Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #675 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 09:56:32 »
@UP
No nie wiem czy bzdury. Znaczy aż takiej podwyżki ja osobiście też nie przewiduję. Ale ostatnio z Batman Noir mieliśmy niezły cyrk, gdy wydawca w swoim sklepie na samym początku za te niby limitowane wydanie chciał aż 690 zł. Tyle że ludzie nie chcieli tyle płacić i szybko to spadło u nich do 530 zł. Ale gdyby chcieli to by nie spadło. Czyli takie praktyki żyłowania czytelników ile maksymalnie skłonni byliby zapłacić (znacznie powyżej kosztów produkcji) już mamy.
No to nie bylo tak, po prostu potem pakiet trafil do innych punktow sprzedazy z rabatami i ludzie zaczeli rezygnowac z zamowien. Egmont by to powstrzymac zaczal obnizac cene, nie zaczal obnizac jej dlatego, ze nie bylo chetnych za te 690.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kry

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #676 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:01:45 »
Czyli jak egmont zaczal obnizac to mial z czego
Przeciez na tym 530zl i tak zarobili to nie tak ze sprzedali i utopili kase
Badaja grunt widza ze sa jelenie ktorzy zaplaca kazda cene dlatego probuja takich kulawych zagrywek
Podrozaly te kilka stron grubsze komiksy ale te komiksy odbili by sobie na tych cieniutkich jak cerata 96 stronach za ktore placimy tyle co za grubsze
Wiem ze sa tak wydawane w oryginale
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:05:55 wysłana przez Kry »

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #677 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:13:47 »
Ale ostatnio z Batman Noir mieliśmy niezły cyrk, gdy wydawca w swoim sklepie na samym początku za te niby limitowane wydanie chciał aż 690 zł.

Ale jak ma się Batman Noir, do ogólnych podwyżek na komiksy 25%? To było wydanie specjalnie, limitowane, nie robią tego regularnie, ale fakt - wyszła lipa. Może pierwotnie myśleli, że wszystko opchną przez sklep Egmont, i dopiero jak nie schodziło, to dali do pozostałych sklepów? W każdym razie, porównywanie Batmana Noir, że drogi na tle wydań budżetowych, to kolejny absurd, jeśli porównywać, to z innymi takimi wydaniami limitowanymi na runku - Thorgalem, Szninklem...

Podrozaly te kilka stron grubsze komiksy ale te komiksy odbili by sobie na tych cieniutkich jak cerata 96 stronach za ktore placimy tyle co za grubsze

A powiedz mi, ile jest tych "cieniutkich jak cerata 96 stronach", że wyliczyłeś, że odbiliby sobie na nich te wszystkie powyżej 144 stron?

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #678 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 12:08:49 »
@UP
Te 25% to ci @Kry ciągle tłumaczy - chodzi mu o podwyżki Rebirth z 39.99 na 49.99 jak za Efekt Oza, Człowiek ze Stali czy Booster Gold, oraz o to, że np. Hawkeye czy Staruszek Logan mają tylko po 4 zeszyty w tomiku.

A to z Noir to przykład, jak wydawnictwa testują portfele czytelników i że wtedy ich tłumaczenia o kosztach wydania i licencji są guzik warte, skoro w 2 tygodnie firmowy sklep sam z siebie może opuścić cenę o 160 zł. Wcześniej były podobne przypadki, gdy JLA 4 z 272 stronami kosztowało tyle samo co JLA 2 które było o 50 stron GRUBSZE.

Jak ktoś tu napisał - Egmont jest duży i może lepiej kształtować i dostosowywać swoje ceny dla czytelników niż mniejsze wydawnictwa. I chwali się gdy robi to z korzyścią dla klientów. Ale zdarzają mu się też ruchy w drugą stronę, które mnie osobiście się nie podobają. Nie pomaga też urwanie WKKDC, przez co nie ma alternatywy dla pozycji od DC, które w linii Uniwersum DC Egmontu są już droższe o te 10 zł okładkowo.

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #679 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 12:19:00 »
A ty dalej te swoje urojenia, naprawdę nie widzisz związku z tym, że WKKDC zniknęła i DC jest droższe  ::)
Znaczy widzisz, TK przerwał kolekcje specjalnie po to, żeby podnieść ceny na DC  ;D

Wszytko dookoła drożeje, komiksy mają tanieć  ;D

Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #680 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 12:44:03 »
Te 25% to ci @Kry ciągle tłumaczy - chodzi mu o podwyżki Rebirth z 39.99 na 49.99 jak za Efekt Oza, Człowiek ze Stali czy Booster Gold, oraz o to, że np. Hawkeye czy Staruszek Logan mają tylko po 4 zeszyty w tomiku.

