Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130101 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Darth_Simon

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #420 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 22:20:48 »
Ja te limitowane okładki zaczynam widywać w jakiś losowych księgarniach.

Czy Empik je mógł posprzedawać do konkurencji ?

Jaki w ogóle był sens robienia tylko 1-szych tomów srebrnych ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline LordDisneyland

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #421 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:11:20 »
I dobrze, że cały czas są w empiku- "chcę komuś sprezentować tomik, który zacznie jego / jej przygodę z komiksami DC - mogę wybrać egmontowate wydanie paraeksluzywne tomu nr1 w srebrze" :) A to że obdarowany może się zrazić takim akwaczłowiekiem i uznać, że na domiar złego komiksy są wydawane kiczowato, to już insza sprawa.
,, - Eeeeech.''

Offline robbirob

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #422 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 19:47:04 »
Ja te limitowane okładki zaczynam widywać w jakiś losowych księgarniach.

Czy Empik je mógł posprzedawać do konkurencji ?

Jaki w ogóle był sens robienia tylko 1-szych tomów srebrnych ?
To nie empik tylko wydawca potem rzucił to do innych ksiegarń.
Kilka miesięcy po starcie Odrodzenia, może nawet rok, okładki srebre pojawiły się w Gildii a potem w Fantastycznych. A teraz można je znaleźć czasami i w innych ksiegarniach.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #423 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 06:45:07 »
I jeszcze - niezła cena. Konkurencja swoje twardookładkowce ciągle wydaje drożej o te 5-8 zł.
W Klasyce Marvela 3 tomy tylko tak wyszły :) Tak to w kolekcji wychodzi drożej nawet o 40/50 zł np Daredevile Bendisa bo w kolekcji to byłyby 3 tomy. Ale ten twój kalkulatorek z logiem Hachette pewnie ci to inaczej wylicza :)

edit: Zapomniałem o kilku :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 07:44:02 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #424 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 07:18:15 »
Daredevil Naznaczony Smiercią - drożej
Wojna Domowa Egmontu - drożej
Doktor Strange – Początki i zakończenia - drożej
X-Men: Mordercza Geneza - drożej
Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią - drożej
Staruszek Logan - drożej

Jasne - kiedy Egmont wydaje grubsze tomy to wychodzi taniej niż dwa WKKM. Ale gdy mają zbliżoną liczbę stron to jest droższy. A w WKKMie oprócz 5 zeszytowców, więcej było tomów z z 7, 8 zeszytami. Teraz Galactic Storm ma 9 zeszytów a to ciągle tylko 40 zł. Dla mnie to jest korzystna cena.

@majkelus jest oczywiście początkujący i nie kojarzy komiksów nieegmontowych sprzed 2015. :) Jasne że chodziło mi o oryginalne Tajne Wojny. A całą Sagę Infinity Hachette też by wydało, gdyby nie blokowanie im tytułów przez konkurencję.

Wolę początek, dwie części jakiegoś runu, niż zero runów od Egmontu. Kapitan Brytania Skrzywiony Świat - kto inny by wydał jak się okazuje całkiem ważną historię? Chociażby Kapitan Ameryka w Wymiarze Z. Wydałby to ktoś inny na polskim rynku? Punisher w drodze? Przecież olano po zakończeniu Thunderbolts dalsze przygody tego bohatera. A-Force całkiem sympatyczna seria się okazała itd.

Każdy ma swoje preferencje. Ja osobiście uważam że Hachette jest lepsze od twardookładkowych Egmontów czy Much. Mieliśmy listę i mogliśmy narzekać na takie czy owakie braki, ale było pewne, że to to to dostaniemy. Z Egmontem nie zawsze wiadomo. Mogą coś urwać, czegoś nie wydać jak Black Vortex ostatnio.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #425 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 07:45:23 »
Ale np taką Wojnę Domową czy Staruszka Logana możesz przyrównać do dwóch najchudszych WKKM i wtedy wychodzi taniej :)

A jak przyrównamy najchudszy tomy z WKKM do Klasyki Marvela to w Klasyce jest 6 zeszytów a w WKKM 4
Egmont tylko kilka zł drożej za 2 zeszyty które w tym przypadku w WKKM to 20 zł

Albo tak: W WKKM w najchudszym tomie zeszyt wychodzi po 10 zł a w Klasyce po 8 zł :)

Kolekcja nigdy tańsza nie była :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 08:43:04 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #426 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 08:22:44 »
Przecież większość porównań cen Hachette vs. Egmont nie ma najmniejszego sensu. Bo jak porównywać komiks niedostępny od kilku lat, z komiksem, który w każdej chwili można kupić? Ale jeśli porównywać w ten sposób, to mi wychodzi, że Hachette ma drogo - TM-Semic wydał taniej Weapon-X, Ostatnie łowy Kravena...

Offline stachel

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #427 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 08:37:20 »
Ale co tu w ogóle porównywać. Kolekcje rządzą się swoimi prawami i cenowo zawsze powinny wychodzić lepiej. Trzeba też pamiętać, że szybka rotacja numerów powoduje, że ciekawszych tomów nie sposób dostać w dobrej cenie już parę miesięcy później. Do tego na WKKM czy SBM promocji nie widziałem nigdy, jedynie kiedyś WKKDC udało mi się dorwać taniej.

