Autor Wątek: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce  (Przeczytany 24677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 12:44:08 »
@Takeshi u nas nie ma więcej Green Hornet z prostego powodu -  nie sprzedał się. Planeta komiksu zaczęła od runu Waida, bo jest lepszy i pewnie też ze względu na nazwisko twórcy. Na podobnej zasadzie był wydany Shadow. Problem jest taki, że ludzie czytający superbohaterów, nie byli pulpowymi seriami zainteresowani (ceny pewnie też zrobiły swoje, bo był wyższe od standardowych Marvel Now czy DC Odrodzenia), więc nawet znane nazwiska nie pomogły. Podobna trochę sytuacja jak z Power Rangers, gdzie też osoby czytające superbohaterów nie byli tym tytułem zainteresowani. Patrząc że jest też coraz mniej komiksów z Valianta u nas wydawanych wychodzi, to wniosek jest prosty - tylko Marvel i DC, a potem narzekanie, że tam cały czas to samo. Teraz widać, że odbija się dzięki serialowi Invincible. Chciałbym, aby nowa seria Żółwi się sprzedała, ale obawiam się, że ze względu na formę, wydawca ją zarżnie i przez najbliższe 5 lat będzie można zapomnieć o niej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Styczeń 2022, 12:52:48 wysłana przez michał81 »

sum41

  • Gość
Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 17:09:32 »
Dla mni Kato byl slaby ale ja w pierwszej kolejnosci biora pod uwage rysunki.

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 08:07:25 »
Kato w przyszłym tygodniu planuję zacząć. Zobaczymy. Kato Origins natomiast dobre. KO powiązana jest bezpośrednio z Year One, natomiast Kato z serią Smitha. Trochę zamieszane, tym bardziej, że wychodziły wszystkie 4 równocześnie. Ale jak się czyta, to jest wszystko ok.

Domyśliłem się, że sprzedaż słaba i dlatego nie ma daszych części. Po prostu po świetnym (na razie) vol.1, zastanawiało mnie, jak dużo lepszy musi być vol.2. Za parę miesięcy się sam przekonam. Dawkuję sobie seriami i po KO pewnie przekąszę czymś z innej beczki 😉
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Styczeń 2022, 08:09:22 wysłana przez Takesh »

sum41

  • Gość
Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 09:22:18 »
Polecam The Shadow rowniez - bardzo mi sie podobalo The Shadow/Grendel oraz Shadow death of margo lane.

Rowniez The Rocketeer HIGH FLYING ADVENTURES  oraz The Spirit od Dynamite bardzo interesujacy byli, tyle ze ja lubie pulpowe postacie i klimat. Niestety ostatnio Dynamite idzie w strone umieszczania tych postaci w naszych czasach co dla mnie traci klimat i odpadam wtedy...

Offline michał81

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 09:26:38 »
Z tym vol 1 i vol 2 to jest trochę namieszane.

Bo finalnie jest tak: Green Hornet #1-42 jest vol. 1. Jest to seria którą zaczął Smith (ze swoim przerobionym scenariuszem filmu, który się nie ukazała), poświęcona Brittowi Jr. i córce Kato.
Vol. 2 jest seria, kiedy to Mulan przejmuje schedę po Green Hornet'cie i zastępuje Britta po jego zniknięciu.
Poza vol. 1 i vol. 2 są jeszcze:
Kato (czyli prequelo-sequel vol. 1)
Green Hornet: Blood Ties (prequelo vol. 1)
I to wszystko zalicza się do "Modern Era"

U nas tak naprawdę wyszedł "Golden Age" Green Hornet i to nie jest vol. 2 jak wcześnie pisaliśmy. I do niego zalicza się:
The Green Hornet: Year One
Mark Waid's The Green Hornet (wydane przez Planetę Komiksu)
Kato: Origins
Green Hornet: Reign of The Demon (kontynuacja serii Waida)

Tak słowem wyjaśnienia.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Styczeń 2022, 09:38:08 wysłana przez michał81 »

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #80 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 12:04:02 »
No nie sprawdzałem tego dokładnie jak to jest, po prostu czytam sobie zeszyty z kupki wstydu.

Jakby nie było, to pierwsze numery serii Smitha, Wagnera, Kato, Kato Origins zostały wydane w ciągu miesiąca. Jakoś blisko wyszły też Blood Ties, Parallel Lives, Srrikes i Aftermath. To wszystko zaczęte w 2010 roku. Z tego co już przeczytalem, to Wagnerowa seria to stare pulpowe czasy. Smith ma małą zajawkę z tamtych czasów, a reszta to współcześnie. Na razie może to być jeden świat, bo nic się nie wyklucza. Zobaczę jak będzie dalej.

Natomiast seria Waida zaczęła się w 2013 roku. Może i kontynuuje serię Wagnera (jeszcze nie czytałem), ale w oryginalnym zeszycie jest vol.1. I tutaj diabeł tkwi w szczegółach.... Seria Smitha to "Green Hornet" vol.1, a Waida to "The Green Hornet" vol.1. Dla amerykanow to inna nazwa i dlatego vol.1...

Jakby nie było, to czyta się świetnie i polecam.

Spirita mam za sobą i też bardzo dobry. Shadow czeka w długiej kolejce. W tamtym czasie Dynamite wydali dużo dobrej Pulpy i stopniowo nadrabiam zaległości...

Offline O.

