Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #720 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 11:03:33 »
Podwyzki rozumiem wszystko drozeje ale tak jak ktos napisal 2 zlote nie 10
Kazdy wie ze to sprawdzanie czy to przejdzie jesli tak to zaraz inne komiksy egmontu tak podskocza
Wiem ze dla ciebie to bez roznicy nawet to popierasz,tak to wyglada z tego co piszesz ale niektorzy nie sa tak zamozni i odczuja taka podwyzke
Dodatkowo przy tobie to jeszcze umyslowo biednym mozna sie poczuc


To nie podrożało 10 chyba, że kupujesz po okładkowych.
Ty wiesz, że to sprawdzanie, dlaczego zaczęli ten skok na kasę od tych a nie od innych ? Co popieram bo już się gubię podwyżki ? Gdzie tak napisałem ?
No niestety ja nie mam wpływu kto ile ma pieniędzy.
Dziwi minie jedna rzecz, twoje wszystkie wpisy są mniej więcej takie - ale drogie te komiksy, drożeją, powinny być tańsze, słuchaj ja na twoim miejscu zamiast wypisywać na jakiś forach, że wszytko jest drogie robiłbym wszytko żeby mieć tych pieniędzy więcej i żebym mógł sobie pozwolić na więcej np. komiksów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #721 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 11:04:02 »
O, chyba wycofali komiksy z bibliotek...

O, chyba znów problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego.
Spoko, już mnie do tego przyzwyczaiłeś :)

słuchaj ja na twoim miejscu zamiast wypisywać na jakiś forach, że wszytko jest drogie robiłbym wszytko żeby mieć tych pieniędzy więcej i żebym mógł sobie pozwolić na więcej np. komiksów.

Ale po co się zarzynać? Nie każdy jest dorobkiewiczem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Wrzesień 2019, 11:08:39 wysłana przez Kapral »

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #722 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 11:22:29 »
A kto się zarzyna ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #723 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 12:32:55 »
Stary, naprawdę nikomu tu nie imponują opowieści, że wydajesz 2k miesięcznie na komiksy i to z tzw. palcem w d. :) Na zdrowie!

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #724 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 12:47:43 »
Ni ci nie poradzę, że masz z tym jakiś problem, człowiek się zapytał to mu odpowiedziałem. Najwyraźniej mam dużo wolnego czasu skoro odpisuje na twoje posty  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arion Flux

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #725 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 12:59:12 »
Stary, naprawdę nikomu tu nie imponują opowieści, że wydajesz 2k miesięcznie na komiksy i to z tzw. palcem w d. :) Na zdrowie!
Mów za siebie. Mnie zawsze b. imponuje, gdy widze, że ktos az taaaak potrafi się ograniczać.

Koncze, bo musze się zarzynać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #726 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 13:00:49 »
Dorobkiewicz!

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #727 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 13:25:05 »
Ni ci nie poradzę, że masz z tym jakiś problem

Nie mam żadnego problemu. Po prostu uważam, że przechwalanie się forsą jest w bardzo złym guście.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #728 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 13:27:51 »
a kto się przechwala ? czyli źle odpowiedziałem na pytanie, jakbym napisał np. 500 to było ok. ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #729 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 13:30:23 »
To już musisz sobie sam ocenić. Nikt ci nie kazał odpowiadać.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #730 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 13:34:37 »
Jakby mi ktoś kazał to bym nie odpowiadał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bibliotekarz

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #731 dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 14:56:48 »
    - Przepraszam, pomyłka.
    - To po co pan dzwonił?!
    - To po co pani podnosi słuchawkę?
Batman returns
his books to the library

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #732 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 19:16:08 »
W sumie słuszna uwaga. Jak to piszą sporadyczni komiksiarze z naszego forum - komiksy to nie chleb.

