Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 130131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #510 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 08:28:57 »
Dlaczego więc Egmont zamknął kilka swoich serii, zamiast po prostu podnieść ceny?
Bo startują jedynki :)

Offline Kry

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #511 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:15:45 »
Nie mialem zamiaru atakowac wielkiego e jak to ktos napisal
Wiem ze niektore wydawnictwa sa drozsze
Podrozalo dc bo sie nie sprzedaje?
To teraz na 100% sie sprzeda
Tak jak napisalem komiksy w naszym kraju sa drogie
Bardzo drogie
Kupuje w necie 25 26 zl za taki tom to drogo i to nie teoria tylko fakt i nie atakuje
Pozdro dla wszystkich

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #512 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:30:03 »
Źle formujesz tezę, powinieneś napisać, że komiksy po 25 dla ciebie są drogie, bardzo drogie. Ja na przykład twierdzę, że komiksy po 25 są tanie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radef

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #513 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:44:14 »
Czy komiksy w Polsce są drogie? Według mnie nie.
Wezmę przykładowy tom - "Życie i czasy Sknerusa McKwacza", który po zniżkach można spokojnie dostać za 65 zł. Czy jest to reprezentatywny przypadek? Według mnie tak, ponieważ w podobnym formacie i cenie można dostać wiele podobnych komiksów.
Natomiast jego niemiecki odpowiednik, wydany praktycznie w tym samym standardzie (format o milimetry inny) kosztuje 30 euro i nie dostaniesz go nigdzie z rabatem, bo takie tam mają zasady. Czy to reprezentatywny przypadek? Według mnie tak, ponieważ podobnie tamtejszy Egmont wydaje i różnorakie kaczki, i wiele innych głównie klasycznych komiksów.
30 euro to 130 zł, czyli niemieckie wydanie jest dwa razy droższe. Porównajmy pensje minimalne - niemiecka jest trzykrotnie wyższa.
Wniosek - komiksy w Polsce są (względnie) droższe niż w Niemczech, ale nie ma wielkiej różnicy.
Przypadek z innego podwórka - superhero.
1. tom Amazing Spider-Man Worldwide z Marvel Now 2.0. Cena w Polsce - 26 zł. Cena w Niemczech - 15 euro (podobna cena innych trejdów). Ten sam format, wydanie, oprawa. W Niemczech droższe o 150%.
Oczywiście w tym wypadku możemy porównywać ceny okładkowe, ale nie widzę w tym sensu. W Niemczech z rabatem komiksu nie dostaniesz, chyba że solidnie naszukasz, w Polsce chyba tylko Empik sprzedaje po okładkowych.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #514 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:53:12 »
Przestańcie gadać o tych zniżkach. Komiksy są drogie, bo mają wysokie ceny okładkowe. Koniec kropka. Markowe ciuchy też można kupić w outlecie albo lumpeksie, ale czy to oznacza, że są tanie? No nie są.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #515 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 00:20:58 »
Zleży jaki, taki za 350 można powiedzieć, że jest drogi, ale taki za 25 jest tani.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #516 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 04:50:40 »
Komiksy są drogie. Ciuchy markowe są drogie. Ale powiedzcie mi, co u nas jest tanie?

Offline zerodwatrzy

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #517 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 06:28:09 »
Przestańcie gadać o tych zniżkach. Komiksy są drogie, bo mają wysokie ceny okładkowe. Koniec kropka. Markowe ciuchy też można kupić w outlecie albo lumpeksie, ale czy to oznacza, że są tanie? No nie są.
Ale w przeciwieństwie do komiksów, nie możesz kupić wszystkich ciuchów z prawie 40% rabatu prawie po premierze. To zle porownanie. A porównując z Niemcami należy wliczyć zniżki - które u nas występują, u nich nie, co daje reprezentatywne, realne ceny. W końcu czy ktoś kupuje u nas po okładkowej?

Online misiokles

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #518 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 06:43:13 »
We wszystkich zachodnich krajach komiksy się kupuje w sklepach internetowych i tam też są zniżki 20-30%. Ceny okładkowe to w sklepach stacjonarnych. Nie wiem czemu myślicie że nasz model sprzedażowy różni się od niemieckiego :)

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #519 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 07:17:33 »
W końcu czy ktoś kupuje u nas po okładkowej?

