Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 131512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #480 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 13:30:36 »
Komiksy w naszym kraju maja niebotyczne ceny czy nie myslicie ze podwyzszanie cen zniecheci znaczna czesc odbiorcow?
Szczerze przy takich cenach mialem nadzieje ze ceny troche spadna
Komiksy te przeciez nie sa nawet nowosciami
Narynku zagranicznym wychodzily kilka lat wczesniej

Tak z ciekawosci - kupujesz w ksiegarniach internetowych czy w Empiku?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #481 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 13:37:34 »
Komiksy w naszym kraju maja niebotyczne ceny
Ciekawa teoria.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #482 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 13:51:44 »
Szczerze przy takich cenach mialem nadzieje ze ceny troche spadna
Komiksy te przeciez nie sa nawet nowosciami
Narynku zagranicznym wychodzily kilka lat wczesniej

Sugeruję porównać cenę wydania Egmontu z bliźniaczym wydaniem oryginalnym tych już nie nowych komiksów, a potem wieszać psy na wielkim E ;)

Offline Blind

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #483 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:33:58 »
Sugeruję porównać cenę wydania Egmontu z bliźniaczym wydaniem oryginalnym tych już nie nowych komiksów, a potem wieszać psy na wielkim E ;)

Bierzemy pod uwagę średnia pensje kupującego czy tylko suchą cenę?
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline OokamiG

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:39:16 »
Uważam, że nie ma co porównywać cen amerykańskich do polskich. Amerykanie za koło 50 dolców z obniżkami kupują sobie omnibusy, mu podwójne Marvel Now za 50 złotych.

Offline Teli

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:48:04 »
@Blin:
Jak dla mnie średnia pensja ma tu nie wiele do rzeczy. Komiks nie jest produktem pierwszej potrzeby (proszę mnie nie banować za prawienie herezji) i jako hobby może być traktowany jako dobro luksusowe (może teraz mnie nie zbanują :P ) także oparłbym się na suchej cenie. Raczej wiadome jest że jeśli ktoś zarabia ok 2000 wyda na jakiekolwiek hobby znacznie mniej niż osoba o dochodach 5000+.
Wiadomo z komiksami jest jak z książkami jak kogoś nie stać kupuje mniej, planuje z rozmysłem lub korzysta z bibliotek. Wydawnictwa, księgarnie i drukarnie też muszą z czegoś żyć. Zresztą stwierdziłem że zacznę szybko uzupełniać braki bo po ostatnich newsach wyborczych spodziewam się kolejnych rychłych podwyżek... wcale nie związanych z "pazernością" księgarzy i wydawców.
OokamiG:
Ok ale 50$ to w przybliżeniu 200 monet. Sądzę że gdyby ktoś w Polsce porwał się na wydawanie omniaków były by w zbliżonej cenie.

Offline OokamiG

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #486 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:55:25 »
Tyle, że trzeba popatrzyć na to ile czasu przeciętnemu Amerykaninowi potrzeba czasu zarobić te 50 bucksów, a ile czasu Polakowi te 200 monet. Amerykanin o wiele łatwiej podejmie tako decyzje. A ceny omniaków byłyby pewnie koło 250 złotych, patrząc na najgrubsze Klasyki Marvela od Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #487 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:55:32 »
Witam
Mam pytanie
Wie ktos moze dlaczego komiksy egmontu podrozaly?
Podrożały tyko Odrodzenie/Uniwersum bo sprzedaje się gorzej od Marvel NOW. All-New Wolverine 3 ma błędną cenę i ilość stron jak się już bardzo często zdarzało.

