Autor Wątek: Ceny starych Thorgali i Kajko  (Przeczytany 2226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gothmog

  • Gość
Ceny starych Thorgali i Kajko
« dnia: Śr, 05 Maj 2021, 14:32:27 »
Dzień dobry.
Mam ponad 100 komiksów i chcę się ich pozbyć, ceny niektórych na olx/allegro bardzo wysokie.
Mógłby mi ktoś pomóc w wycenie i doradzić gdzie to sprzedać?
Stan do '95 średni ale nic nie pourywane czy porysowane po '95 jak nowe.

THORGAL
Zdradzona czarodziejka KORONA
Wyspa wśród lodów KORONA
Nad jeziorem bez dna KAW '90
Czarna galera ORBITA '90
Ponad krainą cieni ORBITA '90
Upadek Brek Zaritha ORBITA '91
Gwiezdne dziecko ORBITA '89
Alinoe ORBITA '89
Łucznicy ORBITA '89
Kraina Qa ORBITA '89
Oczy Tanatloca ORBITA '89
Miasto zaginionego boga ORBITA '90
Między ziemią a światłem ORBITA '90
Aaricia ORBITA '90
Władca gór ORBITA '90
Wilczyca ORBITA '90
Strażniczka kluczy EGMONT '00
Słoneczny miecz EGMONT '01
Niewidzialna forteca EGMONT '01
Piętno wygnańców EGMONT '99
Korona Ogotaia EGMONT '99
Giganci EGMONT '00
Klatka EGMONT '00
Arachnea EGMONT '00
Błękitna zaraza EGMONT '01
Królestwo pod piaskiem EGMONT '02
Barbarzyńca EGMONT '03
Ofiara EGMONT '06

YANS
Przybysz z przyszłości '87 fantastyka
Więzień wieczności '88 fantastyka
Mutanci z xanai '88 fantastyka
Gladiatorzy '89 fantastyka
Prawo ardelii '90 fantastyka/kant imm
Planeta czarów '2004 egmont
Dzieci nieskończoności '2001 egmont
Oblicze potwora '2001 egmont
Księżna ultis '2001 egmont
Tęczowa plaga 2002 egmont

KAJKO I KOKOSZ
Szranki i konkury KAW '89
Woje Mirmiła KAW '88
Rozprawa z Dajmiechem KAW '87
Szkoła latania KAW '88
Zamach na Milusia RÓJ '89
Skarby Mirmiła KAW '88
Cudowny lek KAW '88
Festiwal czarownic KAW '88
Dzień Śmiechały KAW '88
W krainie borostworów KAW '88

SKARGA UTRACONYCH ZIEM (stan jak nowe)
Sioban EGMONT '00
Blackmore EGMONT '00
Pani Gerfaut EGMONT '01
Kyle z Klanach EGMONT '01

INNE POLSKIE
Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa MAW '84
Antresolka profesorka Nerwosolka 'MAW '85
Rogi odyna Nowakowski '88 interpress
Bogowie z gwiazdobioru aquariusa '85 sport i turystyka
Funky koval '87 fantastyka komiks
Zagadka metropolii POMORZE '89

Jedna z księgarni oferuje 750zł ale myślę, że troche to mało.
Proszę o pomoc.

Offline pokia

Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 15:36:24 »
Po opisie, bez zdjęć to kupowanie kota w worku. To nie są żadne rarytasy. W zasadzie wszystkie tytuły dostępne są nowych wydaniach. Te 750 zł wydaje mi się dobrą ceną.

Możesz oczywiście spróbować wystawić wszystko od złotówki i zobaczysz co się stanie. Pewnie tych 750 zł nie dostaniesz.

gothmog

  • Gość
Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 16:36:54 »
Na aukcyjnych kajka i thorgale sprzed 90r od 40zł w górę więc drozsze niż nowe, a co do zdjęć pisałem na koncu ze po 95 jak nowe sprzed w stanie dobrym, żadnych uszkodzeń czy gryzmół, zdjęcia wysłałem, może te ceny na olx/allegro z kosmosu?

sum41

  • Gość
Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 16:39:44 »
Ceny cenami ja teraz kupowalem na Allegro Batman vs Predator za 39 zl a ceny nawet siegaja 200 zl tylko czy ktos za tyle kupi?

