Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #495 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:25:20 »
Hmmm. Mieszkam w Irlandii od poczatku 2007 roku, ale widocznie wiesz lepiej jak to jest w przypadku tych slabo zarabiajacych.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Blind

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #496 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 18:56:44 »
Hmmm. Mieszkam w Irlandii od poczatku 2007 roku, ale widocznie wiesz lepiej jak to jest w przypadku tych slabo zarabiajacych.

Widocznie tak skoro pracuje w Ministerstwie Finansów i mam dane z całej UE co do zarobków...
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline roble

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #497 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 19:07:50 »
Widocznie tak skoro pracuje w Ministerstwie Finansów i mam dane z całej UE co do zarobków...

To gratuluję, jesteś oderwany od rzeczywistości jak ten nasz pisowski rząd..

Offline death_bird

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #498 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 19:23:51 »
Hmmm. Mieszkam w Irlandii od poczatku 2007 roku, ale widocznie wiesz lepiej jak to jest w przypadku tych slabo zarabiajacych.

Bo zwyczajnie za krótko tam mieszkasz i jeszcze nie wdrożyłeś się dostatecznie w tamtejsze realia. ;)

Swoją szosą względem cen tu i tam: tam choćby odpada koszt tłumaczenia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Blind

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #499 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:13:49 »
To gratuluję, jesteś oderwany od rzeczywistości jak ten nasz pisowski rząd..

Chcesz mi powiedzieć że dane matematyczne są oderwane od rzeczywistości? Nie znam drugiej tak realnej dziedziny życia jak matematyka oraz statystyka. A co do wycieczek politycznych to możesz sobie darować, nie mam z nią nic wspólnego.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline donT

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #500 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:17:50 »
Nie znam drugiej tak realnej dziedziny życia jak matematyka oraz statystyka.
Oczywiscie.
Jesli Ty masz 1 komiks, a ja 1000, to statystycznie oboje mamy po ~500. Tak, to bardzo realne i zyciowe.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Pawelek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #501 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:21:12 »
Średnio macie po 500,5 a to jest znacząca różnica ;)
Jeżeli dodatkowo uzupełnisz wypowiedź o informację o medianie (2) i próbie (2) to masz wszystko jasne.
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:23:06 wysłana przez Pawelek »

Offline starcek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #502 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:21:27 »
Ha, ha, ha! Akurat statystyka to tylko i wyłącznie kwestia odpowiedniego "wsadu" i hulaj dusza. Ludziom żyje się lepiej, bo lokomotywy potaniały.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Blind

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #503 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 22:00:22 »
Ha, ha, ha! Akurat statystyka to tylko i wyłącznie kwestia odpowiedniego "wsadu" i hulaj dusza. Ludziom żyje się lepiej, bo lokomotywy potaniały.

Oczywiście że tak ale jednak w tym wypadku o którym mówimy dość łatwo i dokładnie możemy ustaliic jaki % osób pracujących w Irlandii pracuje za najniższa krajowa i uwierz mi ze jest to mały odsetek względem innych państw UE. Ja rozumiem że może w gronie @donT ten odsetek może być większy albo takie są wyniki obserwacji. Ale tutaj statystyka jest jasna.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #504 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 22:04:25 »
Zeszliście z tematu. Wracając do cen to oprócz różnicy w zarobkach wobec europejskich cen licencji, ja widzę jeszcze dwa czynniki. Sprawdza się podstawowa zasada ekonomi - jeśli przy stałym popycie na dane produkty spada podaż/produkcja, to zwykle rośnie cena towaru. Jeśli w jednym roku od razu znikają dwie konkurencyjne Kolekcje, a Egmont znowu jest monopolistą w dziale DC, to czemu nie ma podnosić? Druga zasada - przy monopolach ceny produktów monopolisty są wyższe. A trzecią rzeczą jest wzrost inflacji, którą nabił rząd oraz nieurodzaj. Wzrosły ceny warzyw i owoców i nakręca się spirala cen. Spadek wartości pieniądza = wzrost cen.

Inna rzecz że wysoce nieeleganckie jest zjawisko gdy gdy wydaje się albumy grubsze za wyższą cenę, ale albumy cieńsze wcale nie są tańsze.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #505 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 22:12:36 »
W kolekcjach, "albumy cieńsze wcale nie są tańsze."
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #506 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 22:16:56 »
Ale gdy Eaglemoss wydawał coś z DC, to zawsze miałeś jakikolwiek wybór. Był inny tytuł z Batmanem lub jakaś inna Liga Sprawiedliwości itp. Ja lubię mieć wybór. Tak jak wiosną były do wyboru dwa wydania "Zmysłów". Monopole nie są korzystne dla klientów.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #507 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 22:21:34 »
Nic się nie martw zły Egmont nie będzie ci tych cen podnosił w nieskończoność (im zależy żeby na tym zarabiać pieniądze), zmniejszyli nakłady stąd pewnie drożej, gdyż się gorzej sprzedaje od Marvela, pewnie dlatego kolekcja DC się zakończyła, ale to nie może być takie proste.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #508 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 22:47:03 »
Oczywiscie.
Jesli Ty masz 1 komiks, a ja 1000, to statystycznie oboje mamy po ~500. Tak, to bardzo realne i zyciowe.

To akurat jest kompletna bzdura. Po cholerę liczyć średnią przy dwóch wartościach?

Offline Adolf

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #509 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 23:01:50 »
Dlaczego więc Egmont zamknął kilka swoich serii, zamiast po prostu podnieść ceny? Fani DC kupiliby mimo, że drożej. Chyba, że sprzedaż była tak tragiczna, że nawet taki manewr nie miałby sensu.