Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 131205 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bogi1

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #210 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:17:05 »
Nie wiem czy mogą i pewnie to niepopularna opinia ale omniaka można podzielić na 2 lub 3. Mi się by lepiej czytało w sumie ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #211 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:19:05 »
Też by mi nie przeszkadzało podzielenie dwóch Omniaków X-men Claremonta i Lee (czy Spiderman Michelinie, McFarlane i Larsena), na cztery tomiszcza.  ;D

Offline misiokles

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #212 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:19:41 »
Pisząc, że hitem byłaby zawartość dwóch omnibusów w zwykłym formacie, miałem właśnie na myśli wydanie tej zawartości w 6-ciu bądź więcej tomach. Owszem - myślenie życzeniowe, ale wszyscy tu je uprawiamy :)

Offline Antari

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #213 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:26:55 »
Już nie bądź taki pewny :) Kiedyś tomy po 6 zeszytów dzielili na 2. Ten tom 336 stron kosztowałby 100 zł
a taki omniak 720 stron ze 150/160 zł. I co się bardziej opłaca? Najwyższy czas na omniaki :) X-Tinction Agenda i Pieśń Egzekutora można wydać osobno w zwykłych wydaniach:

https://www.amazon.com/X-Men-X-Tinction-Agenda-New-Printing/dp/1302901001
https://www.amazon.com/X-Men-X-Cutioners-Song-Scott-Lobdell/dp/0785156100

Albo połączyć w jeden żeby pasowało do omnibusów  ;D



Jeszcze niedawno forsowałeś cieniutkie SCki i to była idea przyszłości. Oczywiście argument był, że cena. Teraz HCki po 700-800 stron. Nie da się gdzieś po środku. Od skrajności w skrajność.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #214 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:31:23 »
Ja zawsze tylko narzekałem na chude tomy w HC :) Nigdy mi nie przeszkadzało np Vertigo czy Klasyka Marvela w HC i na pewno bym ich nie chciał w SC. Najtaniej wychodzą HCki po około 500 stron (to takie 3 pojedyncze jak np BBPO) Egmont już i tak wydaje idealnie SC/HC.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Marzec 2019, 22:41:11 wysłana przez JanT »

Offline death_bird

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #215 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:58:28 »
Pisząc, że hitem byłaby zawartość dwóch omnibusów w zwykłym formacie, miałem właśnie na myśli wydanie tej zawartości w 6-ciu bądź więcej tomach. Owszem - myślenie życzeniowe, ale wszyscy tu je uprawiamy :)

I bardzo dobrze, bo wysyłamy sygnał nt potencjalnego popytu. ;) Takie tam darmowe badanie rynkowe. :)
Także ten tego Egmoncie - "Iksów" do klasyki i hajda na Soplicę.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 23:20:08 »
W Centrum Komiksu przy SGH wybierzesz sobie Bazyliszku cuś taniej, też mają kolekcje- a poza tym jest to najbardziej przyjazny klientowi sklep komiksowy w Stolicy. I mają zazwyczaj spore przeceny na wydania Taurusa chociażby ;) Zbir po 10 zyla za tom ostatnio był.
,, - Eeeeech.''

majkelus81

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 07:38:34 »
Do tej pory Egmont mówił NIE omnibusom, rynek się zmienia, ale wątpię aby proponowana cena czyli 150 za tom była osiągalna. Obecnie wydawane Vertigo mają nie całe 500 stron i mają cenę 120pln, a gdzie tu omnibusy prawie dwa razy obszerniejsze (choć te wymienione mają po 800 stron, ale zawsze można wyciąć okładki,  ;) ). Tu http://slowobraz.pl/jak-to-komiksiarze-komiksy-rabatem-kupuja-czesc-1/ jest dobry artykuł o rabatach i kto mniej więcej kupuje. I jeśli Egmont liczy, że będzie to grupa która kupuję właśnie Vertigo to może być w dużym błędzie. Podział na dwa tomy byłby lepszym rozwiązaniem.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 07:52:52 »
I jeśli Egmont liczy, że będzie to grupa która kupuję właśnie Vertigo to może być w dużym błędzie.
Będzie to grupa która kupowała Klasykę Marvela za 120 zł :)

Podział na dwa tomy byłby lepszym rozwiązaniem.
Wyszłoby drożej  :) Rynek już jest wystarczająco rozwinięty na omniaki (przynajmniej takie do 800 stron :) )
Ludzie też głupi nie są i wiedzą że za 700 stron zapłacą sporo mniej niż za 2 x po 350. Droższe od Muchowej Sprawiedliwości o dużo mniejszej ilości stron by to nie było a ludzie jakoś kupowali.

Offline Gazza

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #219 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 08:32:06 »
Popyt i cena "ekskluzywnego" Thorgala, exy Scream i inne kolekcjonerskie wydania (pudła z plexi) pokazują, że nasz rynek jest gotowy na cięższe (wagowo i finansowo) wydania. Liczę, że ktoś wreszcie zapoczątkuje ten (omnibusy) trend. Obawiam się jednak, że nie będzie to Egmont. TK jest bardzo zachowawczy i często inni wydawcy go ubiegają z pomysłowością, licencjami itp.

Offline wonap

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #220 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 08:50:30 »
dla każdego coś miłego;) ja czekam aż ktoś rozpocznie mniejsze i tańsze. Chyba, że grupa komiksiarzy jest ograniczona do tej kolekcjonerskiej czyli jedynie na dobra luksusowe;)

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #221 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 09:00:56 »
dla każdego coś miłego;) ja czekam aż ktoś rozpocznie mniejsze i tańsze
Najtaniej wychodzi właśnie w grubasach. Tanie masz Marvel NOW :)

Offline wonap

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #222 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 09:02:54 »
chodzi o poszerzenie rynku;) Zdaje sobie sprawe, że rodzic nie kupi raczej komiksu za 100zł;)

Offline misiokles

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #223 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 10:06:39 »
Popyt i cena "ekskluzywnego" Thorgala(...) Liczę, że ktoś wreszcie zapoczątkuje ten (omnibusy) trend.

Jak parę tygodni temu pisałem, że nowe wydanie Thorgala może być testem dla wydawców, żeby spróbowali wydać produkt omniakopodobny, to mnie zakrzyczano że to nic nie znaczy to Throgal to materiał znany, a omniaki to premierowa rzecz.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #224 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 10:13:15 »
Ale ten Thorgal to tylko 200 stron za 500 zł Sprzedaż tego pokaże czy sprzedadzą się X-Men 700 stron za jakieś 150/160 zł? Jakoś mi się nie wydaje :) To najwyżej może pokazać czy by się Szninkiel sprzedał w takim wydaniu.

Integral Torpedo już był ponad 700 stron i sprzedał się dobrze :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 10:15:02 wysłana przez JanT »