Autor Wątek: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce  (Przeczytany 24796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 16:52:20 »
No to będę musiał poszukać papierowej. Ale jeśli dawno wyprzedana, to może być trudno.

Offline marcinp

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 17:09:57 »
Czy ktoś może coś słyszął o wydaniu tego u nas w Polsce
My Favorite Thing Is Monsters by Emil Ferris

Dużo pozytywnych opinii, nagród, topek itp. A tutaj taka cisza?

Offline raurer

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 17:51:04 »
Podobno KG trochę rozważa, ale generalnie jest to bardzo trudny komiks do wydania. Tam jest mnóstwo bajerów w środku i podejrzewam, że druk kosztowałby fortunę. A co za tym idzie, okładkowa mogłaby okazać się nie do przełknięcia dla polskich czytelników. Ale chciałbym się mylić, bo to jeden z największych braków na naszym rynku (obok Asteriosa Polypa i komiksów Chrisa Ware'a). Mam już wydanie od fanty, ale chętnie bym wymienił

Offline wujekmaciej

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 23:09:19 »
Ale chciałbym się mylić, bo to jeden z największych braków na naszym rynku (obok Asteriosa Polypa i komiksów Chrisa Ware'a).

I jeszcze Love and Rockets Hernandezów :)

Offline Piterrini

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #94 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 17:20:28 »
Przy okazji poniższego przypomniał mi się niniejszy temat.
(...)komiksach Millara(...) Wanted
Nie znam powodu braku publikacji tego tytułu.
Może wstyd się przyznać, ale zbyt wielu "dobrych komiksów nie wydanych w Polsce" nie znam, jeśli chodzi o ciekawe, nagradzane i generalnie doceniane pozycje to pewnie każdy kraj ma jakieś do zaoferowania, do pomnożenia przez ilość krajów z uwzględnieniem że kilka ma tą reprezentacyjną ofertę bardzo rozbudowaną, także wiadomo że jest takich tytułów niezliczona ilość...

Ale subiektywnie co bym widział u nas to np. ten ww. Wanted, film mi się podobał, kilka ciekawych, przynajmniej wizualnie, konceptów wynagradzało oklepane hollywoodzkie klisze, komiks pewnie jest lepszy, więc...

Ogólnie franczyzowych (czy w ww. przypadku od-ekranowych) tytułów trochę jest na rynku, Sons of Anarchy i X-Files szczęścia nie miały, ale Rick and Morty, Stranger Things, Star Trek czy w zasadzie szerzej (bo te uniwersa komiksowe są bardziej rozbudowane niż ich filmowe odpowiedniki) Aliens, Predator, Terminator i Star Wars...
A na rynku USA też masa komiksowych tie-inów do mniej i bardziej znanych filmów i seriali, co z tego jest wartościowe to pewnie mniejszość, ale np. pierwowzór serialu Happy!, czyli komiks Morrisona by się u nas przydał. Że tego nikt nie ruszył przy serialu to chyba może sugerować, że Egmont w swojej Morrisonowej selekcji gdzieś planuje wydać.

Wcześniej w tym temacie poruszona seria na podstawie której powstał też dosyć nietypowy serial animowany:
(...)Sama Kieth'a, czyli The Maxx(...)
Maxx widziałbym u NSC, dwa tomy jak Maska czy Goon i jakoś cenowo by wtedy dało radę.

Co jeszcze dobrego z takiej tematyki - może coś z komiksów Hellraisera (sporo zeszytów wydano w różnych seriach), chociaż nie wiem czy te najlepsze rzeczy nie zostały już wydane w tych dwóch tomach Egmontowych dawniej...

Matrixowe komiksy można by zebrać w jakieś wydanie, pamiętam że sporo różnych shortów itp. było, tyle że jak przy ostatnim filmie nic nie wymyślono (nie wiem czy tylko u nas) to pewnie jakieś trudności są...

Niedawno był serial dla dzieci(?) Over the Garden Wall, świetne recenzje, historia zamknięta w jednej serii i koniec. No nie koniec, bo komiksy były a może i dalej są wydawane, graficznie coś jak Bone i chyba do tej demografii kierowane.

Z racji rysunków to widziałbym też Halo Graphic Novel z ilustracjami m.in. Simona Bisleya i Moebiusa, gdyby to nie był Marvel to np. Scream by to pewnie gdzieś zmieścił w formacie małych Terminatorów, a tak to raczej nikt nie sięgnie po nieco już leciwy franczyzowy tytuł.
Jeszcze przed wysłaniem tej wiadomości w wątku sprawdziłem z ciekawości i:
Cytuj
A new edition of the Halo Graphic Novel, published by Dark Horse Comics, is set for release on December 7, 2021.[1] Originally, its release date was reported by Dark Horse Comics to be August 11, 2021. It was later changed to November 9, 2021. Both release dates were changed with no explanation given.[
https://www.halopedia.org/Halo_Graphic_Novel
Także nie wiem czy w Stanach DH to wydał w końcu, ale i tak można spróbować np. Scream zainteresować, zwłaszcza że serial chyba dostał kolejny sezon.

