Autor Wątek: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?  (Przeczytany 2434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sneider

Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 16:59:42 »
Ja wiem, że spider-mana i batmana każdy zna, bo sa filmy, z Fathom już gorzej, ale naprawde brakuje mi serii na które mógłbym się po prostu popatrzyć. Pamiętam dostępne kiedyś wszędzie numery Tomb Raider/Witchblade z genialnymi ilustracjami Turnera, teraz nie widzę nic co bym mógł kupić z artami tego typu, Silvestri czy Campbell sprzedają się świetnie w Stanach a u nas posucha. Znacie coś co chociaż trochę celuje w ten styl?

Online misiokles

Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 17:55:11 »
Studio Lain ma kilka takich tytułów, Scream chyba też...

Offline celtic

Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:13:52 »
Niestety według mnie w naszym kraju posucha, nastała era scenarzystów i większość wydawców wybierając pozycję do wydania kieruję się nazwiskiem scenarzysty, nie rysownika. Choć czasami trafia się jakaś perełka typu SANDMAN UWERTURA, czy RASA PANÓW.
Patrząc też na rynek w Stanach to też ciężko znaleźć tytuł z tandemem wirtuozów. Nawet wielka dwójka dobiera do dobrego scenarzysty średniaka wśród rysowników i na odwrót.
Brakuje mi komiksów KEOWNA, SILVESTRIEGO, BENITEZA...
STUDIO LAIN często rzuca na rynek perełki graficzne, ale raczej z europy nie ze stanów.
Po cichu liczę że KABOOM wyda komiksy CRAINA z Valliant
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Kapral

  • Gość
Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:18:17 »
Sprawdź "Białego Orła" :)
To taki baaaaaardzo wczesny Image made in Poland :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:21:23 wysłana przez Kapral »

Offline gashu

Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 12:19:25 »
Silvestri będzie w końcówce New X-Men od Muchy.

Offline Adolf

Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 20:28:26 »
Te komiksy świetnie się wpisywały w końcówkę lat 90-tych i lata 00, czyli okres wejścia w nowe milenium, gdzie wszystko stawało się bardziej mroczne, tajemnicze i brudne. Takie lata, które skłaniały do zadumy nad przemijającym czasem. A takie Top Cow, genialne połączenie mroku, klimatów ulicznych z domieszką lekkiej erotyki, to coś co potrafiło wtedy wbić się w gusta milenialsów. To też niewykorzystany potencjał. Witchblade nigdy nie doczekał się upragnionego filmu. Tego komiksu nawet nie wydano w Polsce, co jest bolesną stratą. Sam zaopatrzyłem się w Witchblade Compendium na wyprzedaży w sklepie co nie lubi konkurencji i jest to jeden z cenniejszych artefaktów w moich zbiorach.

Obecnie po tym okresie nie ma ani śladu. Masówka Disneya zaorała rynek nowymi trendami. Masówkarze to nawet po komiksy nie sięgają... Ktoś zainteresowany może pozbierać jakieś retro komiksy The Darkness od Mandragory, czy nawet kilka numerów Fathom i Rapture.

sum41

  • Gość
Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 20:51:45 »
Niestety według mnie w naszym kraju posucha, nastała era scenarzystów i większość wydawców wybierając pozycję do wydania kieruję się nazwiskiem scenarzysty.


Pisze o ty i ubolewam od lat...

Kapral

  • Gość
Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 11:20:13 »
Ja wpadłem jak śliwka w kompot w "Witchblade" i "Darkness" jak tylko zaczęły się ukazywać w USA i trafiać na giełdy w Polsce. Mimo przyklejonej tym seriom łatki  superhero, chodziło w nich o coś zupełnie innego. Miały w sobie potężną dawkę mistycyzmu, typową dla indies, a nie DC/Marvela. Świetnie się to czytało i świetnie oglądało.

Później wsiąknąłem w "Kiss: Psycho Circus", "Battle Pope" i "Spawn Godslayer". No a współczesny Image to już kompletny wypas, choć zdecydowanie bardziej mainstreamowy.

Niestety kiedyś wydawali też mnóstwo szrotu, jak "Fathom" czy "Tomb Raider", w których kobiety miały piersi pod szyją i zawsze chodziły na palcach, nawet kiedy miały płetwy na nogach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 11:45:23 wysłana przez Kapral »

Offline celtic

Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 16:21:23 »
Ja wpadłem jak śliwka w kompot w "Witchblade" i "Darkness" jak tylko zaczęły się ukazywać w USA i trafiać na giełdy w Polsce. Mimo przyklejonej tym seriom łatki  superhero, chodziło w nich o coś zupełnie innego. Miały w sobie potężną dawkę mistycyzmu, typową dla indies, a nie DC/Marvela. Świetnie się to czytało i świetnie oglądało.

Później wsiąknąłem w "Kiss: Psycho Circus", "Battle Pope" i "Spawn Godslayer". No a współczesny Image to już kompletny wypas, choć zdecydowanie bardziej mainstreamowy.

Niestety kiedyś wydawali też mnóstwo szrotu, jak "Fathom" czy "Tomb Raider", w których kobiety miały piersi pod szyją i zawsze chodziły na palcach, nawet kiedy miały płetwy na nogach.
Tomb Raider fajny był, ja wsiąknąłem w Darkness, szkoda że Silvestrii jak bierze jakiś nowy projekt to po kilku numerach zastępuję swoją osobę jako rysownika innym. Tak to było w przypadku HUNTER/KILLER, a niektóre projekty porzuca nie wiadomo dlaczego - INFERNO HELLBOUND.
Brakuje mi takich tytułów jak za dzieciaka że po przeczytaniu oglądałem dany komiks dziesiątki czy nie setki razy.
Larsen wraca do Spidar-mana jakby co :)
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline donT

Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 16:51:24 »
Brakuje mi takich tytułów jak za dzieciaka że po przeczytaniu oglądałem dany komiks dziesiątki czy nie setki razy.

To nie kwestia samych komiksow. Bedac dzieciakiem inaczej je odbierales, wychodzilo ich zdecydowanie mniej, a Ty miales mniej obowiazkow, a wiele wiecej wolnego czasu. Tez katowalem swoje Tm-Semiki do bolu, teraz czytam i na polke. Zycie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline sneider

Odp: Czy w Polsce wydawane jest cokolwiek w stylu Image/Aspen/Top Cow?
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 00:15:34 »
po bliższym zbadaniu tematu, widzę że Non Stop Comics jest bardzo bliskie temu co oczekuję od  komiksu. Sporo fajnie narysowanych broszur (Montessa, Vel, Głębia, Nomen Omen, Death or Glory, Porcelain). Pomijam już nawet że sporo jest właśnie od Image. Fajne kreski, ładne panie, oryginalny styl. Chyba znalazłem co chciałem ;)