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 23:38:12 »
nie wiem czy dobre ale ja bym chętnie nabył/przeczytał:
- The Rise and Fall of the Trigan Empire
- Deepwater Prison
- Two Moons
- Zeppelin's War
- Winter 1709
- Adventures on the Planet of the Apes
- Commander Battle and the Atomic Sub

to tak na szybko bo właśnie robię porządki na hd   ;)

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 09:47:01 »
Jakoś dzisiaj zacząłem myśleć ponownie o pozwie kolorysty Invincible wobec Kirkmana i przypomniał mi się pierwszy komiks Roberta, czyli Battle Pope. Czytałem to bardzo dawno temu i mnie po prostu rozwalił na łopatki. Po krótce opowiada o walce Papieża za pomocą karabinów itp z demonami, przy okazji pijąc alkohol i "zadowalając" piękne kobiety. Plus jego pomagierem jest sam JCh.

Komiks jest świetnie napisany i narysowany. Kilka lat temu został on wznowiony przez Image w kolorze. Oryginalnie był wydany przez twórców samodzielnie w czerni i bieli.

Moim skromnym zdaniem jest to chyba najlepsze, co Robert napisał i z chęcią bym to zobaczył w naszym języku. Pytanie czy jest odważny wydawca. Bo raczej mogą być obawy z uwagi na to, kto tam występuje i co porabia.

Z bezpieczniejszych tytułów zostały nam warte uwagi Britt, Wolf-man i dwie kolejne mini Superpatriota. Bezpieczniejsze od Walecznego Papieża, ale też bardzo dobre i z pewnością niegrzeczne 😎 Plus Guardians of The Globe, czyli spinoff Invincible.

Pomarzyć zawsze można....

Offline chch

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 11:18:45 »
Z bezpieczniejszych tytułów zostały nam warte uwagi Britt, Wolf-man i dwie kolejne mini Superpatriota. Bezpieczniejsze od Walecznego Papieża, ale też bardzo dobre i z pewnością niegrzeczne 😎 Plus Guardians of The Globe, czyli spinoff Invincible.

Pomarzyć zawsze można....
Jeszcze Tech Jacket, the capes, Invincible presents (dwie miniserie), Die!Die!Die! No i Haunt...
Ale najpierw to bym sobie życzył, żeby ktoś wydał całość żywych trupów... A na spinoffy Invincible raczej nie ma szans, skoro seria główna sprzedała się poniżej oczekiwań egmontu (a w mojej opinii, a nie jest to opinia odosobniona, w kategorii sh ta seria zjada wszystkie Batmany, Spidermany i wszystko co wydaje wielka dwójka, na śniadanie). Najbardziej szkoda mi tego britta..
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Styczeń 2022, 11:20:24 wysłana przez chch »

Offline komiksowe_warianty

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 11:28:50 »
Przecież Haunt to jest marność nad marnościami. Graficznie jest ok, ale fabularnie, to jest kpina z czytelnika.

Offline Kielo

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 11:48:46 »
Przecież Haunt to jest marność nad marnościami.

Z przykroscia musze potwierdzic to co napisal Ryba. Todd McFarlane, przy calym moim szacunku do niego, wielkim scenarzysta nie jest. Nawet z pomoca Kirkmana.

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 12:03:09 »
Co do Haunt to o ile pierwsza historia była ok, to dalsze w wykonaniu innych twórców (już nie pamiętam kto) były już niestety słabe i nie zdziwiłem się, kiedy serie przerwali. Rysunki mocno odjechane, niby fajne, ale mi nie pasujące. A scenariusz to tak słaby... Ale pierwszą będę bronić jako dobre sh z elementami horroru.

A reszta wymienionych historii nie podeszła mi (jedynie Die nie czytałem, leży na kupce... ) i dlatego ich nie wymieniłem. Chociaż z tych wymienionych to może Tech Jacket, ale to typowe dla dzieci. W sumie jak tak patrzeć to Super Dinosaur też by się nadawał. Co jak co, ale w kraju nad Wisłą komiksy dziecięce mają wzięcie 🤷‍♂️
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Styczeń 2022, 12:04:52 wysłana przez Takesh »

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 08:43:43 »
John Byrne należy dla mnie do światowej czołówki i z pewnością nie jest przereklamowany. W Polsce jego X-Meni są poważani, jak i na świecie. Superman zresztą też, skoro mamy już 3 wydania MoS. Poza DC i Marvelem, dla których od lat nie tworzy, John jest aktywnym twórcą i ma kilka ciekawych pozycji. Właśnie ComicBookResources zrobiło mały artykuł o jego, ich zdaniem, najlepszej pozycji. Może ktoś się pokusi o wydanie w kraju nad Wisłą. Może jego nazwisko wystarczy? Sam komiks z pewnością będzie się bronić.

https://www.cbr.com/next-men-deconstructionist-masterpiece-john-byrne/

Online Bazyliszek

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 16:09:43 »
No i taką odpowiedź dostałem od Atom Comics, dotyczącą Annihilators: Earthfall.

Dziękuję za wiadomość - niestety amerykańska edycja jest od dłuższego czasu wyprzedana i niestety nie wiemy czy/kiedy powróci do oferty.

Pozdrawiam,
Jacek Masłowski
ATOM Comics


Smuteczek. ETZ.

Czy ktoś zamawiał przez Amazon z dostawą do Polski? Nie mam pojęcia jak to wygląda.

Offline Voitas

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 16:35:52 »
Ale ten link co dałeś ostatnio, za te 7 funciaków, to była edycja cyfrowa, a nie papierowa z tego co kojarzę.