Autor Wątek: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu  (Przeczytany 97874 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #315 dnia: Cz, 12 Styczeń 2023, 22:27:17 »
Lost In Time zagląda do tego tematu, to się może odniesie do przewidywań (na FB też już zapytałem) :)

Ogólnie jak sobie ostatnio spoglądam na francuski rynek to liczę, że w przyszłości dostaniemy też u nas takie tytuły jak: 1629, Le petit frère, Le serpent et la Lance, Les 5 Terres czy La dernière Reine

Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #316 dnia: Pn, 16 Styczeń 2023, 21:06:52 »


Cytuj
Prace zbliżają się ku końcowi, więc mogę już ogłosić oficjalnie: Najnowszy numer mojej autobiograficznej serii, "Beletrystyka Imprezowa" ukaże się pod koniec lutego, podczas Festiwalu ZŁOTE KURCZAKI 10!

Świetna okładka :)

Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #317 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 22:11:02 »
Cytuj
"Detektyw Wróbel i złamane pióro" to wspólny komiks Tomka Samojlika i Adama Wajraka (premiera już w styczniu), a wiosną ukażą się dwa nowe tomy z cyklu "Żubr Pompik. Odkrycia" ("Ptasie wycieczki" i "Leśna dieta") oraz kilka wznowień książeczek z serii "Żubr Pompik. Wyprawy".



Cytuj
Detektyw Wróbel i złamane pióro
Scenariusz: Adam Wajrak
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: 25 Styczeń 2023
Druk: kolor
Oprawa: zintegrowana
Format: 190x245 mm
Stron: 128
Cena: 44,99 zł
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326840708



Cytuj
Żubr Pompik. Odkrycia #05: Ptasie wycieczki
Autor: Tomasz Samojlik
Okładka: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: 8 Marzec 2023
Seria: Żubr Pompik
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 192 x 192 mm
Stron: 24
Cena: 9,90 zł
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 9788382654219



Cytuj
Żubr Pompik. Odkrycia #06: Leśna dieta
Autor: Tomasz Samojlik
Okładka: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: 8 Marzec 2023
Seria: Żubr Pompik
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 192 x 192 mm
Stron: 24
Cena: 9,90 zł
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 9788382654226

źródło: https://alejakomiksu.com/nowosci/26703/Ofensywa-Samojlika/

Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #318 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 18:56:02 »




Cytuj
Mój nowy komiks METAL! - premiera na Złote Kurczaki

Zbiór krótkich form komiksowych narysowanych pomiędzy 2016 rokiem a 2020.

Wszystkie są dostępne na mojej internetowej stronie za darmo, ale METAL to druk. Dodatkowo trochę zmieniłem napisy, dodałem troszkę treści i dodatkowych rysunków.

METAL zawiera:
PARANTELA
Melodia Mgieł Nocy
PASTERZ WILKÓW
RAZOR Wheeler
Dziwne rytuały przyspieszające koniec świata
Jonasz

Powyższe komiksy w wersji cyfrowej dostępne tutaj: http://ottoich.art/index.php/komiksy/

Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #319 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 01:07:53 »
Cytuj
Kilka dni temu Złote Kurczaki poinformowały o zbliżającym się wydaniu komiksu gościa imprezy, Márka László. "The boy who loved a ghosctclown" premierowo będzie do nabycia w ostatni weekend lutego we Wrocławiu podczas dziesiątej edycji festiwalu komiksów niezależnych Złote Kurczaki. Tak się składa, że za pojawienie się albumu w PL odpowiadają połączone siły ACABa oraz Wydawnictwa Bazgrolle, więc jest mi bardzo miło poinformować o szczegółach wydania. Okładki będą dwie - regularna (autorstwa Márka), która będzie dostępna na festiwalu i w dobrych sklepach muzycznych, oraz limitowana, autorstwa Fila, która będzie dostępna tylko na Złotych Kurczakach (oraz na kolejnych tegorocznych festiwalach, gdzie swój kram będą mieli Bazgrolle lub przyjaciele).
Przy okazji tej publikacji zebraliśmy komiksowych awędżerów, którzy sprawili, że "Duch klauna" będzie wyglądał wspaniale. Za tłumaczenie wzięła się niesamowita Kasia Kamieniarz, za redakcję i korektę fantastyczny Michał Olech, liternictwo to dzieło bożyszcza tłumów Roberta "bele" Sienickiego, a skład po mojej stronie. Album ten zawiera dwie historie oraz sekcję ze szkicami.
Tak więc przybywajcie do Wro, kupujcie i bierzcie rysografy od autora!
===
INFO:
Dla tego małego chłopca cyrk jest jedynym, co się w życiu naprawdę liczy. Lecz po śmierci swojego ulubionego klauna Wesołka – śpiewaka rzewnych melodii – będzie musiał zmierzyć się z bolesną prawdą…
Przepięknie narysowana, oniryczna opowieść o fascynacji, stracie i ukojeniu… Ale przede wszystkim o tym, jak wiele piękna kryje się za fasadą groteski i grozy…
"O chłopcu, który pokochał ducha klauna"
scenariusz i rysunki: Márk László
okładka regularna: Márk László
okładka limitowana: Fil Wiśniowski
tłumaczenie: Katarzyna Kamieniarz
redakcja i korekta: Michał Olech
liternictwo: Robert "bele" Sienicki
skład: Łukasz Mazur
liczba stron: 52
format: 170x240mm
druk: cz-b
okładka: miękka (z grzbietem)
cena: 40 złych








Offline Death

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #320 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 19:49:05 »
Wygląda smerfastycznie.

Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #321 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 20:06:27 »
Kiedyś wrzucałem już zajawki, teraz są konkrety:

Cytuj
Zbliżające się Złote Kurczaki (24-25 lutego, Wrocław) jak zawsze wiążą się z nowościami wydawniczymi spod znaku niezalu. Jedną z najciekawszych tegorocznych będzie "Szalona zagroda" Mateusza Wiśniewskiego i Michała Araszewicza, bazująca na opowiadaniu Stefana Grabińskiego (1887-1936) o tym samym tytule. Jest to też początek większego przedsięwzięcia Mateusza i komiksowych adaptacji prozy prekursora polskiej fantastyki literackiej. Ale o tym scenarzysta na pewno opowie podczas spotkania autorskiego na wrocławskim festiwalu komiksów niezależnych. Póki co zapraszam do zapoznania się z oficjalną zapowiedzią komiksu - po raz pierwszy w internecie, tylko na ACABnews24!
===
"K. utrzymywał, że w pewnych miejscach muszą się odbyć pewne rzeczy; innemi słowy, że są pewne miejsca, których charakter, natura, dusza oczekuje spełnienia się wypadków, zdarzeń z niemi związanych."
Stefan Grabiński (1887-1936) to prekursor polskiej fantastyki literackiej – jego pierwszą ogłoszoną drukiem nowelą grozy była "Szalona zagroda". Opowieść o relacji osobnika wrażliwego z dzikim, niesamowitym środowiskiem, w którym żyje, opublikowano w lwowskim tygodniku ilustrowanym "Nasz Kraj" w roku 1908.
Teraz to również pierwsza komiksowa adaptacja prozy Samotnika ze Lwowa.
***
"Szalona zagroda"
Scenariusz: Mateusz Wiśniewski
Rysunki: Michał Araszewicz
Projekt graficzny, liternictwo i skład: Łukasz Mazur
Format: 210x297 mm
Liczba stron: 20
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolor
Data wydania: 25 lutego 2023
Cena: 40 zł








Offline Castiglione

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #322 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 09:29:28 »
Rysunkowo nawet fajnie, ale ta czcionka w ogóle mi się nie podoba. Tak samo było zresztą w takich "Górach szaleństwa" i niedawno w "Wielki Bóg Pan".

sum41

  • Gość
Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #323 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 11:14:32 »
Cos dla foliarzy takich jak ja Blue Book

Styl rysowania i kolorystyka przypomina mi Parkera Darwyna Cooka, oraz klimaty noir, tematyka komiksy EC.






Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #324 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 15:55:54 »
Do stylu rysunków Parkera to tu daleko :) Ale komiks Tyniona poza DC może być niezły.

sum41

  • Gość
Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #325 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 17:00:58 »
Cook lepszy jasna sprawa, chodziło mi o skojarzenia.

Offline Konrad

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #326 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 21:17:53 »
Pojawiła się kolejna aktualizacja katalogu od Glenat. Są 2 nowe tytuły, które mają u nas wyjść
https://www.glenat.com/sites/default/files/webmaster/graphic_novel_rights_list_2023.pdf

Pierwszym jest już zapowiedziany przez Egmont dyptyk 1629, ou l'effrayante histoire des naufragés du Jakarta

Natomiast drugi to seria Hawkmoon, która jest adaptacją książek Michaela Moorcocka (podobnie jak wydawany u nas Elryk). Do tej pory wyszedł 1 album, 2 ma być w maju, a ogólnie pierwszy cykl planowany jest na 4 albumy (każde dwa albumy mają być adaptacją jednej książki, a jeśli dobrze widzę to jest ich aż 7). Za scenariusz odpowiada Jérôme Le Gris (Horacio d'Alba od Lost In Time i Wężowy bóg od Amber), a za rysunki Benoît Dellac (Wężowy bóg od Amber i nadchodzący Nottingham od Scream) z pomocą Didiera Poli (pomoc przy Elryku od Taurusa).
https://www.bedetheque.com/serie-80204-BD-Hawkmoon.html
https://www.glenat.com/bd/series/hawkmoon













Jak myślicie kto wyda? Wydaje mi się, że może to być LIT, które pewnie wydałoby to w wakacje albo na jesieni w podwójnym tomie 2w1. Oby tylko nie Taurus (niech wreszcie puszczą 4 tom Elryka) albo Amber (szkoda gadać). A może Egmont kupił od razu w pakiecie z 1629?
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Luty 2023, 21:21:47 wysłana przez Konrad »

Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #327 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 21:27:45 »
Na 100% LiT i na 100% nie kupię ;)

Offline Necr09

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #328 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 21:41:36 »
Hawkmoon miałem na mojej małej liście do obserwowania czy ktoś to wyda, byle nie Scream i będę zadowolony :)
FGO: 758,469,198

Offline Leyek

Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« Odpowiedź #329 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 01:23:17 »
Cytuj
Wielka niespodzianka ZŁOTE KURCZAKI 10 ujawniona, co bardzo mnie cieszy, bo na tajnych spotkaniach Wydawnictwa Bazgrolle próbowałem przeforsować ten projekt od wielu lat - zbiorcze wydanie zina "Bart" (które ja osobiście lubie nazywać "Bartbook")!

W środku dwa klasyczne ziny przy którym pracowali między innymi *Fil, Łazur i Ojciec Rene, oraz jeszcze ciepły, całkowicie nowiutki materiał, który przygotowaliśmy wspólnie z Filem specjalnie na tę okazję.

Po więcej informacji oraz w sprawie zakupu należy pisać bezpośrednio do Wydawnictwo Bazgrolle na bazgrolle@gmail.com. W tytule mejla wpisać: ZAMÓWIENIE.

Limit sztuk: 150 | Ilość stron: 68 | Oprawa: twarda, zdobiona złotem