Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 131180 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #585 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 17:56:38 »
OK, nie wiedziałem. Dzięki za tę serię q uwagę.

Offline PJP

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #586 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 19:44:20 »
Tak sobie myślę, że nie pamiętam ile dostawałem kieszonkowego na początku lat 90. Ale z reguły wystarczało mi na pierwsze "semiki" (i klasyczną fantastykę, mniej i bardziej markową, w tym phantomy bo wsiąkałem w fantastykę, co zostało mi do dzisiaj) i zebrałem sporą kolekcję, którą później szlag trafił (oprócz kilku zeszytów). Wiadomo, pożyczyło się i... dupa. Dobrze, że chociaż ekwiwalent pieniężny odzyskałem a i satysfakcję miałem w postaci kopów ;-) Ogólnie, jako dzieciak miałem wrażenie, przez jakieś dwa, trzy lata, że te semiki są dość drogie w relacji do tego, co się działo. Później już tak nie śledziłem i po '95 straciłem prawie całkowicie kontakt z komiksami na ładnych kilka lat chociaż wpadałem na różne imprezki.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Wrzesień 2019, 19:49:48 wysłana przez PJP »

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #587 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 21:57:40 »
Ja jeszcze miałem tak, że się trochę mieniałem. Niestety wymieniłem swojego Punishera "Ostatnie Dni" z kolegą, tylko nie pamiętam na co. Albo na Kaczory Donaldy, albo na CD Actiony. W każdym razie wtedy straciłem ten numer. Na szczęście na studiach na Miasteczku Akademickim była duża Stokrotka. I obok tej Stokrotki się rozkładali straganiarze. I pamiętam że jeden miał w pudle trochę komiksów. I w ten sposób gdzieś w 2005/06 udało mi się kupić drugi egzemplarz Ostatnich Dni za 10 zł. I mam go szczęśliwie do dzisiaj. Z tego okresu pochodzi też mój mandragorowy Ennis, bo w pobliskim Empiku były i Dobre Komiksy i Mandragory.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #588 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 08:49:44 »
Nie chcę marudzić, ale DC Deluxe Green Lantern: Najczarniejsza noc 304 str. taka sama cena 99 zł, jak Batman – Mad Love 208 str.. 100 stron różnicy nie wpływa w ogóle na cenę? W dodatku popularniejsza marka Batmana, która pewnie będzie w większym nakładzie, wychodzi drożej niż GL?  :-\

Offline Murazor

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #589 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 11:36:13 »
Batman i tak się sprzeda, nawet po zawyżonej cenie. Często tak robią z ostatnimi tomami serii, niby pewnie mniejszy nakład, ale różnice są dość spore, a ludzie i tak kupią, bo przecież ostatni tom.

Offline death_bird

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #590 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:19:47 »
Chwilunia, bo chyba zostałem w tyle: w sensie, że linia Deluxe kończy się na "Mad Love"?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Murazor

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #591 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:21:37 »
Nie, ostatnie tomy serii, a nie linii wydawniczej, np: Y, czy Skalpu były droższe. Egmont często robi tak, że jak ma pewność, że coś się i tak sprzeda np: ostatni tom serii, komiks z Batmanem itp to podnosi cenę.

Offline death_bird

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #592 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 12:23:21 »
Jasne, ale ramirez82 pisał o Deluxe, a odniosłem wrażenie, że odpowiadasz właśnie Jemu w kontekście tej konkretnej linii wydawniczej...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Murazor

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #593 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 14:06:36 »
Odpisałem mu, że Egmont lubi podnieść cenę dla pozycji, które wie, że się sprzedadzą i dałem przykład ostatnich tomów serii jak i pozycji Batmanowych - oba i tak się sprzedadzą, nawet jak podniesie się cenę o np: 10 zł w porównaniu do innych pozycji tego typu (w serii porównanie do reszty tomów, w deluxe porównanie do innych deluxów o podobnych wymiarach).

Mam nadzieję, że teraz już jasno napisałem ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #594 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 15:06:39 »
Tak samo było np. z JLA 4 - obcięli 100 stron z oryginalnego wydania, a cena pozostała bez zmian. Teraz wrócili do 4 zeszytowych ANADów za regularną cenę. No tak ten wydawca ma.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #595 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 15:13:23 »
Eaglemoss podniósł ceny z 39,99 na 41,99 od 37 numeru, ten wydawca tak ma.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #596 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 15:23:14 »
Tak samo było np. z JLA 4 - obcięli 100 stron z oryginalnego wydania, a cena pozostała bez zmian.

Ale jak to? Uważasz, że cena 99 zł za 4 tom JLA uwzględniała Ziemię 2, ale kiedy postanowili usunąć z swojego wydania te historię, cenę zostawili bez zmian? Album ok, 370 stron za 99 zł?

Offline MarcusSz

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #597 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 17:10:57 »
Teraz wrócili do 4 zeszytowych ANADów za regularną cenę. No tak ten wydawca ma.

Rozumiem że to przytyk do Marvela?
Bo jeżeli TP Marvela bez względu na objętość kosztuje tyle samo oryginalnie, to w Polsce wydawca ma obniżać cenę na te z mniejszą objętością??? A jeżeli licencyjnie płacą za tom (i nie ważne czy 96str czy 122szt) to mają też niższą cenę dać?

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #598 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 17:28:20 »
Oczywiście, że tak. TK mógł wynegocjować lepsze ceny za chudsze trade'y, a może i wynegocjował  :) ale oczywiście zły Egmont nie obniżył ceny okładkowej  ;D 
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline jotkwadrat

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #599 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 17:48:40 »
Jeśli dodanie kilku stron skutkuje od razu skokiem ceny o 10zł, to tom o objętości 96stron powinien być jednak tańszy.

Zresztą, kiedyś tak było. Nie podam z pamięci przykładu, ale na pewno była kiedyś sytuacja w której tom poniżej 100 stron kosztował 30zł.