuszczał, że będzie taniej. Powinny VAT podnieść na książki, byłoby na podwyżki dla nauczycieli  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1175 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 13:46:11 »
Ja też uważam, że najlepszą oceną działań wydawnictwa zarówno jeśli idzie o wybór tytułów, jakość wydania jak i cenę, są nasze portfele. Jeżeli ktoś jest fanem i mu zależy kupi, jeśli nie rozejrzy się za innym tytułem lub poczeka na oryginalne wydanie w omnibusie. Rozumiem jednak, że dla osób, które chcą sprawdzić tytuł może to być uciążliwe. Co do powodów podwyżki wszelkie spekulacje są zbędne. Twierdzenie, że Egmont podniósł cenę, bo to samo zrobił Marvel są taką samą spekulacją jak mówienie, że podwyżka jest związana z końcem WKKM. Jak ktoś jedt zainteresowany powodami, niech pyta TK albo egmontowych ludzi na Pyrkonie. Na marginesie: jak już przeczytacie tego Staruszka, to dajcie znać w wątku o Rosomaku i podzielcie się wrażeniami.

Offline stachel

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1176 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 15:41:35 »
Nie bardzo wiem skąd to oburzenie to działa tylko w jedną stronę, podwyżki są nieuniknione, chyba nikt nie przypuszczał, że będzie taniej. Powinny VAT podnieść na książki, byłoby na podwyżki dla nauczycieli  ;)

Deadpool Tom 4 - 120 stron - 39,99
Amazing Spider-Man Tom 3 - 132 strony - 39,99
Staruszek Logan - Tom 3 - 108 stron - 49,99

W wypadku wydawania komiksu z tej samej serii spodziewałbym się, że cieńszy tom będzie przynajmniej niedroższy niż jego grubsi koledzy. W cenie 49,99 wychodzi Superman mający 156 stron, czy wcześniej pojawił się inny tom z DC Odrodzenie - 180 stron.

Osobiście miałem wejść w tę serię w tym miesiącu, ale w takim razie chyba pozostanę tylko na staruszku Loganie w klasyce, bo na WKKM się kiedyś nie załapałem. 40 złotych (nie licząc promocji) za te cienkie tomy byłem jeszcze w stanie zapłacić (kolejne kilka tomów, jeśli będzie wydawane zgodnie z oryginałem, ma tyle samo stron), ale 50 to już za dużo przy takiej różnorodności na rynku.

majkelus81

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1177 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 15:49:44 »
Ale o co się kłócicie? Cenny WKKM i tak są wyższe bo nie ma nią niższe ceny, a tam tomy bywają jeszcze cieńsze i jakoś nie marudzicie.

Online xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1178 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:00:19 »
Nie bardzo wamie skąd to poruszenie, nikt wan nie obiecywał, że do końca świata będą takie ceny jak 2015. Jak wam benzyna drożeje to też nie będziecie jeździć samochodem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1179 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:01:44 »
Ale o co się kłócicie? Cenny WKKM i tak są wyższe bo nie ma nią niższe ceny, a tam tomy bywają jeszcze cieńsze i jakoś nie marudzicie.

E, e! Ostatni 4 zeszytowy WKKM był prawie 100 numerów temu, przy Spider-Man Marvel Knights Venomous. Od tego czasu nie było już tak cienkich numerów. Taka Spider Woman z WKKM #156 jest cienka, to prawda. Ale to zawsze jest 5 oryginalnych zeszytów i ponad 120 stron a nie 108.

@Xanar
I tu jest właśnie kolejna zaleta WKKM nad konkurencją. 6.5 roku stałej, niezmiennej ceny. A z SBM szykuje się podobnie.

@OokamiG
W tym okresie Egmont podnosił też ceny Gigantów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:06:22 wysłana przez Bazyliszek »

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1180 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:03:12 »
WKKM jest traktowana jako czasopismo,więc raczej w tym wypadku jest trochę inaczej ustalana cena. Jest bardziej sztywna, niż wydania Egmontu, których zmiany objętości zazwyczaj mają odzwierciedlenie w zmiany ceny, oczywiście tylko jeśli chodzi o ich podwyższenie. W drugą stronę tego nie obserwujemy. Zresztą to temat o Egmoncie i jego komiksach, a nie WKKM.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1181 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:09:41 »
    Nie bardzo wamie skąd to poruszenie
    Ja też nie wiem skąd takie poruszenie przy zwykłym błędzie. Strach pomyśleć co będzie gdy wyjdzie katalog  ;D

    Pewnie im się cena z Supka wstawiła bo jest obok:
       
    • Staruszek Logan. Na granicy. Tom 3
    • Superman. Imperius Lex. Tom 6
    ;D
    « Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:12:55 wysłana przez JanT »

    Online xanar

    Odp: Egmont 2019
    « Odpowiedź #1182 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:43:03 »
    Niemożliwe, to napewno przez brak konkurencji  ;) Jak widać nie tylko Multiversum ma z tym problem  ;)
    Twój komiks jest lepszy niż mój

    sum41

    • Gość
    Odp: Egmont 2019
    « Odpowiedź #1183 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 16:45:03 »
    Takie rzeczy z Marvelem, strach pomyśleć co będzie z DC!
    « Ostatnia zmiana: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:47:00 wysłana przez sum41 »

    Offline Antari

    Odp: Egmont 2019
    « Odpowiedź #1184 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 19:21:37 »
    Ja też nie wiem skąd takie poruszenie przy zwykłym błędzie.

    Oho, widzę, że kryształowa kula odpalona od rana na max. Pogadamy jak będzie jakieś oficjalne info (nie od wróżbity).

    Nie ma tu co się bawić w rycerzy na białych koniach i usprawiedliwiać Egmontu. Przesłanką wejścia w SC i chudych tomów Marvel Now/Rebirth miała być niska cena kosztem oprawy, dodatków i okładek. Sam Kołodziejczak się śmiał na targach, że to jedyna słuszna droga no bo kogo przecież stać na zakup tych drogich HC w tych seriach dla młodzieży. 50 zł za 100 stronicowy tom w SC, bez okładek, dodatków nieważne w oparciu o jakie przesłanki to nie jest tanio. Nie ważne czy zarabiasz 10 000 zł czy 1000. Drogo. Jeżeli to ma tak wyglądać to lepiej niech wrócą już do standardu z N52.