Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 80496 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #480 dnia: Pt, 05 Styczeń 2024, 18:06:44 »
Tom 6 dostępny od dłuższego czasu w gildi i empiku a tu taka cisza..
a propos ciszy, w połowie lektury zacząłem zbierać wzburzone myśli:
"
co tam, że idzie wolno.
co tam, że drogo.
ciól z tym, że peerelowska przyjemność z polowania na nowy numer w empiku już się skończyła (bo drożej niż w necie).
walić to wszystko.
milion literówek i murzyńska gramatyka? cóż, bywa...

ALE
gdy widzę, jak ktoś sadzi słynne nowomodne "TAKŻE" na początku zdania w typowo smartfonowym znaczeniu, to.....
to cofa mi się poświąteczny żar z anusa i chętnie bym zrobił tłumaczowi i całej "redakcji"
'

..... ale na koniec mi przeszło. Cieszę się, że mamy swojego Hurlanta i tyle!
Może jeszcze odnośnie komiksów w numerze na świeżo:
- oczywiście wszystkie bardziej znane u nas nazwiska (typu Caza, Moebius, Schuiten, Dionnet, Druillet...)w zasadzie bez pudła, ale przecież te szorty znałem już o wiele wcześniej (więc może być element nostalgii),
- wiele rzeczy, które czytam dopiero po raz pierwszy przy okazji polskiej edycji, a wcześniej jedynie co najwyżej przeglądałem (ale bez mocnej zajawki na siłowanie się z oryginałem...) również na tyle fajna i wciągająca, że aż dziw, że kiedyś odpuściłem (Caro, Nicollet, Serge Clerk z nostalgicznym i zabawnym Gniazdem Szpiegów, równie nostaliczna London Girl Kenta Hutchinsona oraz parakomiks Blue Arrow, Kamikaze Dream Be-Duema, a także niektóre  fragmenty kolektywnego projektu Paradis 9....)
- są też takie szorty, które weszły słabiej, być może ciut się zestarzały, ale zdecydowanie są w mniejszości.
- Artykuły mnie bardzo interesowały, no ale mogę sobie wyobrazić, że wiele osób ma gdzieś takie szczegóły... no więc sam nie wiem, czy je polecać.
 
tyle na szybko, muszę znikać:)

Offline wilk

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #481 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 09:20:31 »
Jestem właśnie w trakcie lektury, ale to co mnie uderzyło w tym numerze to spora ilość komiksów, które już wcześniej były w Polsce opublikowane (ktoś mógłby rzec, że to duble ;)): "Wszechświat jest mały", "Sanguine", pierwsza część "Gail". Dodatkowo wydaje mi się, że porównując do numeru 2 i 4, w tym numerze jest więcej wywiadów i artykułów w proporcji do komiksów. Polecam zwłaszcza ciekawy artykuł o początkach amerykańskiego Heavy Metalu z francuskiego punktu widzenia. Faktycznie jest dużo literówek, przekręceń, powtórzeń i innych tego typu błędów. Ale z drugiej strony doceniam robotę tłumacza w rymowanych słowach piosenki w "Rock na przedmieścia!".

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #482 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 10:27:21 »
Ale z drugiej strony doceniam robotę tłumacza w rymowanych słowach piosenki w "Rock na przedmieścia!".
dokładnie, miałem o tym wspomnieć. tzn. pierwsza piosenka (Moje bamino jest padliną!), moim zdaniem, wyszła świetnie. Do teraz chodzi mi po głowie, choć melodia w mózgu powstała już sama. Kolejna jest już słabsza, ale też było mniej pola do popisu.
Jestem właśnie w trakcie lektury, ale to co mnie uderzyło w tym numerze to spora ilość komiksów, które już wcześniej były w Polsce opublikowane (ktoś mógłby rzec, że to duble ;)): "Wszechświat jest mały", "Sanguine", pierwsza część "Gail".
Przy Gail żałowałem, że jednak nie dostaliśmy innej wersji niż ta, którą znamy z egmontowego integrala. Trudno, podobno nie było starych klisz.
Polecam zwłaszcza ciekawy artykuł o początkach amerykańskiego Heavy Metalu z francuskiego punktu widzenia.
Od tego zacząłem lekturę numeru. Już teraz wiem, dlaczego w początkowych HM tyle było z MH, a już ok. 3 lata później było okres w ogóle bez materiałów od Humanoidów.

Offline Vins3nt

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #483 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 20:04:44 »
Cześć, czy nasz lokalny numer 7 w ogóle powstaje? Jakieś wieści z frotu?

Offline Deepdelver

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #484 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 20:08:31 »
Cześć, czy nasz lokalny numer 7 w ogóle powstaje? Jakieś wieści z frotu?
Podobno w kwietniu (info z Facebooka).

Offline roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2024, 07:30:19 »

W tym miesiącu, nie podają dokładnej daty bo zazwyczaj mają obsuwę..  :)
No ale na bank będzie, drukuje się.. :)


Offline roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #486 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 10:30:14 »

a tak prezentuje się limitka..   :)


Offline volker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #487 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 11:29:05 »
Wow!

Offline stab

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #488 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 11:37:11 »
Już miałem przestać kupować limitki, bo ostatnia była taka sobie, a tu kolejna to cudo! Do tego potworka z wersji normalnej gdzieś ostatnio widziałem i nie mogę sobie przypomnieć gdzie.

Offline volker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #489 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 12:13:33 »
Uwaga! Edycja limitowana ;) Ale może być dodruk