On mi tłumaczy? Dziwne, bo dopóki ja mu nie wytłumaczyłem, że ta podwyżka dotyczyła tylko i wyłącznie tych tomów powyżej 144 stron, to on twierdził, że "komiksy zdrożały o 25%", a za rok, lub trochę więcej, będą kosztować 60, a nawet 70 zł, bo do tego dąży wydawca.

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #681 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 13:04:46 »
Znaczy widzisz, TK przerwał kolekcje specjalnie po to, żeby podnieść ceny na DC

Exactly. Cieszę się, że to wreszcie zrozumiałeś i sam napisałeś. :P

Offline Kry

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #682 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 21:42:12 »
Ten bazyliszek to madry chlop widze
Jechaliscie mu chyba tylko dlatego ze niezgadzal sie z jakimis "osobistosciami" tego forum
To ze podrozalo odrodzenie to wiedzialem i mowie ze niedlugo podrozeje reszta
A cienkich jak cerata komiksow jest sporo nie chce teraz grzebac po polkach zeby dokladnie teraz liczyc

Offline misiokles

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #683 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 22:40:23 »
Wszyscy czytamy tu raportu GUS i wiemy jak w ostatnich miesiącach rośnie liczba inflacja i zdajemy sobie sprawę że ceny komiksów skoczą. Tylko co ma Bazyl do inflacji?

Offline Kry

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #684 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 23:14:07 »
Nspisalem ze to madry chlop
Nie ze ma cos wspolnego z inflacja
Inflacja jest jakims wyznacznikiem tego kto jest madry?

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #685 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 23:24:00 »
Co ty chcesz osiągnąć tymi wpisami, będziesz pisał cały czas: drogie komiksy, zaraz podrożeją jeszcze bardziej, tak jak Bazyl pisze w kółko "Egmont to zło" i że TK mu kolekcję brutalnie przerywa.

No podrożeją, wszytko drożeje - przyszłości nie przewidziałeś, Ameryki nie odkryłeś.
DC jest droższe od Marvela bo się gorzej sprzedaje i zapewne ma mniejsze nakłady.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline pMk_91

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #686 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 23:27:13 »
Ten bazyliszek to madry chlop widze
W tym momencie pokazałeś, że jakakolwiek dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #687 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 23:46:14 »
W tym momencie pokazałeś, że jakakolwiek dyskusja z Tobą nie ma sensu.

Aż tak bardzo chcesz się podlizać większości, czy raczej hałaśliwej mniejszości?

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #688 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 06:56:36 »
Co do inflacji... Przez 7 lat na pewno wzrosła (mimo 2 lat deflacji), więc cena komiksów powinna również wzrosnąć odpowiednio. I jeśli ten czynnik byłby odpowiedzialny za wzrost ceny DC-ków to ja bym nic nie mówił. Ale te wahania ceny zestawu Batman Noir i to w firmowym sklepie Egmontu pokazują, że takie tłumaczenia są funta kłaków warte. Wychodzi na to, że oczywiście jest pewna cena przy której wydawca wychodzi na zero. Ale margines marży to może sobie ustalać dość swobodnie.

I to jest genialna teza "DC sprzedają się gorzej, więc są droższe". Taaaa - bo dzięki temu zapewne sprzedadzą się lepiej. Przecież w ekonomii zasada działa na odwrót - jeśli na jakiś towar jest gorszy popyt, to jego cena powinna spadać, a nie wzrastać wobec konkurencji (tutaj ANADy które dalej mają 39.99). Oczywiście mamy skok liczby stron o kolejne 20 i to jest jakieś usprawiedliwienie, choć IMHO to nie musiało być aż 10 zł okładkowo. Ja bym bardziej stawiał na czynnik ponownego zdominowania segmentu DC i braku alternatywy. Fan DC musi kupować od jednego podmiotu. A jeśli podażą zarządza monopol, to ceny rzeczywiście rosną.

Co tylko pokazuje jak świetnym wydawcą jest Hachette. Przez 7 ostatnich lat Polacy i Polki mieli komiksy po 40 zł. Regularnie. Inflacja, deflacja, wzrost cen ropy, wycinka puszczy, huragany, ASF itp - zawsze 40 zł za przeważnie 6 zeszytowy tom na twardo. I właśnie dlatego spadek liczby kioskowych kolekcji jest niekorzystny i dla rynku i dla klienta.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #689 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 07:25:13 »
Teraz wszystko jasne. Piękne to pan ekonomista wytłumaczył. Egmont rzeczywiście robi nas w bambuko.  ::)