Autor Wątek: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce  (Przeczytany 24479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 12:11:30 »
Pamiętam, że coś ze Screamem było na rzeczy... widocznie zmienili plany, jak to już setki razy robili ;)

Offline Nawimar III

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 15:12:06 »
Mimo, że od co najmniej 2013 r. mamy w czym przebierać to jednak wciąż brakuje mi trzech grup tytułów, które chętnie widziałbym na naszym rynku. Pierwsza to klasyka komiksu przygodowego (ze szczególnym uwzględnieniem science fiction) w typie Tarzana, Flasha Gordona, Bucka Rogersa i przede wszystkim Phantoma. Skoro nikt się na nie pokusił w latach 2014-2018 to pewnie już się próbek tych realizacji nie doczekamy, a przynajmniej nieprędko.

Druga grupa to pochodna tej właśnie klasyki czyli znacząca część oferty Dynamite - w tym zwłaszcza te oparte na dorobku Edgara Rice'a Burroughsa. Np. "John Carter: The End" zbiera całkiem dobre opinie. Planeta Komiksów próbowała co prawda swoich sił w kontekście Cienia i Zielonego Szerszenia, ale najwyraźniej nie wszystko poszło zgodnie z pierwotnym planem.

Ostatnia grupa tytułów to wydarzenia, które wstrząsnęły uniwersum DC Comics w latach 80. i 90. Po opublikowanym w 2016 "Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach" trochę się łudziłem (choć nieprzesadnie), że doczekamy się w ramach "DC Deluxe" takich tytułów jak m.in. "Legends", "Armageddon 2001" oraz "Zero Hour" i "Final Night". Niestety tak się nie stało. Tyle z tego, że mamy "Kryzysy" powstałe już po 2000 r.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Marzec 2020, 15:24:35 wysłana przez Nawimar III »

Offline Eduardo

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 07:35:59 »
Mandragora wydała tylko siedem tomów, więc traktuję Samotnego Wilka i Szczenię jako: dobry komiks NIE wydany w Polsce (marzy mi się, żeby rozmiarowo ktokolwiek wydał to w stylu Monstera czy Pluto).
Komiksy Chrisa Ware'a.
Komiksy Jasona.
Collected Toppi.
Juan Gimenez Kwestia Czasu (wiem, wiem, prawie całość pojawiła się wieki temu na łamach magazynu "Komiks", ale mam tutaj na myśli porządne, nieokrojone wydanie, więc jest to dla mnie: dobry komiks NIE wydany w Polsce :-) (Scream Comics: słyszycie mój głos??).
Z polskiego podwórka:
Gawronkiewicz i Wojda: Tabula Rasa (o ile mnie pamięć nie myli do tytułu)
Gawronkiewicz i Parowski: Burza (nie wiem, czy ostatecznie jest to skończone, Parowski wydał książkę, komiksu są dostępne tylko niektóre plansze).
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Marzec 2020, 07:59:07 wysłana przez Eduardo »

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 10:56:10 »
Mandragora wydała tylko siedem tomów, więc traktuję Samotnego Wilka i Szczenię jako: dobry komiks NIE wydany w Polsce

Czyli każda seria nie wydana w całości jest komiksem NIE wydanym w Polsce?
No to poproszę:
Aria 
Marine
Aquablue
Głowy Orłów
Soda
 :)

No przepraszam, ale o zagranicznych seriach niedokończonych (przerwanych) był chyba jakiś osobny temat, tutaj jak rozumiem miało być o tytułach, które nie pojawiły się dotąd w Polsce.


« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Marzec 2020, 11:03:06 wysłana przez keram2 »

Bender

  • Gość
Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 11:34:27 »
Jedno z moich wieloletnich marzeń się spełniło: Donjon
Mroczne miasta też ruszyły w końcu. Genialna Sabrina też już na horyzoncie.

Ale nadal (tu zgadzam sie z Eduardo) z ubolewaniem przyjmuje całkowity brak Chrisa Ware na rynku.
To jest geniusz.

Tradycyjnie Love & Rockets i współczesna europejska elita, której tytułów mam wciąż wielki niedosyt.
Np Interview Fiora... to jest taaaak dobre!

