Autor Wątek: Co warto nadrobić przez miesiąc w Marvel Unlimited?  (Przeczytany 1840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cookiez

Co warto nadrobić przez miesiąc w Marvel Unlimited?
« dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 21:52:45 »
Cześć!

Niedługo planuję odnowić na miesiąc subskrypcję w Marvel Unlimited i zwracam się do Was z prośbą o polecenie paru "godnych" tytułów. Najbardziej interesują mnie rekomendacje, które albo są klasykami, które warto znać (dla pewnych klasyków mogę przeżyć starą kreskę, której na ogół fanem nie jestem), albo są w miarę świeżymi komiksami, ale mają małe szanse na wydanie w Polsce (np. jakieś mniej popularne postaci - przykładowo Venom od Catesa albo obecny Immortal Hulk).

Jeśli chodzi o mnie i moją znajomość Marvela, to:
- jestem niemal na bieżąco z tym, co zostało wydane przez Egmont w Marvel NOW (nie Marvel Now 2.0),
- w trakcie czytania egmontowego Daredevila i Ultimate Spider-Mana, Uncanny X-Force i Astonishing X-Men od Muchy,
- po przeczytaniu Anihilacji (bez Podboju) - nie przypadła mi zbytnio do gustu oraz Infinity Gauntlet - bardzo mi się spodobał ten tytuł podobnie jak Runaways,
- przeczytane z Marvel NOW: X-Men: Legacy (za sprawą Legionu), Silver Surfer, Magneto, She-Hulk, Loki, Young Avengers, All-New X-Factor.

Na chwilę obecną planuję zapoznać się z:
- Miles Morales: Ultimate Spider-Man,
- Daredevil oraz Ant-Man z Marvel NOW.
Może do tego coś z Fantastycznej Czwórki, bo akurat z ich udziałem nic mi do tej pory nie wpadło w ręce (z wyjątkiem jakichś gościnnych występów Richardsa)?

Jak widać nie mam jakichś bardzo wąskich preferencji gatunkowych, po prostu lubię poznawać dobre historie, mogą być gatunki zarówno komediowe jak i poważniejsze.

Jestem otwarty na Wasze sugestie! Dzięki  :D


Online OokamiG

Odp: Co warto nadrobić przez miesiąc w Marvel Unlimited?
« Odpowiedź #1 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 01:45:30 »
Moon Knight Lemire'a. Secret Warriors Hickmana.  Żeby wypełnić lukę z Daredevila z tego co wydał Egmont a Marvel Now nadrób run Diggle'a.

Offline zerodwatrzy

Odp: Co warto nadrobić przez miesiąc w Marvel Unlimited?
« Odpowiedź #2 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 07:57:34 »
Co do fantastycznej czwórki:
-klasycznie - run Johna Byrne 232-293 - FF w swoim najlepszym wydaniu, wiele historii, które pojawiają się w ścisłych topkach, no i rysunki Johna Byrne - nie trzeba wiele mówić.
-nowoczesnie - run Hickmana 570-611(+FF1-23, kolejność czytania znajdziesz bez problemu) - postawiłbym ten run na równi z tym Byrne'a, a biorąc pod uwagę jak się to zazębia z innymi komiksami Hickmana to nawet wyżej od niego. Jest wielkie wydarzenie w połowie "sezonu", jest genialne Future Foundation, a stężenie Reeda Richardsa na metr kwadratowy w niektórych numerach przewyższa normy.

Z innych komiksów:
X-Statix (X-Force 116-129, X-Statix 1-31) - jeden z moich ulubionych komiksów Marvela, jeśli nie ogólnie. Najciekawsze podejście do świata mutantów poprzez ukazanie życia mutantów-celebrytów. Mnóstwo humoru, postacie do których szybko się przywiązuje i rysunki Allerda, które niektórzy nienawidza, ale ja uwielbiam..

Offline cookiez

Odp: Co warto nadrobić przez miesiąc w Marvel Unlimited?
« Odpowiedź #3 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 16:48:10 »
Moon Knight Lemire'a. Secret Warriors Hickmana.  Żeby wypełnić lukę z Daredevila z tego co wydał Egmont a Marvel Now nadrób run Diggle'a.

Lubię Moon Knighta od Egmontu, więc tego Lemire'owskiego na pewno sprawdzę, zwłaszcza, że to tylko 5 zeszytów z tego co widzę. O Secret Warriors słyszę po raz pierwszy, ale widzę, że dobrze oceniana, może się wyrobię :D Co do DD od Diggle'a, łączy to jakoś historie przed i po, czy po prostu warto sięgnąć?

Co do fantastycznej czwórki:
-klasycznie - run Johna Byrne 232-293 - FF w swoim najlepszym wydaniu, wiele historii, które pojawiają się w ścisłych topkach, no i rysunki Johna Byrne - nie trzeba wiele mówić.
-nowoczesnie - run Hickmana 570-611(+FF1-23, kolejność czytania znajdziesz bez problemu) - postawiłbym ten run na równi z tym Byrne'a, a biorąc pod uwagę jak się to zazębia z innymi komiksami Hickmana to nawet wyżej od niego. Jest wielkie wydarzenie w połowie "sezonu", jest genialne Future Foundation, a stężenie Reeda Richardsa na metr kwadratowy w niektórych numerach przewyższa normy.

Z innych komiksów:
X-Statix (X-Force 116-129, X-Statix 1-31) - jeden z moich ulubionych komiksów Marvela, jeśli nie ogólnie. Najciekawsze podejście do świata mutantów poprzez ukazanie życia mutantów-celebrytów. Mnóstwo humoru, postacie do których szybko się przywiązuje i rysunki Allerda, które niektórzy nienawidza, ale ja uwielbiam..

Hickmana pewnie sprawdzę, co do Byrne'a - spróbuję, ale nie obiecuję :D
X-Statix z tego co piszesz, ma całkiem fajny główny koncept - przetestuję.

Dzięki Wam za rekomendacje!

Online OokamiG

Odp: Co warto nadrobić przez miesiąc w Marvel Unlimited?
« Odpowiedź #4 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 18:07:26 »
Lemire to 14 zeszytów. Jak przeczytasz w jakim momencie kończy się run Brubakera w DD to będziesz chciał sięgnąć po Diggle'a.