Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 131464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #345 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:49:21 »
Szekak, zapytaj pana Michała z Krakersa ile by u niego taki omniak ala USA wyszedł. Albo chociaż SL, na pewno odpowiedzą.   
Teraz E zabija rynek swoimi cenami, no chyba myślisz że na gwiazdkę mogliby zrobić nam prezent.

Zawsze jak widzę teksty że "niskie ceny zabijają rynek" to się łapię za głowę jak można takie rzeczy pisać. Jeśli Egmont nie wydaje swoich komiksów dumpingowo, poniżej kosztów produkcji, to każda ich niska cena jest ok. Przecież to podstawowe prawo rynku - im niższa cena na poszukiwany towar, tym wyższy popyt. Nawet przy małej marży wyższa sprzedaż pozwoli sprzedawcy zarobić satysfakcjonujące ich pieniądze. Inaczej by nie robili takich zagrań marketingowych.

A i inni wydawcy w zeszłym roku wcale tak bardzo nie narzekali. Mówili że sprzedaż mają całkiem niezłą. Jedyna obawa to ciągłe widmo załamania rynku i pogrzebania komiksów, jak to już mieliśmy w Polsce dwa razy. Ale kolejny rok mija i wielka tragedia jeszcze nie nadciągnęła.

Egmont chyba nigdy nie ukrywał, że dla niego forum dawnej gildii nie jest pępkiem świata jeśli chodzi o decyzje wydawnicze.

Z wywiadów jakie TK udziela na kolejnych targach ja jednak snuję wnioski, że oni tam się nieźle orientują i co robi konkurencja i co ludzie/klienci w necie piszą. Może więc Gildia pępkiem nie była (bo nie wydali Black Vortex jak powinni), ale  było to zawsze jakieś źródło informacji.

Gdyby do takiego Batman Ethernal tom 1 w tym formacie dorzucić jeszcze te 200 stron i te 50-60 zł ceny to ja bym takie grubaski powitał z największą radością. To nie musi być koniecznie OHC. Ale najbardziej mi szkoda, że nie doczekamy się eaglemossowego NO MAN's LAND w tych 3 tomach co w Brazylii tak ładnie reklamowali. Knightfalla tym bardziej. A nie mając oddechu konkurencji na karku, nie widzę też tego u Egmontu. :/

@Starcek
Masa tego jest - runy poszczególnych twórców i postaci których nigdy w Polsce nie było, oraz wielkie eventy, jak Age of Apocalypse Zero hour i inne. Tylko trzeba chcieć wydawać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 20:51:32 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #346 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:52:37 »
Jakie kobyły? Aquaman ma 400 stron, reszta po 240 / 250 stron, albo mniej.
OK nadużyłem kobyły :) Wojna Nieskończoności mniej? Mogli puścić coś chudego za 70 zł.

Omnibus jest nierealny poniżej 250 zł / 300 zł - jeśli ma być prawdziwym omniakiem: OHC, z obwolutą, a nie takie pomniejszone popierdułki HC jak bagniak, czy DD Brubakera. Nie mylmy HC z omniakami.
Ja piszę o zwartości omnibusa a w formacie jak Klasyka Marvela. To samo co Deluxy z Vertigo. Na omniaka w OHC szanse praktycznie żadne bo obwoluta to tam grosze :)

Jest w ogóle taki materiał?
No ten:


https://www.amazon.com/X-Men-Chris-Claremont-Jim-Omnibus/dp/0785158227

Offline starcek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #347 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:53:09 »
X-Statix :)
Nie spełnia ostatniej przesłanki.  Nawet na Zachodzie schodził ponad 4 lata.

JanT
Nie pisz o tym, że chodzi ci o coś jak Klasyka Marvela, bo wtedy to nie jest żaden omniak. Albo gruszki, albo jabłka.

No jeśli z tego X-men nic nie było - to jest to pomysł.  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 20:57:33 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline misiokles

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #348 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:56:19 »
Wiem, wiem. Czasami zapominam, że - mimo że ja kocham te historie miłością absolutną - to nie każdy musi mój entuzjazm podzielać :)

Offline starcek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #349 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:00:04 »
Ja z X-statix mam tak, że przeczytałem omniaka, potem go sprzedałem, a następnie..  Kupuję drugi raz, bo stwierdziłem, że to błąd był puszczenie go w świat.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #350 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:02:12 »
Nie pisz o tym, że chodzi ci o coś jak Klasyka Marvela, bo wtedy to nie jest żaden omniak. Albo gruszki, albo jabłka.
Jest to omniak tylko pomniejszony :) Tak jak z Vertigo są mniejsze Deluxy czy Hellboy Library Edition.