Offline Gorzki

Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 16:46:02 »
Z ciekawości sprawdziłem aktualne licytacje na Kajku i Kokoszu. Najwyższa 10 pln.

58 komiksów w sumie
Jak księgarnia daje 750 to pewnie warte są dwa razy tyle.
Kiedyś obserwowałem licytacje kompletu Thorgali ale nie pamiętam za ile poszły  :P

Offline pokia

Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 17:16:21 »
Jak księgarnia daje 750 to pewnie warte są dwa razy tyle.

To jasne, że księgarnia/antykwariat chce zarobić. Tylko wszystko zależy od ich stanu. Jeśli jest bardzo dobry czy doskonały, to będą dużo warte. Jeśli, tak jak w opisie, ich stan jest średni, to nie będą żadnym rarytasem.


gothmog

  • Gość
Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 17:18:12 »
Ogólnie to cena za 120 komiksów podalem thorgale i kajka bo facet mówił, że właśnie te z pierwszych lat są najdroższe ale było tam też np. 12 megamarvel. Nie wiem skąd te 10zl za kajka ja widziałem około 40zl za te stare albo 100zl za 1 wydanie thorgala ale takie oszustwa odrzucam nic może tu wystawie.Jak komiks z sprzed '90 może być w stanie idealnym?

Offline parsom

Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 17:44:24 »
Jak komiks z sprzed '90 może być w stanie idealnym?

A co - wypuszczali je na rynek od razu podniszczone?
Pojedyncze egzemplarze ktoś może kupi za więcej niż 10 zł - dla uzupełnienia kolekcji itd. Może ktoś nieobeznany skusi się na komplet Thorgali. Ale trudno oczekiwać żeby komiksy wydawane w wielkich nakładach sprzedały się za więcej niż dzisiaj kosztują nowe wydania.

Offline ryba

Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 18:42:03 »
Ogólnie to cena za 120 komiksów podalem thorgale i kajka bo facet mówił, że właśnie te z pierwszych lat są najdroższe ale było tam też np. 12 megamarvel. Nie wiem skąd te 10zl za kajka ja widziałem około 40zl za te stare albo 100zl za 1 wydanie thorgala ale takie oszustwa odrzucam nic może tu wystawie.Jak komiks z sprzed '90 może być w stanie idealnym?

Ale patrzysz na ceny obecnie wystawionych komiksów czy zakończonych zakupem?
Jeśli to pierwsze to niewiele znaczy.

Offline Castiglione

Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 19:06:45 »
Jak komiks z sprzed '90 może być w stanie idealnym?
Myślę, że w Stanach znalazłoby się jeszcze takich parę z lat 40.


Co do komiksów, razem raczej tego nie sprzedasz. Skoro dają 750, to na pewno możesz je sprzedać drożej, ale raczej każdy osobno i może to trochę potrwać. Poprzeglądaj orientacyjnie, w jakich cenach te komiksy chodzą, powystawiaj i będziesz wiedzieć, jakie jest zainteresowanie - ile aukcja ma wyświetleń, czy ktoś pyta, itd. Cenę zawsze możesz zmienić.

Ja kiedyś chcąc się pozbyć części kolekcji (nowe komiksy, nie jakieś stare wydania, ale chodzi mi o przebicie), pytałem z ciekawości jeden sklep ogłaszający się, że też skupuje, ile mogą zaoferować. Dogadaliśmy się wstępnie właśnie na jakieś 700 zł (pierwsza propozycja to było bodajże 20% okładkowej), ale odpuściłem, bo jednak było mi szkoda. Zacząłem wystawiać pojedynczo i po jakimś pół roku zebrałem ok. 5 000.

