Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130121 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #525 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:20:01 »
We wszystkich zachodnich krajach komiksy się kupuje w sklepach internetowych i tam też są zniżki 20-30%. Ceny okładkowe to w sklepach stacjonarnych. Nie wiem czemu myślicie że nasz model sprzedażowy różni się od niemieckiego :)
Misiokles, nie udawaj eksperta. Wejdź sobie na niemiecki Amazon i pooglądaj sobie ceny komiksów. Okładkowe. Amazon Marketplace? Okładkowe. Sklep Egmontu? Okładkowe. Weltbild? Okładkowe. Czy wiesz co to jest ustawa o stałej cenie książki? W Niemczech coś takiego obowiązuje.
Nawet jak niemiecki Amazon rozdaje kupony, to zawsze nie obowiązują na niemieckie książki.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:24:54 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Martin Eden

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #526 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:22:36 »
Nie, nie zawsze mieli taki rabat w CK. Zaczęło się od dawania takiej zabawnej karty rabatowej 25%. To był jakiś początek 2006, może koniec 2005. Wcześniej sprzedawali po okładkowych, a mało nie brałem, żeby na taki rabat nie zasługiwać.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #527 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:30:56 »
No dobrze, więc od 2005 masz zniżkę 25%. Od 14 lat. Czy to znaczy, że kiedyś nie było rabatów?
No może "kiedyś" nie było, np. W PRL-u :)

Offline Martin Eden

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #528 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:33:37 »
Napisałem to tylko, by doprecyzować. Mój post odnosi się do CK, o którym wspomniałeś. A rabatów nie dostawałem między okresem PRL a 2005 rokiem. To oczywiście nie znaczy, że ich nie było tam, gdzie ja akurat nie zaglądałem.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #529 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:37:54 »
Nie, to tylko znaczy, że najpierw była wielka smuta i komiksów było tyle co kot napłakał.
A potem widocznie źle szukałeś, jak ci wszyscy "frajerzy", którzy dzisiaj kupują po okładkowej w empikach :P

Offline Martin Eden

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #530 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:45:29 »
Ciężko się z Tobą gada, bo bez kamizelki antyodłamkowej nie ma co zaczynać. Pewnie sprawia Ci to jakąś tam satysfakcję.
Zazwyczaj wchodzę w dyskusję, żeby wspólnie z innymi ustalić stan faktyczny, nawet jeśli będzie odmienny od mojego postrzegania, nie zaś po to, by przymusić resztę do "najmojszej" racji.

Offline Kry

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #531 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:51:12 »
Zazdroszcze tym co pisza 25zl to bardzo tanio
Naprawde jak dla kogos 25zl to malo to na godzine zarabia pewnie grubo

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #532 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:52:19 »
Martin Eden: Owszem, ciężko się ze mną gada, ale tylko wtedy, gdy rozmówcy używają naciąganych do granic wytrzymałości argumentów. W sumie to każdy może sobie wierzyć w co chce, ale niech to pozostanie w sferze wiary, a nie rozumu, OK?

Online vision2001

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #533 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:05:43 »
Naprawde jak dla kogos 25zl to malo to na godzine zarabia pewnie grubo
Wiesz, motyw jest taki, że długo zbieram komiksy, by wiedzieć, że to hobby tyle kosztuje.
Nie wiem jak Ty, ale np. ja nie gram w gry, do kina chadzam w środy z pomarańczą, DVD/BR kupuję na promocjach, więc na inne przyjemności nie wydaje fortuny (w porównaniu do zakupówkomiksowych), a jak widać ograniczam się właśnie na te pozostałe atrakcjony.

@Martin Eden - laminowana karta CK z Kleksem o (bodajże) numerze 066 leży gdzieś w kartonach. Fajne to było i miłe kiedy ją dostałem :)

Online Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #534 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:07:11 »
Martin Eden: Owszem, ciężko się ze mną gada, ale tylko wtedy, gdy rozmówcy używają naciąganych do granic wytrzymałości argumentów. W sumie to każdy może sobie wierzyć w co chce, ale niech to pozostanie w sferze wiary, a nie rozumu, OK?
Nie Kapral, ogolnie sie z toba ciezko gada. Imo jestes najbardzirj upierdliwa osoba na forum.

Co do cen komiksow to imo sa niskie i prawie kazdego stac byc cos tam sobie kupic, ale jak sa ludzie ktorzy potrafia mowic, ze ksiazek nie czytaja bo sa za drogie to nic mnie nie zdziwi.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #535 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:14:15 »
Wiesz, motyw jest taki, że długo zbieram komiksy, by wiedzieć, że to hobby tyle kosztuje.

Jak każde hobby polegające na zbieractwie przedmiotów. W grę można zagrać u kumpla, film obejrzeć w TV, książkę wypożyczyć z biblioteki, a komiks trzeba po prostu mieć. Tu raczej niewiele zaoszczędzisz.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #536 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:18:56 »
Ja jestem ciekaw, ile ci co narzekają na ceny komiksów, wydają co weekend na alko, czy inne używki...

Offline Teli

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #537 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:20:16 »
Komiks też z biblioteki wypożyczysz...lub ogarniesz w czytelni. Sam tak czasem robię jak nie jestem w 100% przekonany do zakupu. Wcale mieć nie musisz.

Offline Martin Eden

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #538 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:22:04 »

@Martin Eden - laminowana karta CK z Kleksem o (bodajże) numerze 066 leży gdzieś w kartonach. Fajne to było i miłe kiedy ją dostałem :)

Dokładnie taka :) Aż muszę sprawdzić na niej mój numer, ale aż taki ekskluzywny raczej nie był.

Sprawdziłem na szybko stronę Merlin.com.pl z 2002 i 2003 i jedyny rabat to 10% z kartą Merlin. Ale czy były progi zakupu do uzyskania takiego rabatu, to nie wiem.
W Empiku funkcjonował wtedy program Premium Club i tam trzeba było natrzaskać punktów.
Nie wiem, czy były jeszcze jakieś inne sklepy internetowe z ofertą komiksów w tamtym czasie.


Offline Arion Flux

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #539 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 11:37:39 »
Ja jestem ciekaw, ile ci co narzekają na ceny komiksów, wydają co weekend na alko, czy inne używki...
Ale co w tym dziwnego? Ja na ten przyklad wydaję na alko i inne używki, i to nie co weekend. Bo jak inaczej żyć, mając świadomość, że komiksy i ksiązki są takie drogie? Jestem pewny, że jakby ksiązki i komiksy by stanianialy, to ludzie wizieliby się za czytanie, zamiast ćpać i chlać. A tak to co? Ale przecież rząd specjalnie to robi, bo jakby ludzie wiecej czytali, to by byli madrzejsci i trudniej by bylo nim manipulowac, a spożycie wódy by spadlo do zera i caly monopol szlag by trafil. A tak to pozostaje mi czytanie jedynie nekrologow braci w utrapieniu, co to odeszli z glodu wiedzy wstrząsani delirium na marskość wątroby :'(