Offline Blind

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #488 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:56:19 »
Z jednej strony masz rację pisząc o towarze drugiego wyboru itp ale z drugiej strony umówmy się każdy z nas kupuje tyle komiksów tylko dlatego że bez problemu jesteśmy w stanie je znaleźć za ok 65% ceny okladkowe... Gdybyśmy mieli kupować tylko po cenach okladkowych sprzedaż by znacznie spadła, czy wtedy wydawnictwa by mówiły o kryzysie zainteresowania czy też zaczęły by kombinować z cenami? Tego się nie dowiemy bo to tylko gdybanie. Rynek jest coraz bardziej zapchany i oczywiste że klient liczy na walkę o swoje pieniądze np poprzez spadek cen. Ale nie liczył bym że to akurat Egmont zacznie ta walkę, oni mają duże zaplecze i mogą sobie pozwolić na ustalanie wysokich cen.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline MarcusSz

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #489 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 15:05:42 »
Będąc ostatnio u kumpla w Irlandii, wpadłem na chwilę do księgarni i nabyłem dwa TP z DC - Batman Beyond (1 i 2). Mają one cenę drukowaną 16.99$ - Czyli patrząc na średni kurs ponad 66zł, w PL standardowy tom DC Rebirth 40zł - różnica jest łatwo widoczna. Oczywiście są rabaty, i kupując też udało mi się takie znaleźć, każdy z tych tomów kupiłem za około 9E (czyli około -30/35%), ale ponownie, jak kupujesz sporo w Polsce komiksów, to chyba nie ma nikogo kto od Egmontu (i kilku innych wydawców) nie kupuje z co najmniej z 35% rabatem. Więc jak widać, porównywalne tomy są widocznie tańsze w PL.

Kapral

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #490 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 15:10:48 »
Porównujmy może ceny okładkowe, OK? Na taniej książce można dostać jeszcze większy "rabat", tylko o czym to niby ma świadczyć?

Offline OokamiG

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #491 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 15:24:11 »
Będąc ostatnio u kumpla w Irlandii, wpadłem na chwilę do księgarni i nabyłem dwa TP z DC - Batman Beyond (1 i 2). Mają one cenę drukowaną 16.99$ - Czyli patrząc na średni kurs ponad 66zł, w PL standardowy tom DC Rebirth 40zł - różnica jest łatwo widoczna. Oczywiście są rabaty, i kupując też udało mi się takie znaleźć, każdy z tych tomów kupiłem za około 9E (czyli około -30/35%), ale ponownie, jak kupujesz sporo w Polsce komiksów, to chyba nie ma nikogo kto od Egmontu (i kilku innych wydawców) nie kupuje z co najmniej z 35% rabatem. Więc jak widać, porównywalne tomy są widocznie tańsze w PL.
Tylko te 17 funtów to jaki ciężar dla wyspiarzy, a te 40 złotych dla Polaków. Wiec to porównanie trochę nietrafione, moim zdaniem.

Offline Blind

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #492 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 15:42:02 »
Będąc ostatnio u kumpla w Irlandii, wpadłem na chwilę do księgarni i nabyłem dwa TP z DC - Batman Beyond (1 i 2). Mają one cenę drukowaną 16.99$ - Czyli patrząc na średni kurs ponad 66zł, w PL standardowy tom DC Rebirth 40zł - różnica jest łatwo widoczna.

Tylko że w Irlandii słabo zarabiający człowiek ma ok 14 euro na godzinę. Więc jak łatwo dostrzec on kupi sobie taki komiks za godzinę swojej pracy. U nas minimalna krajowa to 14.70 oczywiście brutto. Liczymy optymistycznie że każdy z nas zarabiałby 20 zł na rękę. To wciąż dwa razy więcej pracy aby kupić sobie ten sam tytuł...
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline donT

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #493 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:08:03 »
Tylko że w Irlandii słabo zarabiający człowiek ma ok 14 euro na godzinę.

Slabo zarabiajacy ma 9.80 na godzine. Tak wiem, to nadal niemalo, ale sa jeszcze duuuuzo wyzsze koszty zycia.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Blind

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #494 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:12:43 »
Slabo zarabiajacy ma 9.80 na godzine. Tak wiem, to nadal niemalo, ale sa jeszcze duuuuzo wyzsze koszty zycia.


Praktycznie nikt nie pracuje w Irlandii za minął stawkę...
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==