Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130151 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online roble

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #330 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 18:52:52 »
Słyszałem że ktoś wydaje teraz Thorgala 200 str za 500..
Wg Jana T powinien mieć cenę 100 okladkowo, więc w sklepie po 55..
Chętnie kupię używany za 40zl. Sprzeda ktoś? :)

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 18:59:59 »
Słyszałem że ktoś wydaje teraz Thorgala 200 str za 500..
Wg Jana T powinien mieć cenę 100 okladkowo, więc w sklepie po 55..
Chętnie kupię używany za 40zl. Sprzeda ktoś? :)
hahaha  ;D

Gdzie ja coś napisałem o Thorgalu? Pisałem cały czas o Egmontowych HC do których zalicza się Klasyka Marvela i ewentualny omnibus.

Się nam teraz kolega popisał  ;D

Offline Marvelek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:01:33 »
Uważam, że na rynku polskim omnibusy takie do 800 stron spokojnie miałyby swoje wzięcie. Zgadzam się jednak ze Skandalistą, że w przypadku klasycznych komiksów, nakład musiałby być zapewne niższy. Nie oszukujmy się, ale wątpliwe jest, by dzisiejszego młodego czytelnika, wychowanego na filmach MCU zachwycił Spider-Man MacFarlene'a. Dla nas, pokolenia TM-Semic jest to must have, bo wychowaliśmy się na tych komiksach. Nasz Spider-Man to wolny strzelec w gazecie żonaty z rudą pięknością, która robi karierę jako aktorka oper mydlanych. To też złamany życiem uliczny mściciel, który wyładowywał frustrację tłukąc przestępców a w międzyczasie zawijał się w kokon na suficie. Dziś, nowi i młodsi czytelnicy sięgają przede wszystkim po Marvel Now i dla nich to są komiksy kultowe.
Do szerszego odbiorcy mogłyby być skierowane omnibusy zawierające perły w ramach klasyki Marvela bardziej współczesne (jak Daredevil, Spider-Man Straczynskiego). Forma omniaka ma jeszcze jedną zaletę np. run Waida w DD liczy chyba 7 tomów, więc ich wydanie zajęłoby Egmontowi dwa lata, podczas gdy dwutomowy omnibus można wydać w jednym roku (np. na początku i na końcu roku). Nie wiem jak przedstawia się sprawa licencji, więc nie będę się tu wymądrzał, ale widząc, że Mucha potrafi zrobić jednotomową kompilację odbiegając od zawartości wydania amerykańskiego danego tytułu, Egmont mógłby robić coś pośredniego. Nie porzucając przykłady z DD Waida, jego run liczy ok. 1500 stron - spokojnie można to (o ile licencja pozwala) rozłożyć to na trojaczka.

Online roble

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:09:28 »
hahaha  ;D

Gdzie ja coś napisałem o Thorgalu? Pisałem cały czas o Egmontowych HC do których zalicza się Klasyka Marvela i ewentualny omnibus.

Się nam teraz kolega popisał  ;D

A jaki ma związek grube wydanie Bagniaka E z omnibusem marvela albo dc?

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:13:25 »
A jaki ma związek grube wydanie Bagniaka E z omnibusem marvela albo dc?
Taki że możesz Bagniaka znaleść w omnibusie DC  ;D Głupie pytanie = głupia odpowiedź.

Vertigo jak i Klasyk Marvela wychodzi w tym samym formacie i cenach. Takie trudne do zrozumienia?

Odwrócę jeszcze twoje pytanie: Jaki związek ma OMNIBUS Conana (tak to są omnibusy) z Klasyką Marvela?  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 19:22:57 wysłana przez JanT »

Online roble

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:23:56 »
No kumam, chodzi Ci o to ze Twoje audi a3 wyglada tak samo jak audi a6 sąsiada..  :)

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:25:27 »
No właśnie nie kumasz i to bardzo :)

Podbijam Szekaka:
Ale ty chyba nie rozumiesz o czym rozmawiamy...

Rozmawiamy o ewentualnym omnibusie który miałby wyjść w Klasyce Marvela  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 19:31:47 wysłana przez JanT »

Online roble

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:32:27 »
No masz rację,  ja się nie znam, A Ty masz swoją tabelkę. Bez urazy.
Pozdrawiam :)

Offline wonap

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:37:03 »
Dobra, to ja biorę 3000 stron za 399,99 zł. Kto da lepiej?
Cieszę się z każdego dnia w którym nie ma omnibusów w Polsce. Zaorane?;)

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:39:16 »
No masz rację,  ja się nie znam, A Ty masz swoją tabelkę. Bez urazy.
Pozdrawiam :)
Ale ta tabelka (do 500 stron) jest według tego co Egmont wydał więc nie wiem o co chodzi? OMNIBUS Conana też pasuje do tej tabelki. Chyba mylisz omnibusy z ekskluzywnymi limitowanymi wydaniami. Pozdrawiam  :)

Offline misiokles

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:09:15 »
Nie oszukujmy się, ale wątpliwe jest, by dzisiejszego młodego czytelnika, wychowanego na filmach MCU zachwycił Spider-Man MacFarlene'a.
Może zachwyci, może nie zachwyci. Ale młody człowiek mając do wyboru pierwszego trejda za niewielką cenę i omniaka za duży hajs, z pewnością wolałby sprawdzić owego trejda czy "ramotka" podpadła mu do gustu by pociągnąć temat dalej. Gruby omniak podziałałby w takim przypadku jak straszak. Egmont chyba nigdy nie ukrywał, że dla niego forum dawnej gildii nie jest pępkiem świata jeśli chodzi o decyzje wydawnicze.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:14:30 »
Ale jakoś pod filmy wydają kobyły: Aquaman (tu nawet zawartość dla nowych), Shazam, Wojna Nieskończoności. A w czerwcu X-Meni w kinach ;D

Offline Gascon200

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:32:23 »
Ale jakoś pod filmy wydają kobyły: Aquaman (tu nawet zawartość dla nowych), Shazam, Wojna Nieskończoności. A w czerwcu X-Meni w kinach ;D

A lista się ciągnie dalej, i będzie dalej - Wonder Woman Tom 1 Rucki, Spider-Man McFarlane'a, pewnie pod film z Jokerem też będzie coś wydane :>

Offline starcek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:42:27 »
Ale jakoś pod filmy wydają kobyły: Aquaman (tu nawet zawartość dla nowych), Shazam, Wojna Nieskończoności. A w czerwcu X-Meni w kinach ;D
Jakie kobyły? Aquaman ma 400 stron, reszta po 240 / 250 stron, albo mniej.

Omnibus jest nierealny poniżej 250 zł / 300 zł - jeśli ma być prawdziwym omniakiem: OHC, z obwolutą, a nie takie pomniejszone popierdułki HC jak bagniak, czy DD Brubakera. Nie mylmy HC z omniakami.

I podstawowe pytanie - jaki materiał miałby być premierowy w Polsce (żeby nie dublować wydań jak wspominana Sprawiedliwość), do tego już wydany w omniaku na Zachodzie (żeby wydać jak najmniejszym nakładem pracy), a do tego na tyle atrakcyjny, żeby go mogło kupić jak najwięcej ludzi?

Jest w ogóle taki materiał?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline misiokles

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 20:46:18 »
X-Statix :)