Autor Wątek: Crowdfunding  (Przeczytany 54097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcing

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 20:04:36 »
I jest już dostępna strona "przedstartowa" komiksu "Painter" Łukasza Godlewskiego

https://www.kickstarter.com/projects/godlewskiart/painter

Offline marcing

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 10:19:17 »
Zbiorcze wydanie komiksów z serii "Samurai Slasher" MIke'a Garleya:

https://www.kickstarter.com/projects/mikegarley/the-samurai-slasher-collected-edition

w dodatkach 2 polskie akcenty:

- 36-stronicowy komiks "Late Fees" z rysunkami Łukasza Kowalczuka i kolorami Łukasza Mazura

- oryginalna ilustracja Łukasza Kowalczuka

"Late Fees" możliwe że wyjdzie kiedyś po polsku, może jako część jakiejś antologii szlamu, ale słyszałem o tym od ŁK jakieś 2 lata temu, więc chyba nie jest to priorytet ;)

Offline Molech

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #107 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 21:13:34 »
Malarz Godlewskiego ruszył i uzbiera minimalną kwotę bez zadyszki :-)
https://www.kickstarter.com/projects/godlewskiart/painter/description

Łukasz ma już trochę komiksów na koncie, prawie zawsze do czyichś scenariuszy, ale mam wrażenie, że dopiero teraz będzie można go poznać. Choć ostatnio przeczytałem jego Miłość, zin, który wciąż powinien być w obiegu, i był świetny.
Niby nie jestem fanem lovecraftów, ale malarzami w depresji nie gardzę :-P
Ciekawe, że 1/3 wspierających jest z zagranicy.


Offline misiokles

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #108 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 21:46:14 »
Choć ostatnio przeczytałem jego Miłość, zin, który wciąż powinien być w obiegu, i był świetny.
A mam go w swoich zbiorach i to dobry punkt odniesienia by naocznie zobaczyć jak wyewoluował jego styl!

Offline volker

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 12:49:51 »
Czy komiks "Złe Sny" Janka Kozy będzie też w sprzedaży poza Kickstarterem? W zapowiedziach Gildii jest, ale nic więcej.

Offline misiokles

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 13:14:35 »
Będzie, ale technicznie rzecz biorąc - zbiórka jeszcze trwa, więc za wcześnie na szczegóły.

Offline Lyricstof

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #111 dnia: So, 29 Maj 2021, 16:23:05 »
Zostało 5 dni do końca akcji Section VII na Kickstarterze i w sumie niedaleko do osiągnięcia trzeciego progu 10,000 funtów.

https://www.kickstarter.com/projects/ghostislandcomic/mystery-kickstarter-campaign/description

I jeszcze taka ciekawostka:
Skąd pochodzą wspierający?
Stany Zjednoczone - 158 backers
Wielka Brytania - 84 backers
Polska - 22 backers
Kanada - 19 backers
Niemcy - 13 backers
Australia - 8 backers
Dania - 5 backers
Szwajcaria - 5 backers
Francja - 3 backers
Holandia - 3 backers


Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline misiokles

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #112 dnia: So, 29 Maj 2021, 17:26:44 »
Właśnie też się zdziwiłem, że najwięcej jest wspierających z USA.

Offline turucorp

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #113 dnia: So, 29 Maj 2021, 20:13:36 »
Właśnie też się zdziwiłem, że najwięcej jest wspierających z USA.

AfterLight ma w portfolio komiksy amerykańskie, więc możliwe, że w USA ma również nabywców, którzy kupują "w ciemno".
Mnie bardziej zaskoczyła stosunkowo duża ilość wspierających z Polski (ale nie wpłynie to na decyzję o polskim integralu :P ).

Offline Leyek

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #114 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 22:25:33 »
Pojawiły się w add-onach Malarza szkice ołówkiem - format z tego co pamiętam A5, 90 zł/szt. Brać póki jeszcze coś jest :)



« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Czerwiec 2021, 22:31:02 wysłana przez Leyek »

Offline Leyek

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 15:26:14 »


Cytuj
Drodzy Fani Janusza Christy po ponad ćwierć wieku od ostatniego wydania kultowych puzzli Mistrza polskiego komiksu chcemy wspólnie z Wami wznowić ten niesamowity wzór, który bawił i cieszył pokolenia. Naszym celem jest również przypomnienie twórczości Christy przez te magiczne puzzle, w których przez morze detali, kolorów na jednej grafice Mistrz pokazał swój warsztat, nie tylko jako rysownik komiksów ,,Kajtek i Koko w kosmosie”,  ,,Kajko i Kokosz”, czy Gucek i Roch.