Spoiler: PokażUkryj

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #733 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 21:17:26 »
Co do określania wielkości wydawcy na podstawie nakładu to w całości się z Tobą zgadzam. Jest masa czynników które mogą służyć do takiego wartościowania, a nakład poszczególnych tytułów zdecydowanie nie należy do najważniejszych z nich. Na potrzeby "rozmów" czy ogólnie kiedy chcę określić wielkość wydawnictwa to sugeruję się ilością tytułów wydanych/w ofercie i do tego rozpoznawalnością, nie jest to obiektywne, ale w większości "działa" :)
Przypomniałem sobie z czym zgrzytało odnośnie wielkości wydawnictw - twierdziłem dawniej, że NSC jest małym wydawcą, co kontrowane było że jest średnim (lub nawet że jest dużym, ale nie znajdę konkretnej wypowiedzi). Po pierwsze wtedy NSC jeszcze nie miało w swojej ofercie twardookładkowych tzw. cegieł i oferty rozbudowanej wcale nie mieli, ale nie to chyba powodowało nieścisłość, otóż ja widzę "NSC" a osoby uważające NSC za wydawnictwo większe widzą "Sonia Draga". Nie wchodzę w szczegóły i NSC to dla mnie "tylko NSC", ale widzę jak ofertę poszerzali z czasem a taki średni wydawca jak np. Mucha wprost zwalniał z wydawaniem (albo tak mi się tylko wydaje, takie miałem obserwacje, a te mogą być mylne), więc zgodziłbym się obecnie, że NSC jest wydawcą średnim (w skali od małego do dużego).

Co do nakładów to już trzeci raz piszę, tym razem wprost - rozumiem dlaczego 800-1200 to nie nakład mały a średni, bo wiele komiksów chociażby polskich twórców nie sprzeda takiej liczby egzemplarzy i wydają w nakładzie "wymiernie" małym (chociażby te 200-500 jak podawała inna osoba). Z kolei tym fragmentem jaki cytuję @michał81, to co napisałeś zdaje się zgadzać z moim luźnym przemyśleniem co do sensowności (a konkretnie jej braku) określania wielkości nakładów jako mały/średni/duży w kontekście całego rynku.
"Problem" jak z tą dyskusją o definicji komiksu sprzed kilku miesięcy ;) Na potrzeby rozmów/dyskusji musimy/możemy się posługiwać wartościowaniem wielkości nakładów/wydawnictw, ale definiowanie tego przy tak wielu zmiennych mija się z celem, z kolei brak definicji powoduje luki w komunikacji (gdy co osoba to inne rozumienie skali).

Do niczego nie dojdziemy, mam tylko nadzieję że ten offtop nie poleci do kosza a co najwyżej do innego tematu ;)

A @ukaszm84 kto to określił gdzie się kończy "Mistrzowie Komiksu" i zaczyna "Mistrzowie Komiksu. Nowa kolekcja"? Nie wątpię że masz rację w tym zestawieniu, ale tak jak wskazuje @SkandalistaLarryFlynt - sam wydawca nie jest konsekwentny i bez jakiegoś "klucza", zapisu w stopce itp. sprowadza się to do dyskusji nie o faktach, a o opiniach.
Do tego jeśli zmienili w tym 2005 koncepcję tej linii wydawniczej ("Nowa kolekcja") to te 1000 egzemplarzy (zapewnienie przy starcie MK) nie dotyczyło już tych komiksów (od 2005 do dzisiaj), a przecież przeświadczenie jest, że np. Azyl miał ten tysiąc (tak czytałem na Gildii i nie dam sobie ręki uciąć, ale jeszcze za czasów q&a Egmont tak mówił już o tych "nowych" MK). Jeśli ktoś chciałby przybliżyć temat, to chyba lepiej w dedykowanym wątku.

Jedno zdanie w temacie aktualnym - cena tej kolekcji DC już wzrosła, czy jeszcze jest 40zł za tom (widziałem w ostatnim tygodniu w tematach, że z empikkuponem 32zł, wiec strzelam że jeszcze nie wzrosła)?

Pamiętacie jak księgarze chcieli nam (i pewnie ciągle chcą) narzucić monopol jednolitej ceny książki, żeby im było dobrze? Pewnie że pamiętacie. Ja za każdym razem jak o tym sobie przypominam to mnie krew zalewa.

Ale co myślicie o pomyśle, żeby w książkach i innych publikacjach (komiksach) drukować nakład danego wydania? Żeby to była obowiązkowa informacja w nocie redakcyjnej. Bo w sumie dlaczego by nie? Zwłaszcza teraz gdy weszła wreszcie do naszego kraju tzw. cena omnibus pokazująca jak nas rąbali na cenach "promocyjnych" dystrybutorzy. Ja bym chciał by wielkość nakładu stała się jawna dla czytelników, by klient mógł lepiej się orientować na rynku.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #734 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 21:31:34 »
Bo w sumie dlaczego by nie?

Dlatego, bo nie widzę powodu, żeby tego nakazywać. Brak podania nakładu to nie jest oszukiwanie klienta, więc powinno być dozwolone. Jednocześnie bardzo bym chciał żeby to było, jestem tylko przeciwnikiem nakazów.