Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 131222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #300 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 14:59:34 »
Ja myślę, że największy problemem jest cena omnibusa, bo to od niej zależy jak się sprzeda i nadal wątpię, aby tu podawana 160 była osiągalna. Kto chciał to kupił już oryginał, a wymiana to stara dla niego. Sporo osób, które by kupiło już odpadło od superbohaterów, bo im się przejadły. Po za tym to i tak będzie zderzenie sentymentu z rzeczywistością. A patrząc jak młode pokolenie kształtują youtuberzy, a oni tylko nowości głównie omawiają (przecież to jest przyczyną dlaczego Egmont tak ciśnie do zrównania wydań naszych z obecnymi - widać to bardzo dobrze teraz po Marvel Now i DC Odrodzeniu) to oni na ten sentyment, którego nie maja nie pójdą. Jakoś tak dobrze sprzedającego się Deadpool nie mam w omnibusie, a wiadomo kto to głównie kupuje.
Kto chciał to sobie już wszystko dawno kupił w oryginale :) Żadnego wydania by nie kupili jak już mają. Tym razem to zrobiłeś kumulację głupotek  ;D

Ale by pięknie siadły takie cegiełki od Egmontu po 800 stron w formacie deluxe po 200-220zł okładkowej... Rozmarzyć się można...
Nie musi być format Deluxe żeby pięknie siadły  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 15:13:21 wysłana przez JanT »

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #301 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:01:43 »
  Teli wyciąga oczywiste wnioski, wielkie, drogie wydania są skierowane do konkretnej grupy odbiorców, ludzi zarabiających i to na tyle wystarczająco, żeby pozwolić sobie na kupowanie książek za ponad 100 złotych. Nie kupią tego dzieci odkładające do świnki skarbonki (trochę pewnie kupi, ale to raczej margines), nie kupi tego rodzic wychodzący ze swoją pociechą z kina z Kapitana Ameryki 18:CCCP Strikes Back który w zeszłym roku przeczytał 0 książek (dla niego będą miękkokładkowce w Empiku, ładnie wydane i z ceną oczywiście za wielką, ale jeszcze do przełknięcia), ani student dorabiający w weekendy w mcdonaldzie. Kupią to ludzie pracujący, ewentualnie dzieciaki, którym uda się naciągnąć rodziców którzy uznają, że zawsze lepiej kupić coś do czytania niż kolejną grę z serii far cry (dosyć rozsądnie zresztą).
   Natomiast zauważyć można tutaj pewne symptomy syndrom oblężonej twierdzy "jak nie my to kto?". Patrząc się na rynek i na dosłownie lawinowy wzrost ilości dostępnych tytułów trudno nie zauważyć, że komiksiarzy w Polsce musi być sporo więcej niż dajmy na to 10 lat temu, na dodatek na rynek pracy wchodzi właśnie pierwsze pokolenie wychowane na marvelowskich filmach. Nie przejmujcie się, ktoś to napewno kupi. Egmont będzie zmuszony niebawem do wydawania starszych komiksów w zbiorczych wydaniach, na bank nie zechce pozwolić aby Hachetty, DeAgostini i inne Eaglemossy wypchnęły go z rynku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 15:03:22 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #302 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:06:32 »
Nie musi być format Deluxe żeby pięknie siadły  :)
Ale mi osobiście taki omniak z prawdziwego zdarzenia by siadł najpiękniej. I cenę 200zł za 800 stron w formacie deluxe, czyli po rabatach jakieś 140zł uznałbym za bardzo dobrą.
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #303 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:09:57 »
Ja wiem że ty za każdy centymetr więcej byłbyś w stanie sporo zapłacić :) (bez żadnych uszczypliwości)

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #304 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:10:57 »
Oj te 800 stron w w formacie deluxe za 200 złotych okładkowej to raczej w sferze marzeń.

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #305 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:21:31 »
Ostatni kryzys wydany w poprzednim miesiacu ma 120 okladkowej i 420 stron, wiec nie wiem czy to taka sfera marzen z tymi 200 zlotymi. Jakby bylo za 220 tez by bylo przepieknie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

majkelus81

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #306 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:26:28 »
Dlaczego rozmawiamy w ogóle o omnibusach X-men. Dlaczego Egmont nie wydał omnibus z Deadpoolem np. Cable & Deadpool, czy też Batmanem? To są samograje sprzedażowe, dlaczego ma wydawać X-mena i to staroć? Ewidentnie jeśli ich wyda to celuje w ludzi dorosłych i z sentymentem do Tm-Semic, bo młoda osoba im tego nie kupi że względu na cenę. Myślę że po sprzedaży Runways są tego świadomi.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #307 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:30:40 »
Rozmawiamy o omnibusach po 700/800 stron :)
Myślę że po sprzedaży Runways są tego świadomi.
Znowu coś ci się uroiło że się słabo sprzedaje? Na MFKiG nie widziałeś żeby ktoś kupował czy twój kolega nie kupił? :) Daj jakieś info co by mogło o tym świadczyć a nie pisz bzdur.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2019, 15:32:58 wysłana przez JanT »

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #308 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:33:47 »
  Ale już Planetary stoi za 129, to raczej nie jest tak że stosunek ilość stron/cena to funkcja wykładnicza. Myślę, że te 219/229 złotych to byłaby podstawa. A mówimy tu o 800 stronach a nie naprzykład o 890.

Offline Marvelek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #309 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:40:55 »

Marvelek - piszesz o błędzie "w przypadku DD", chyba nie do końca to rozumiem....Chodzi o wydanie runu Brubakera?

Nie, miałem na myśli wydanie Millera.

Online roble

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #310 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 15:56:53 »
Najszybciej "omniaka" wyda u nas chyba JPF, bo jeden z tomów Ality ma mieć 848 stron. :D

Bo nie było u nas wydanego jeszcze komiksu w którym jeden tom miałby ponad 800 stron, prawda?


Ale by pięknie siadły takie cegiełki od Egmontu po 800 stron w formacie deluxe po 200-220zł okładkowej... Rozmarzyć się można...

Format deluxe, 800 stron, kolor, z obwolutą po 220? Nierealne..

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #311 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 16:03:04 »
To wy chyba dodajecie 2 tomy żeby wam się zgadzało. Przecież tego się nie liczy x2 :)

Poza tym ta czarna okładka i obwoluta nie wiem czy nie wychodzi taniej niż zwykła kolorowa okładka. Ktoś ogarnia?

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #312 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 16:03:29 »
Roble, skoro 420 stron jest za 120, to czemu nierealnym jest 800 za 220? Przelicznik praktycznie taki sam, a teoretycznie im grubsza rzecz, tym przelicznik na strone mniejszy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #313 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 16:05:39 »
Płócienna, tłoczona okładka? Raczej drożej.

Online roble

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 16:20:56 »
Roble, skoro 420 stron jest za 120, to czemu nierealnym jest 800 za 220? Przelicznik praktycznie taki sam, a teoretycznie im grubsza rzecz, tym przelicznik na strone mniejszy.

Nowy projekt, nowa technologia, drukarnia inaczej wyliczy koszty, możliwe problemy techniczne, z jakoscia, ryzyko nierentownosci dla wydawcy, dużo mniejszy nakład dla pierwszego wydania, pośrednicy, nie opłaca się z punktu wydawcy i zarobku tego wydawać..

Chyba że SL bo rabatów nie daje..