Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moreroms

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #690 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 08:34:02 »


Ja bym bardziej stawiał na czynnik ponownego zdominowania segmentu DC i braku alternatywy. Fan DC musi kupować od jednego podmiotu.

Bazyl, a jak w takim razie ma się odnaleźć czytelnik w USA, gdzie komiksy DC wydaje tylko jeden podmiot, DC Comics?

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #691 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 08:44:07 »
Bazyl, twoim tokiem rozumowania, powinno być tak, że jak coś się nie sprzedaje to powinni to rozdawać za darmo, proponuje przestać kupować wszystkie komiksy, wtedy nie będzie trzeba już nic wydawać, no i użytkownik kry będzie zadowolony.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #692 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:05:08 »
Bazyl, twoim tokiem rozumowania, powinno być tak, że jak coś się nie sprzedaje to powinni to rozdawać za darmo

Gratuluję elastycznego umysłu :) W moim świecie pomiędzy "drogo" i "darmo" jest mnóstwo możliwości, np. "trochę taniej", "dużo taniej" itd.

Bazyl, a jak w takim razie ma się odnaleźć czytelnik w USA, gdzie komiksy DC wydaje tylko jeden podmiot, DC Comics?

W moim świecie wszyscy w USA wydają teraz komiksy po 3,99 $, więc nie bardzo wiem o co chodzi. Żeby się odszczekać Bazylowi? Trochę słabo.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:10:46 wysłana przez Kapral »

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #693 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:10:03 »
No nie wątpię, że twój umysł jest wybitnie elastyczny, zresztą czego ty bronisz, przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem to co on napisał i wtedy się odnieś.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #694 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:13:53 »
Już się odnioslem, w przeciwieństwie do Ciebie.

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #695 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:25:14 »
Tak, jeszcze napisz, że ekonomia funkcjonuje tak jak on napisał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Moreroms

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #696 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 09:58:28 »


W moim świecie wszyscy w USA wydają teraz komiksy po 3,99 $, więc nie bardzo wiem o co chodzi. Żeby się odszczekać Bazylowi? Trochę słabo.

Pytanie było skierowanw do Bazyla. Nie muszę się tłumaczyć, jaki był cel tego pytania, ale jak już wspomniałem wcześniej - przestań mierzyć ludzi swoją miarą. To że posty z twojej strony opierają się na odszczekiwaniu każdemu i zgrabnym omijaniu faktycznej dyskusji, nie oznacza, że każdy tak ma (czekam na kolejny wspaniały komentarz o twoich mistrzach z forum którzy cię tego uczą).

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #697 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 10:52:25 »
A właściwie, w myśl ekonomi wg. Bazyla, czy Eaglemoss nie powinno swego czasu obniżyć ceny WKKDC? Dlaczego ją podwyższyli?

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #698 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 11:13:57 »
Pytanie było skierowanw do Bazyla. Nie muszę się tłumaczyć, jaki był cel tego pytania

A kogo obchodzi jaki był cel pytania i do kogo było skierowane? Pytanie padło, było głupawe i otrzymałeś na nie odpowiedź, na tyle grzeczną i merytoryczną, na ile to było możliwe. Rozumiem, że ta odpowiedź może Ci się nie podobać :)

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #699 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 11:32:59 »
Głupawe to są te twoje wrzutki, nic sensownego nie napisałeś, ani nie odnosiłeś się do zasad ekonomii Bazyla, piszesz o jakiś elastycznych umysłach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #700 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 11:42:39 »
Przykro mi, że tylko tyle zrozumiałeś. A właściwie to nie, wcale mi nie przykro :)

Offline Moreroms

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #701 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 11:45:34 »
Xanar daj spokój. Nie ma co karmić tego trolla.

Offline Bogumil

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #702 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 12:33:57 »
Przecież w ekonomii zasada działa na odwrót - jeśli na jakiś towar jest gorszy popyt, to jego cena powinna spadać, a nie wzrastać wobec konkurencji

Niekoniecznie. Jeśli na towar jest gorszy popyt, można na przykład zniszczyć pozostały nakład. W krótkim okresie czasu przyniesie to pewnie straty, ale w dłuższym może okazać się korzystne, ponieważ dla przyszłych wydań (po skorygowaniu nakładu) utrzymamy cenę i marżę i jeszcze to szybciej wyprzedamy.

Poza tym sugerowałbym ostrożne szafowanie takimi stwierdzeniami (XXX powinna, Jeśli XXX to ceny rosną... itp.) w kontekście ekonomii, ponieważ bez dokładnego określenia warunków, takim stwierdzeniom można bardzo łatwo zaprzeczyć. Weźmy choćby podział na długi i krótki okres. To co dobre w krótkim okresie (klasyczny przykład z rozdawaniem pieniędzy przed wyborami), może okazać się fatalne w długim (o wiele wyższa niż zakładana inflacja)


A jeśli podażą zarządza monopol, to ceny rzeczywiście rosną.

A jeśli z jakichś przyczyn celem monopolu jest obniżenie/utrzymanie cen? Na przykład w sytuacji, gdy monopol wie, że jak będzie chciał sprzedawać Rebirth po 500 zł za sztukę to mu nikt tego nie kupi? Komiks to nie dobro pierwszej potrzeby. Monopolista żąda za dużo kasy? Nie kupujmy. Trzeba tylko tyle i aż tyle, żeby wpłynąć na cenę. Monopolista być może zakończy wydawanie? Ok. Jeśli wierzymy w rynek, znajdzie się inny podmiot, który zrobi to za monopolistę taniej.

A jeśli jesteśmy skłonni wydawać więcej na komiksy, to czy będzie monopol, czy pełna konkurencja, ceny i tak prawdopodobnie będą rosły.

Offline OokamiG

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #703 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 13:06:57 »
Niestety w tym wypadku wątpię, by ktoś znalazł się poza monopolistom, kto byłby w stanie to wydawać taniej.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #704 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 13:12:10 »
Ja się już pogubiłem. To w końcu komiksy w Polsce są tanie czy drogie?