Pomyślmy... Może ci, którzy kupują w empiku? Musi ich być trochę, skoro Empik jednak utrzymuje te cholerne stojaki z komiksami. A może dla ozdoby je mają?

Online vision2001

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #520 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:33:11 »
Nie dość, że komiksy nie są tak drogie jak co poniektórym osobom może się wydawać to nawet ośmielę się napisać, że wg mnie komiksy bywają nawet tańsze niż były te kilka lat temu!

Taki Thorgal - jak Egmont wydał go w roku 1999 miał cenę okładkową 14,90 i za inną cenę nie mogłem go nabyć. Obecnie za Thorgala mogę zapłacić 15,30 a jak poszukam to jeszcze nawet taniej (w ceneo.pl pokazuje mi nawet od 14,80 pln).

Tacy Ultimates cz.2 czy Conan czy Green Arrow czy TOP 10 z Egmontu wydany kilka lat temu okładkowo kosztował średnio 24,90 zł (i nie przypominam sobie czy gdzieś wtedy było można kupić je nowe ze zniżkami), a dziś komiksy w podobnym wydaniu (i nawet większej ilości stron) mogę kupić za 26,60 (a ceneo podaje nawet 25,15).

15-20 lat temu kupowałem komiksy w tej samej cenie co dzisiaj. A w międzyczasie była inflacja (i ciężko tu nie wspomnieć, że zarabiałem wtedy też kilka razy mniej), więc...

Ale nie dziwię się nowym czytelnikom, którzy dodatkowo na rynku pracy też może są nie za długo - dla nich wydanie 25 pln na kilka tytułów w miesiącu to może być spory wydatek.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #521 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:43:01 »
Taki Thorgal - jak Egmont wydał go w roku 1999 miał cenę okładkową 14,90 i za inną cenę nie mogłem go nabyć. Obecnie za Thorgala mogę zapłacić 15,30 a jak poszukam to jeszcze nawet taniej (w ceneo.pl pokazuje mi nawet od 14,80 pln).

Tacy Ultimates cz.2 czy Conan czy Green Arrow czy TOP 10 z Egmontu wydany kilka lat temu okładkowo kosztował średnio 24,90 zł (i nie przypominam sobie czy gdzieś wtedy było można kupić je nowe ze zniżkami), a dziś komiksy w podobnym wydaniu (i nawet większej ilości stron) mogę kupić za 26,60 (a ceneo podaje nawet 25,15).

Porównujesz stare ceny okładkowe z nowymi cenami po rabatach? To już nawet nie jest śmieszne :(

Online vision2001

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #522 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:53:39 »
Porównujesz stare ceny okładkowe z nowymi cenami po rabatach? To już nawet nie jest śmieszne :(
Czemu?
Piszę co i jak mogę kupić za jaką cenę na przestrzeni lat jako nowy produkt.
Oczywiście mam świadomość, że na przestrzeni tych lat zmieniała się także marża na linii hurtownik - sprzedawca. Kiedyś zniżek nie było i jak się chciało kupić to kupowało się za okładkową, a dziś to nawet za bardzo szukać nie trzeba, by kupić za cenę zbliżoną do tych z roku 2000. Więc sorry...

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #523 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:00:14 »
W Centrum Komiksu od zawsze były rabaty 25% na wszystkie nowości, więc nie wiem o jakim "braku zniżek" mówisz.

Online vision2001

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #524 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 10:10:14 »
W Centrum Komiksu od zawsze były rabaty 25% na wszystkie nowości, więc nie wiem o jakim "braku zniżek" mówisz.
Ja CK poznałem po przyjeździe z małej mieściny do wielkiego miasta i możliwe, że dopiero od 2005 czy 2006 r. u nich zacząłem kupować komiksy. Z tego co pamiętam to lojalkę i 25%OFF dostałem dopiero po jakimś czasie (i zastanawiałem się czy zawsze mieli rabaty czy może ja taki nieogarnięty). Także tego...