No jeśli z tego X-men nic nie było - to jest to pomysł.  ;D
Tylko z drugiego omniaka była część w Semikach.

X-Statix jest takie nierealne że ustawiłem jako Avatar na gildii żeby umarł wraz z nią  :) Tu bym se nie blokował  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 21:07:40 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:14:54 »
Nowy tom WKKDC. I kolejny żal że nie ma więcej Green Lanterna Johnsa po polsku. To jest idealne przecież właśnie do takiego ewentualnego omniaka. No cholera człowieka bierze, że Eaglemoss tego też nie wyda u nas.


JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #352 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:20:33 »
To są tomy 500+ i myślę że na to szanse spore. Tylko po WKKDC  :)

Może wydzielić do osobnego tematu "Egmoncie dawaj omniaki!!!" ?   ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 21:23:54 wysłana przez JanT »

Offline Gascon200

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #353 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:30:04 »
Jakie kobyły? Aquaman ma 400 stron, reszta po 240 / 250 stron, albo mniej.

Omnibus jest nierealny poniżej 250 zł / 300 zł - jeśli ma być prawdziwym omniakiem: OHC, z obwolutą, a nie takie pomniejszone popierdułki HC jak bagniak, czy DD Brubakera. Nie mylmy HC z omniakami.

I podstawowe pytanie - jaki materiał miałby być premierowy w Polsce (żeby nie dublować wydań jak wspominana Sprawiedliwość), do tego już wydany w omniaku na Zachodzie (żeby wydać jak najmniejszym nakładem pracy), a do tego na tyle atrakcyjny, żeby go mogło kupić jak najwięcej ludzi?

Jest w ogóle taki materiał?


Wojna Nieskończoności ma ponad 400 stron :> Shazam i tak kobyła, jeśli wydają taki duży komiks, ze względu na małą popularność postaci (który oczywiście zwiększy się po filmie, a dorośli to pewnie kupią dzieciom)

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #354 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:49:01 »
Nowy tom WKKDC. I kolejny żal że nie ma więcej Green Lanterna Johnsa po polsku. To jest idealne przecież właśnie do takiego ewentualnego omniaka. No cholera człowieka bierze, że Eaglemoss tego też nie wyda u nas.

No patrz, Eaglemoss takie świetne wydawnictwo i nie wyda takiego komiksu? Co za pech...

Słyszałem że ktoś wydaje teraz Thorgala 200 str za 500..
Wg Jana T powinien mieć cenę 100 okladkowo, więc w sklepie po 55..
Chętnie kupię używany za 40zl. Sprzeda ktoś? :)

A tak serio, jak bym nie zdziwił się, gdyby teraz po tej akcji z integralami Thorgala, Egmont obudził się i też zaczął wydawać go w integralach - w standardowym formacie i cenie.


Offline LordDisneyland

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #355 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:59:50 »
X-Statix jest tak dobre, że aż w zeszytach kupiłem. JanieT, może przywróć na chwilę tamten awatar, bo mi #25 brakuje ;)

ramirez82- faktycznie, byłaby to właściwa reakcja na cały ten bajzel z Uberthorgalem.
,, - Eeeeech.''

Offline Carnage

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #356 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 03:03:15 »
Pytanie do wydawnictwa - czemu pozwalacie na to, żeby za każdym razem całe nakłady z limtowanymi okładkami były na pieńku wykupywane przez spekulantów odsprzedających je za moment za znacznie wyższą cenę na Allegro lub innych serwisach typu OLX?
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Murazor

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #357 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 06:26:37 »
Czemu pytasz wydawnictwo? Sklep gildia ma limitki i oni je sprzedaja. I po raz enty. Limitki po kilkunastu tygodniach sa po okladkowej na allegro do kupienia. Szambala nawet ponizej byla z miesiac temu. Moze pierwsze tomy byly z duza cena. Nowosci chwile po wypuszczeniu tez, a potem spadaja.

Offline stachel

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #358 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 08:09:35 »
A jak niby wydawnictwo/sklep miałby to blokować? Poza ograniczeniem zakupów do jednej sztuki na osobę (nie wiem czy tak jest teraz) to nie mam żadnych legalnych pomysłów.

Offline Carnage

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #359 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 10:50:58 »
Pytam bo to wydawnictwo wrzuca cały nakład do Gildii, a ta rozprowadza spekulantom. Można by to jakoś kontrolować - choćby poprzez nie sprzedawanie większych ilości jednej osobie.
Co do spadku ceny limitek w drugim obiegu to się nie zgodzę - ma to miejsce tylko wówczas kiedy jest jakaś mniej chwytliwa pozycja. Wiele albo trzyma podwyższoną cenę albo ta jeszcze skacze do góry.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"