I wciąż moim zdaniem za mało rynku eksperymentalnych pozycji (Schrauwen, Deforge, Dash Shaw) Zwłaszcza, że to nie są pretensjonalne eksperymenty dla eksperymentów, ale naprawdę wyśmienite pozycje. Leaving Richard's valley to jeden z najlepszych komiksów jakie przeczytałem w ostatnich latach.


Offline Lou

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 11:57:03 »
Mandragora wydała tylko siedem tomów, więc traktuję Samotnego Wilka i Szczenię jako: dobry komiks NIE wydany w Polsce (marzy mi się, żeby rozmiarowo ktokolwiek wydał to w stylu Monstera czy Pluto).

No i może się doczekasz. Hanami mówiło, że jak Poranek dobrze się sprzeda, to wydadzą Wilka.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

ramirez82

  • Gość
Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 12:11:48 »
No ale zanim skończą Poranek, to też z trzy lata minie. :(

Offline arczi_ancymon

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 12:24:48 »
A wydawanie Samotnego to jakieś kolejne 6 lat (przy dobrych wiatrach).

ramirez82

  • Gość
Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 12:33:46 »
A wydawanie Samotnego to jakieś kolejne 6 lat (przy dobrych wiatrach).

Rzeczywiście, dopiero teraz sprawdziłem, że całość to 28 tomów po ok. 300 stron  :o Wydawało mi się, że to krótsze jest...


Oczywiście fajnie jakby Hanami wydało Samotnego wilka, ale zanim to nastąpi, może inny wydawca sięgnie po Eden, Vagabond, czy Miecz nieśmiertelnego - co uzupełniło by moją listę mang, które powinny być u nas wydane  8)

Offline HugoDumont

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 14:07:38 »
Ubolewam na brak na naszym rynku takich pozycji jak:
Toppi Collected, Prince Vaillant, Flash Gordon. Chętnie też zobaczyłbym na naszym rynku Eerie i Creepy Archives, a także niewydane u nas komiksy Tardiego czy Cazy.

Offline Pawel.M

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 20:35:23 »
To chyba raczej Studio Lain chciało się przyjrzeć tytułowi, bez jakichkolwiek deklaracji.
Eee, wszak to SC wydało tegoż Ledroita Wikię. Ale obojętnie kto miał wydać, szkoda że na razie Requiem Vampire nie ma w planach wydawniczych... Ale, moim zdaniem, to coś dla Timofa, bo chyba tylko ten wydawca rzuciłby nam to sensownie cenowo, edytorsko i czasowo.

A tak w ogóle to chciałbym zobaczyć po polsku Tobiasa Taka.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Marzec 2020, 20:47:51 wysłana przez Pawel.M »

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 07:50:25 »
Ostatnio przypomniał mi się słynny "Durchbuch", czyli ta antologia z okazji obalenia Muru Berlińskiego z masą największych twórców. Ciekawe, czy jest jakakolwiek szansa na wydanie tego u nas? Czy były jakiekolwiek wydania poza premierą w kilku językach?

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 14:40:24 »
W Polsce historyjkę Polcha i Parowskiego opublikował Krakers, więc wnioskuję, że nie było wznowień i prawa autorskie wróciły do twórców.
Ale to moje przypuszczenia, nie wiem na pewno.

Offline wilk

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 17:04:06 »
W Polsce historyjkę Polcha i Parowskiego opublikował Krakers, więc wnioskuję, że nie było wznowień i prawa autorskie wróciły do twórców.
Ale to moje przypuszczenia, nie wiem na pewno.
Tyle, że jak rozumiem, chodzi o całą antologię, a nie tylko o shorta Parowskiego i Polcha. We Francji antologia ukazała się jako "Après le Mur..." i też z chęcią bym ją przeczytał.

https://www.bedetheque.com/serie-6051-BD-Apres-le-Mur.html

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 18:06:38 »
Oczywiście rozumiem, że chodzi o całą antologię.
Chodziło mi o to, że skoro Krakers opublikował historyjkę polskich twórców za ich zgodą, (bez udziału żadnego wydawnictwa) to prawa do pozostałych shortów również zapewne powróciły do poszczególnych twórców i nie ma obecnie wydawnictwa, które posiada prawa do całego materiału.
Ale to moje przypuszczenia, być może jest inaczej.