Autor Wątek: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"  (Przeczytany 10499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NiKONmm

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 14:16:46 »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. W ostatni weekend czerwca wybrałem się na "drzwi otwarte" w multiversum i skończyło się to tak:


Zakup uważam za udany, zwłaszcza pierwsze tomy batmna z new 52, pozostałe nienajgorsze ale czuć, że to nie to samo. Fajnie zapowiada się też Criminal i prodigy. W ostatni weekend lipca lecę po kolejne tomy batmana i będę kompletować sobie powoli new 52 plus jakieś pojedyńcze zeszyty plus coś jeszcze w stylu criminal i prodigy....
A może jeszcze jakiś Marvel Now....

Dzięki jeszcze raz z pomoc

Offline laf

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 09:41:05 »
Historia z Miastem Sów jest naprawdę kapitalna i nawet pomimo dostrzegalnych dziur fabularnych czyta się ją znakomicie. Jak dla mnie najwyższa półka batmanowych opowieści. Śmierć rodziny jest również dobra, chociaż już mniej zaskakująca i wciągająca. Zresztą cały run Snydera w ramach New 52 jest godny polecenia, chociaż im dalej w las tym jest gorzej jakościowo.
Widzę, że kupiłeś również tie-iny do eventu Future's End. Nie wiem czy akurat był to dobry zakup. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z głównym eventem, który ciągnął się aż przez 48 zeszytów. Ja czytałem zakupiony przez Ciebie tie-in do Batmana (zawarty w t. 10 Epilog) i niestety NIC z niego nie zrozumiałem.
Criminal to świetny zakup. Od tego duetu (Bru/Phi) czytałem Zabij albo zgiń, Zaćmienie i Fatale (kolejność nieprzypadkowa) i jeśli tylko spodoba Ci się Criminal to zdecydowanie zainteresuj się również tymi pozycjami.
Prodigy nie znam, ale Mark Millar to akurat solidna firma, a jego Staruszek Logan to absolutna czołówka komiksu superbohaterskiego. Chociaż z drugiej strony na Kingsman się zawiodłem i zdecydowanie bardziej cenię sobie wersję kinową. Od Millara polecam natomiast Dziedzictwo Jowisza - nic odkrywczego, ale bardzo przyjemnie mi się to czytało.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 09:42:40 wysłana przez laf »

talibo

  • Gość
Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 09:48:04 »
Widzę, że kupiłeś również tie-iny do eventu Future's End. Nie wiem czy akurat był to dobry zakup. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z głównym eventem, który ciągnął się aż przez 48 zeszytów. Ja czytałem zakupiony przez Ciebie tie-in do Batmana (zawarty w t. 10 Epilog) i niestety NIC z niego nie zrozumiałem.
Nie trzeba znać głównego eventu. Te one-shoty to są takie wariacje na przyszłe losy bohaterów. Czytałem ich kilka i żaden nie ma znaczenia, takie What if.... dotyczące przyszłości, która nigdy nie nadejdzie, taki krótki elsword.

Offline laf

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 09:52:02 »
Dzięki za wyjaśnienie. Po prostu jak czytałem ten zeszyt z Batmanem, to miałem wrażenie, że totalnie mi coś umknęło w fabule i założyłem, że sporo wątków była poruszana w głównym evencie.
Koniec końców jak dla mnie ten zeszyt to totalna słabizna, z której nic nie zrozumiałem.

Offline NiKONmm

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 12:45:52 »
Tak jak kolega wspomina, to zupełnie oderwane historie nie mające związku z fabułą, to był jeden z powodów dlaczego akurat te pozycje kupiłem, drugi to okładki 3d. Wyglądają one przekozacko te nie 3d też wyglądają rewelacyjnie.

Offline LordDisneyland

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #50 dnia: So, 13 Lipiec 2019, 23:50:46 »
Tak a propos Batmana...Widzę, że w empiku mają jeszcze "Zagładę Gotham"- kup sobie, bo warto, a przy okazji sprawdzisz, czy elseworldy to coś , co cię interesuje.

https://www.empik.com/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics,p1137962809,prasa-p

A z Marvela- może dokup sobie "Vision" Kinga[seria M2.0] oraz serię "Superior Spider-Man" Slotta[MarvelNow], póki jeszcze są na rynku.
,, - Eeeeech.''

Offline stachel

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 00:25:28 »
Superior Spider-Man niestety już nie jest dostępny w całości, sam od dłuższego czasu poluję na jeden brakujący tom i mam nadzieję, że w sierpniu pojawi się w dodrukach.

Offline LordDisneyland

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 00:32:51 »
No to szybko poszło :)
Ale zawsze można ten jeden dosztukować w oryginale. Niech zgadnę- o Venom chodzi?
,, - Eeeeech.''

Offline stachel

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 00:34:30 »
Niestety tak, chociaż obecnie to chyba nie jedyny tom, którego brakuje (przynajmniej w cenę <= okładkowej).

Offline LordDisneyland

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 00:50:02 »
Ja ten tom znalazłem w stacjonarnym [to ważne] Centrum Komiksu, no, ale to było pewien czas temu. Ogólnie mam wrażenie, że nakłady w tej serii nie były takie same przy wszystkich tomach- albo też lud taki łasy na słowo "Venom" :)
,, - Eeeeech.''

Offline stachel

Odp: Co czytać? - Pytania i wątpliwości nowego "komiksiarza"
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 11:54:45 »
W stacjonarnym Centrum Komiksu i paru innych sklepach w Warszawie też byłem. Niestety za późno się obudziłem, że mi tego tomu brakuje (tak to jest, jak kupka wstydu przeradza się w cały stos). Może kiedyś uda się uzupełnić :)