A odnośnie dobrych komiksów już nieskrępowanych powyższymi ramami - czy coś od Screamu wiadomo odnośnie Kabuki Davida Macka? Przypominam sobie że były na forum obawy o jakość takiego wydania (m.in. liternictwo), ale jeśli w innych krajach są zlokalizowane wydania(są?) to pewnie i materiały już wstępnie przygotowane do wlewania tekstu są dostępne.

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 14:52:56 »
W ramach mojej "kampanii" na rzecz wydania Savage Dragon Erika Larsena, znalazłem ciekawy artykuł o tym tytule. SH kategorii R, porównanie do Chłopaków Ennisa, zachęta do eskpansji świata itp. Ja tylko dalej polecam i czekam aż ktoś to wyda u nas.

https://www.cbr.com/savage-dragon-spawn-relaunch-image-comics/

Offline donT

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 15:35:28 »
Maxx widziałbym u NSC, dwa tomy jak Maska czy Goon i jakoś cenowo by wtedy dało radę.

Bralbym jak Franek Kimono laske w aucie. Seria jest wielkim nieobecnym na moich polkach. A to zacna seria.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #97 dnia: So, 26 Listopad 2022, 11:01:32 »
Maxx jest genialny. Nawet nie jestem w stanie znaleźć inną serię czy historię, która można by porównać. W pełni oryginalny, przemyślany, pełen emocji. No i oprawa graficzna. Ale nie będę się powtarzał.

Niech to ktoś u nas wyda!!!

Offline Simon

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #98 dnia: So, 26 Listopad 2022, 20:53:26 »
Przyłączam się do zachwytów nad Maxx'em. Kiedy czytałem go po raz pierwszy, twórczość Kietha była dla mnie obca i wydawało mi się, że to, co przeczytam będzie „zwykłą sieczką superhero” z lat 90., ale na całe szczęście się myliłem – tak genialnego połączenia opowieści psychologicznej i mistyczno-oniryczno-surrealistycznego fantasy się nie spodziewałem.
Myślę, że prędzej czy później jakiś polski wydawca sięgnie po Maxx'a, bo jest zbyt dobry, żeby go u nas nie było. :)

Serial od MTV też jest świetny.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Listopad 2022, 21:00:54 wysłana przez Simon »
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline volker

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 14:57:52 »
Czy ktoś czytał ten komiks? Warto? Może ktoś kiedyś wyda go u nas.


Offline bibliotekarz

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 14:37:10 »
Szukając rankingów najlepszych europejskich komiksów wybór jest niewielki i chyba najbardziej przydatna okazuje się strona goodreads. Być może też z niej korzystacie. Listę obserwuję od dłuższego czasu i jest względnie stała. To, co w tym temacie najciekawsze to oczywiście jakich najważniejszych komiksów europejskich (z pierwszej setki) wciąż nie mamy w Polsce. Okazuje się, że brakuje nam już niewiele:

Best European Graphic Novels/Comics
https://www.goodreads.com/list/show/16413.Best_European_Graphic_Novels_Comics

26. Epileptic, David B., średnia ocen: 3,89


33. Arrugas, Paco Roca, 4,33


37. Idées noires: L'intégrale, André Franquin, 4,34


40. The Yellow "M": The Adventures of Blake and Mortimer Volume 1, Edgar P. Jacobs, 4,00


44. The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec 1: Pterror Over Paris/The Eiffel Tower Demon, Jacques Tardi, 3,47


66. Z comme Zorglub, André Franquin, 4,03


82. The Arctic Marauder, Jacques Tardi, 3,55


84. When the Wind Blows, Raymond Briggs, 4,27


89. Le Mystère de la Grande Pyramide - 1, Edgar P. Jacobs, 3,95


93. Les Voleurs du Marsupilami, André Franquin, 3,83


95. Gemma Bovery, Posy Simmonds, 3,83


97. Heart of Empire: The Legacy of Luther Arkwright, Bryan Talbot, 3,94


99. Miss Don't Touch Me, vol. 1, Hubert, 3,74


Ktoś czeka jeszcze na któryś tytuł? A może to są już takie starocie i niszowe tytuły, że nikt na polskim rynku się nimi nie zainteresuje?
Batman returns
his books to the library

Offline Popiel

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 14:43:33 »
Ale przecież nr 26 czyli "Epileptic" wydała Kultura Gniewu w 2012 roku. "Rycerze świętego Wita".

Offline Rodrigues

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 14:44:50 »
Wezmę wszystko co nam dadzą od Tardiego. Paco też nie pogardzę. Z chęcią zobaczyłbym również Heart of Empire i Miss Don't Touch Me.

Offline bibliotekarz

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 15:15:29 »
Ale przecież nr 26 czyli "Epileptic" wydała Kultura Gniewu w 2012 roku. "Rycerze świętego Wita".
Ok, mój błąd.
Batman returns
his books to the library

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 15:27:47 »
Zas Arrugas to juz albo KG albo Timor zapowiedzieli.