Offline Marvelek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #428 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:06:31 »
Bazyl jak zwykle wywołujesz kompletnie bezsensowną dyskusję. Lubisz Hachette i jesteś fanem kolekcji - spoko. Nie czyni to jednak Hachette najgenialniejszym wydawnictwem w Polsce. W naszym kraju nie ma zresztą wydawnictwa komiksowego z prawdziwego zdarzenia ze względu na specyfikę naszego rynku.
Śmieszą mnie te przerzucajki co jest lepsze: Egmont czy Hachette. Trudno robić tu jakiekolwiek porównania, bo i jedno i drugie wydawnictwo miało swoje osiągnięcia i plusy, ale i oba miały (mają) swoje wpadki i minusy. Plusem WKKM były wszelkiego rodzaju ramotki i wspaniałe klasyczne historie, których Egmont i żaden inny wydawca przez lata nie chciał ruszyć. Takie tytułu jak "Born again", "Dni minionej przyszłości"albo "Ostatnie łowy Kravena" powinny być wydane w odpowiedniej formie już dawno przez Egmont lub inne wydawnictwo, jeśli uważa się ono za najlepsze polskie wydawnictwo. Był to olbrzymia zasługa Hachette, ale jednocześnie nie jest to powód, żeby zarzucać Egmontowi czy komukolwiek, że czegoś do 2012 roku nie wydał. Z drugiej strony zarzucanie Hachette, że wydał też trochę głupotek i komiksów zwyczajnie słabych jest niepoważne w sytuacji, gdy Egmont również wypuszcza dużą ilość słabizn. Jasne, ocenę tego co jest słabe a co nie każdy podejmuje indywidualnie i też nie ma co mieć do kogoś pretensji, że kupuje dany tytuł czy serię. Jeśli nie odpowiada mi komiks wydany przez Egmont czy w kolekcji, to go po prostu nie kupuję. W ubiegłym roku brałem od Egmontu 7 czy 8 serii, plus jakieś pojedyncze tomy, obecnie kupuję już tylko UM Spider-Mana, bo niczym innym wydawca mnie zainteresował. Z Hachette mam podobnie - kupuję od jakiegoś czasu jedynie wybiórcze tomy. Uważam ponadto za nieuzasadnione robienie zarzutu  faktu, że w kolekcji były tylko początki runów. Po pierwsze dlatego, że przy takiej rozpiętości tytułów, kolekcja musiałaby być o wiele dłuższa lub rezygnować z tego co wydawano w XXI wieku ograniczając się do klasyki i eventów. Po drugie, co ważniejsze, od 2012 roku było wiadomo jaki charakter będzie miała kolekcja. Jeżeli komuś nie odpowiadało nie musiał kupować 5 czy 7 pierwszych zeszytów a mógł ograniczać się do pełnych historii i ramotek. Dla mnie akurat taki sposób wydawania był fajny, ponieważ mogłem zorientować się co dzieje się w świecie Marvela i w przypadku zaciekawienia jakimś runem sięgnąć po dalszą część w oryginale. Nie wiem więc, skąd macie takie problemy.
O ile teksty Bazyla o wielkości i wspaniałości Hachette są wkurzające, nudne i dziecinne, to nie inaczej jest z wypowiedziami, które z Egmontu czynią wydawnictwo idealne a świat nie kończy się ani na Hachette ani na Egmoncie. Obaj wydawcy mają wpadki i obaj zrobili wiele dobrego dla komiksowego rynku w Polsce. Nie ma jednak co absolutyzować ich roli.

majkelus81

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #429 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 13:29:58 »
@majkelus jest oczywiście początkujący i nie kojarzy komiksów nieegmontowych sprzed 2015. :) Jasne że chodziło mi o oryginalne Tajne Wojny. A całą Sagę Infinity Hachette też by wydało, gdyby nie blokowanie im tytułów przez konkurencję.
To, że ty masz taką wiedzę, nie znaczy, że każda osoba ją ma. Szczególnie wchodzący w komiksy nowy czytelnik, o którym ty widać zapominasz, stąd moja uwaga. Tak ciężko nieraz zaznaczyć precyzyjne o co chodzi? Tym bardziej, że Marvel tytuły swoich historii potrafi powtarzać. Chodzi mi o to, aby unikać zbędnych i powtarzalnych pytań, które w takim wypadku twoje mało precyzyjne wypowiedzi mogą wygenerować.
Nigdy nie było potwierdzenia, że Hachette Polska wyda Sagę Infinity. Tak czy inaczej obecne wydanie Rękawicy Nieskończoności (jednej z części sagi Infinity) jest pełniejsze,. więc uważam, że z korzyścią dla wszystkich. 

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #430 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:54:27 »
Może test jest po to by sprawdzić czy dałoby radę puścić za mniejszą cenę? A jest podana cena trzeciego tomu?
A jak test ma odpowiedzieć na to pytanie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #431 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:55:27 »
A jak test ma odpowiedzieć na to pytanie?
Ilością nakładu który zejdzie.

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #432 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:56:34 »
Po wyższej cenie niż ta która jest rzekomo badana?
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #433 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:58:31 »
Czym większy nakład tym cena może być mniejsza. Przecież to proste :)

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #434 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:06:33 »
Aha, czyli jak się będzie super sprzedawać, to Hachette obniży cenę żeby mieć mniejszy zysk. Bardzo proste.
Piękno jest w oczach patrzącego.