Autor Wątek: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce  (Przeczytany 24480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: So, 08 Luty 2020, 10:11:07 »
Jeśli plansze kitra wydawca to może udałoby się je odnaleźć.
Batman returns
his books to the library

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: So, 08 Luty 2020, 10:31:02 »
Jeśli plansze kitra wydawca to może udałoby się je odnaleźć.

Konkretnie Jezierski mówi: "Ostatnia, 18 planszowa część Jesieni została narysowana, pokolorowana tudzież sprzedana "Fanowi". Po czym ślad po niej zaginął, wraz z właścicielem tego magazynu. "
Także raczej nie.

Offline Death

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: So, 08 Luty 2020, 10:37:55 »
No to ja właśnie kojarzę tylko wypowiedź scenarzysty, że rysownik trzyma u siebie. Mam nadzieję, że to jest ta prawdziwa wersja, bo to daje o wiele większą szansę na wydanie niż opcja zaginione plansze, które nie wiadomo czy w ogóle jeszcze istnieją.

Offline Lyricstof

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: So, 08 Luty 2020, 11:21:34 »
Jeśli tak to ja poproszę "Miasto Trędowatych", (tak tylko sobie marzę, wiem, że raczej nie da rady).
Ja też poproszę.  :) Nawet rozmawiałem na ten temat z autorem i zachęcałem do dokończenia, jeśli dobrze zapamiętałem jest narysowanych i pokolorowanych 28 plansz, 16 stron zostało wydanych na papierze w magazynie Awantura, kolejnych osiem można zobaczyć na AK w galerii - przykładowe plansze "Miasto Trędowatych - epizod trzeci".
http://alejakomiksu.com/obrazek/8764/Miasto-Tredowatych-epizod-trzeci/
Myślę, że szanse na dokończenie są nieduże, ale kto wie.

« Ostatnia zmiana: So, 08 Luty 2020, 11:54:14 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: So, 08 Luty 2020, 11:38:03 »
Dwa odcinki opublikowane (16 plansz) + jeden nieopublikowany (8 plansz), razem 24 plansze, tak ja słyszałem.
Niestety, Wojciech Birek porzucił chyba tworzenie komiksów na rzecz ich tłumaczenia i badania. Bardzo tego żałuję, zwłaszcza jego scenariuszy, bo ze scenarzystami zawsze było u nas gorzej niż z rysownikami.

Offline turucorp

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: So, 08 Luty 2020, 16:13:25 »
Do wydania komiksu niezbędna jest zgoda rysownika i scenarzysty, nawet gdyby planszę "Zbyt długiej jesieni" wypłynęły może być z tym problem. Jerzy pożegnał się z tym forum, więc raczej nie wyjaśni tutaj niuansów.
"Miasto trędowatych" z tego co mnie pamięć nie myli, Wojtek oddał do przerysowania Maciejowi Mazurowi, więc może za czterdzieści lat zobaczymy efekt końcowy o_O'

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: So, 08 Luty 2020, 16:25:03 »

"Miasto trędowatych" z tego co mnie pamięć nie myli, Wojtek oddał do przerysowania Maciejowi Mazurowi, więc może za czterdzieści lat zobaczymy efekt końcowy o_O'

No, niezupełnie.
Pamiętam, że pojawiły się takie plotki (chyba "SuperBoom"), ale potem Birek wyjaśnił, że Mazur po prostu narysował kilka pierwszych stron komiksu w ramach ćwiczenia warsztatu (taki kaprys).

Jeśli chodzi o prace tej spółki to chciałbym przede wszystkim "Opowieści z Lasu Niespodzianek", ale o zawalaniu terminów przez rysownika krążą już legendy, więc niestety...

Offline turucorp

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: So, 08 Luty 2020, 16:31:54 »
No, niezupełnie.
Pamiętam, że pojawiły się takie plotki (chyba "SuperBoom"), ale potem Birek wyjaśnił, że Mazur po prostu narysował kilka pierwszych stron komiksu w ramach ćwiczenia warsztatu (taki kaprys).

Bazuję na tym, co Wojtek mówił na ostatnim spotkaniu w Katowicach, ponieważ wcześniej wspominał o tym na festiwalu w Poznaniu, zakładam, że to wciąż trwa (skoro od czasu "SupeBoom" to jest szansa, że ktoś z nas dożyje i zobaczy efekt końcowy).

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: So, 08 Luty 2020, 16:57:12 »
To znowu coś się zmieniło.
Ja wolałbym, aby dokończyli "Opowieści ...". pierwszy album ("Przymierze Pajęczej Nici") był już ponoć w większości narysowany, tyle, że jak kiedyś Birek powiedział, Mazur postanowił narysować go od nowa (zwariować można).

Offline ASh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 21:42:58 »
Wiadomo moze kto wkoncu wyda w polsce Requiem Vampire?

Offline R~Q

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 10:30:17 »
Takie dwie serie:

The Mask Omnibus

Hoshin Engi

ramirez82

  • Gość
Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 10:49:44 »
Wiadomo moze kto wkoncu wyda w polsce Requiem Vampire?

Wydaje mi się, że Scream Comics to zapowiedziało? Ale nie pamiętam gdzie, w ostatnim katalogu? W komentarzach na FB?

Offline ASh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 11:31:50 »
Oka dzieki zapytam u źródła ;)

Offline ASh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 11:18:30 »
Zla wiadomosc Requiem Vampire NIE zostanie wydane przez  Scream. Pisałem do nich i taka właśnie odp dostałem, tak więc liczę na innego wydawce.

Offline adamarluk

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 11:37:08 »
To chyba raczej Studio Lain chciało się przyjrzeć tytułowi, bez jakichkolwiek deklaracji.