Po latach puzzle Shanty 600 elementów są praktycznie nie do zdobycia. Na aukcjach potrafią osiągną astronomiczne kwoty. Wiele egzemplarzy jest w złym stanie. Teraz mamy szansę to wspólnie zmienić,  i co ważne  w nowej formule 1000 elementów do jeszcze lepszej, dłuższej zabawy

https://wspieram.to/shanty

Offline eyesore

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #116 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 15:39:57 »

Offline Leyek

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:39:47 »
Historia Amigi pixel po pixelu - https://wspieram.to/amiga

Wrzucałem już na starcie kampanii w dziale growym, ale tam mniej osób na pewno zagląda. A poza tym kampania się mocno rozbudowała i jest trochę akcentów komiksowych (w progach min. limitowane wydanie KDP64+ Śledzia, komiks o grze Franko duetu B. Kluska - T. Kleszcz, okładki Śledzia w części rzeczy odblokowanych w progach).



Przy wsparciu za min. 60 zł, oprócz książki gratis są m.in:

- płyta CD z utworami twórców amigowej sceny


- tekturowy model Amigi 500 + dodatki i oprogramowanie




- magazyn Action Replay (108 stron)


- kalendarz na rok 2022 z grafikami amigowymi i 7 pocztówek




- magazyn Amiga w Pixelu (okładka - Śledziu)


i rzeczy w cyfrze, m.in. emulatory Amigi czy pełne archiwum magazynu Pixel:




Po osiągnieciu progu 150k (aktualnie jest 142k) kolejny drukowany magazyn (80 stron):

Offline Molech

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #118 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:32:35 »
Zbiórka na Malarza Łukasza Godlewskiego tylko do jutra do 18 :)

Uzbierano 295% kwoty, ale napięcie wciąż jest, bo został do osiągnięcia ostatni próg, po przekroczeniu którego do każdego zamówienia będzie dorzucany nowy zin autora. I wciąż jest do zgarnięcia oryginał grafiki Rafała Szłapy, który rzutem na taśmę wspomógł zbiórkę, oraz kilka plansz i komiksów samego Godlewskiego :D

Odpowiedzialni za zbiórkę Łukasz Godlewski i Kasia Kamieniarz ze Słowobrazu powiedzieli podczas ostatniego spotkania, że będą starali się, żeby trochę egzemplarzy było w obiegu po zakończeniu zbiórki, ale nie pamiętam, czy padły konkrety.

Obrazek z alternatywną okładką AHS 8)

Offline Leyek

Odp: Crowdfunding
« Odpowiedź #119 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 22:36:29 »
Szkoda, że rysunek Szłapy w progu a nie jako dodatek. Rozważałem wzięcie, ale niestety można wybrać tylko jeden próg na Kickstarterze.

Zbiórka amigowa też niedługo się kończy. Przekroczyła 180k, więc oprócz magazynu Commodore & Amiga będzie jeszcze jeden fajny bonus:





Cytuj
Po przekroczeniu tego progu przygotujemy dla was niespodziankę – przetłumaczymy na język polski, zrekonstruujemy, odtworzymy i wydrukujemy (łącznie 24 strony) jeden z katalogów produktowych niemieckiego oddziału Commodore z początku lat 90.

Katalogi takie pojawiały się na targach komputerowych (również w Polsce, gdzie Commodore przez pewien czas wystawiał swoje produkty) w otoczeniu barwnych ulotek reklamowych ze zdjęciami i danymi technicznymi najpopularniejszych produktów – A500, A2000, A3000 i A600.

Dziś katalogi produktowe są raczej trudne do zdobycia, a przegląd modeli Amig z początku lat 90. w formie zgrabnej tabeli nadaje się do oprawienia i powieszenia na ścianę. Później będzie już można tylko zaznaczać posiadane modele.

W młodości uwielbiałem przeglądać takie katalogi czy reklamy w czasopismach z rozpiskami konfiguracji komputerów. Mając 386 i bez szans na coś lepszego, a tam już były sprzęty z pierwszymi Pentiumami czy K5 od AMD.