Autor Wątek: MyComicCollector  (Przeczytany 13647 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 16:58:22 »
Silent.Bob, mam pytanie: zdecydowałem się spisać swoje komiksy za pomocą twojego programu, ale męczy mnie obawa, że może być jakieś ograniczenie ilości wprowadzonych tytułów/wielkości pliku z bazą/jakiejś sumy kontrolnej, po przekroczeniu której plik ulegnie destrukcji lub uszkodzeniu. Miałem kiedyś taką akcję w Outlooku (dwa razy!) i skasował mi archiwa poczty z wielu lat.
Czy mógłbyś mnie uspokoić i potwierdzić, że nie ma żadnych ograniczeń w spisywaniu kolekcji?

Offline Rodrigues

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 19:45:35 »
Jeżeli boisz się utraty danych, to program umożliwia wykonanie kopii zapasowej twojej bazy (chyba lepiej co jakiś czas zrobić takową). Działa Wam panel serwisu PolterGeist? U mnie nic nie wyszukuje.

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 20:40:02 »
Maksymalna wielkość bazy 4GB.

Co do poltergeista: patrząc na źródło strony, to widzę niepodomykane znaczniki wierszy, tabel, itd.
Choć jakimś specjalistą od html'a nie jestem.


Offline Deg

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 27 Luty 2023, 20:58:56 »
Na Odyna, 3411 wpisanych pozycji w bazie zajmuje mi na razie niecałe 1,5 MB. Chyba za życia nie przekroczę limitu :D
Backup i tak robię, co 2-3 tygodnie.

Z Poltergeista rzadko korzystam, ale faktycznie, nawet żadnego Batmana nie znajduje.
This is my truth, tell me yours.

Offline CD Jack

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #64 dnia: So, 04 Marzec 2023, 04:33:44 »
Na Odyna, 3411 wpisanych pozycji w bazie zajmuje mi na razie niecałe 1,5 MB. Chyba za życia nie przekroczę limitu :D
Backup i tak robię, co 2-3 tygodnie.

Z Poltergeista rzadko korzystam, ale faktycznie, nawet żadnego Batmana nie znajduje.

Tak, też się trochę zdziwiłem. Przed chwilą zrobiłem "kopię na wszelki wypadek" i wklepane 3950 komiksów (jeszcze kilka kartonów do wrzucenia czeka) zajmuje 1,4 MB! Jestem w lekkim szoku. Jak to możliwe?

Offline CD Jack

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #65 dnia: So, 04 Marzec 2023, 04:40:44 »
Maksymalna wielkość bazy 4GB.

Co do poltergeista: patrząc na źródło strony, to widzę niepodomykane znaczniki wierszy, tabel, itd.
Choć jakimś specjalistą od html'a nie jestem.

Ja zgłoszę przy okazji problem z Aleją, bo program nie zasysa scenarzystów. I zapewne, jeżeli uda ci się to naprawić, to moja baza się magicznie o nich nie wzbogaci?

Offline silent.bob

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 09:36:20 »
Powinno już wszystko działać.

Offline CD Jack

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 23:21:07 »
No to mam kolejny zonk: gdy dodaję do filtrowania z zakładki "edycja" słowo "karmazynowe" to wyszukuje i podaje mi tylko, że jest w tytułach. Nie wyszukuje/podaje go w seriach.

Aleja zapisała stare wydanie jako seria "Star Wars: Karmazynowe Imperium" a nowe jako seria "Star Wars Legendy" / tytuł "Karmazynowe imperium". Tego starego nie jestem w stanie już wyszukać.

Offline CD Jack

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 16:16:36 »
Powinno już wszystko działać.

Mam pytanie o "saldo". Czy po oznaczeniu komiksu jako "sprzedany" nie powinno ono się zmniejszyć o cenę tegoż komiksu?

Offline Norbo80

Odp: MyComicCollector
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2024, 22:21:31 »
Jeśli można zgłaszać propozycje nowych funkcji, to bardzo ułatwiłoby życie, gdybyśmy mogli importować całą serię komiksów jednym kliknięciem. Drugą taką funkcją byłaby możliwość wielokrotnego zaznaczania. Wiem, że można włączyć tryb zaznaczania, ale taki, który działa jak w Windowsie, czyli multicheck, za pomocą wciśnięcia klawiszy Ctrl lub Shift bylby marzeniem.