Znalazły się egzemplarze, które poszły za 200 lub więcej, ale były też takie, których nikt nie chciał choćby za 5 zł. Jak chcesz szybko i łatwo, to raczej ciężko będzie o lepszą ofertę.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 20:04:47 »
Moim zdaniem te 750 zł to naprawdę niezła oferta. Te komiksy miały bardzo duże nakłady, do dzisiaj można je kupić bardzo tanio, są też ich nowe wydania, więc zwykły czytelnik kupi nową wersję, a kolekcjonera to nie interesuje bo nawet jeśli tego nie ma, to nie jest to żaden rarytas.

sum41

  • Gość
Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 20:09:12 »
No ja wlasnie miesiac temu kupilem Thorgal tom 1 bo mam zamiar zebrac calosc i tak potwierdzam ze wole nowe wydania.

gothmog

  • Gość
Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 20:22:14 »
Na allegro w zakonczonych ceny thorgali 25+ kajko 15+.
Żeby nie było te 750 to było za to https://forum.komikspec.pl/zakupy/gielda-sprzedam-kupie-zamienie/msg133087/#msg133087

Offline Piterrini

Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 20:22:24 »
Ogólnie to cena za 120 komiksów podalem thorgale i kajka bo facet mówił, że właśnie te z pierwszych lat są najdroższe ale było tam też np. 12 megamarvel. Nie wiem skąd te 10zl za kajka ja widziałem około 40zl za te stare albo 100zl za 1 wydanie thorgala ale takie oszustwa odrzucam nic może tu wystawie.Jak komiks z sprzed '90 może być w stanie idealnym?
Odpiszę nie w formie dyskusji, a rady (bo o radę pytasz) - "facet" widział zdjęcia i "facet" wie dokładnie co chcesz sprzedać, w interesie "faceta" jest to kupić jak najtaniej. Każdy handlarz jest trochę "uczciwy", a trochę nie, taka specyfika zawodu. Widzę w innym temacie wypisałeś co masz, np. ponad 20 TM-Semiców, gdzie jak ładny stan (taki idealny raczej) to możesz wołać za pojedyncze (wybrane) komiksy i 100zł. Myślę że jeśli stan dobry, tj. okładki ładnie wyglądają i w środku nie ma wad, to handlarz średnio 20zł za komiks bez problemu z samych Semiców wyciągnie, a resztę dokładnie przejrzy i jak coś się trafi ciekawego to ma tylko dodatkowy zysk. Gdybym handlował to tak bym zrobił :P
W sumie wyżej żadnej rady nie dałem... to co pisał @Gorzki:
Jak księgarnia daje 750 to pewnie warte są dwa razy tyle.
Chodziło mu o to, że jak antykwariusz/handlarz/księgarnia chce Ci dać kwotę X, to możesz od razu założyć, że sam sprzedasz bez problemu za dwukrotność tej kwoty, i to może być faktyczna wartość (bo o wycenę też pytasz). Powodzenia w każdym razie.

Edit: żebyś nie pomyślał, że jak stan wydaje się Tobie ok to można wystawiać za taką kwotę jak pisałem wyżej - jeśli w tym nie siedzisz, to lepiej sprzedać całość odpowiednio taniej, ocena stanu czy samo pokazanie tego, co kupujący musi widzieć przed zakupem (kiedy kupuje już za wyższą kwotę) wymaga tego samego co inne "branże" - znajomości towaru (Twojej znajomości). Podchodząc raczej "amatorsko" ryzykujesz że kupujący nie będzie zadowolony i stracisz czas...
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Maj 2021, 20:28:22 wysłana przez Piterrini »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ceny starych Thorgali i Kajko
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 20:29:44 »
No te Semici trochę anulują to, co napisałem wcześniej, zawyżają na pewno i jest na nie więcej chętnych.