Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 131178 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #465 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 09:36:27 »
Jak np. pierwszy tom Old Man Logan zbiera 6 zeszytów, a drugi tylko cztery, to jak to nie jest podwyżka ceny? Podobnie jest np. w Hawkeye'u. Znowu, tak jak wcześniej przy Strażnikach Galaktyki Egmont zaczyna wypuszczać 4 zeszytowe tomiki za tą samą cenę. Dla mnie to jest podwyżka.

I zdaję sobie sprawę, że powiększone Noir kosztują więcej. Ale dubli w ogóle nie chce mi się kupować. Gdyby zamiast Hush, było Serce Husha, byłbym o wiele bardziej chętny, nawet na takie wydanie.

Z Punisherem masz rację - mój błąd. 420 stron musi kosztować.

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #466 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 09:52:24 »
A czym to się różni od kolekcji, masz po 96 stron czy po 140 i kosztuje tyle samo.
Egmont wypuszczał kiedyś jakiś sc po okładkowej niższej niż 40 ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #467 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 10:08:25 »
Jak np. pierwszy tom Old Man Logan zbiera 6 zeszytów, a drugi tylko cztery, to jak to nie jest podwyżka ceny?
Nie. W kolekcjach też są po 4 zeszyty i jakoś nie ma taniej.

Offline mateS

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #468 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 10:26:01 »
Ja uważam że kolekcje są dosyć tanie. Chyba nigdzie za 40zł nie kupi się taniej oprawy.

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #469 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 10:35:03 »
Sorry - ostatni raz zaledwie 4 zeszyty w Kolekcji były przy Jadowitym kilka lat temu. Teraz to jest minimum 5 zeszytów (Namor teraz to 9 zeszytów ciągle za tą samą cenę). A Egmont zaczyna znowu dawać 4-zeszytówki za standardową cenę. Ale jak jest u Supermana więcej niż 6 zeszytów, to od razu cena okładkowa skacze 10 zł.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Lipiec 2019, 10:52:38 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #470 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 10:56:48 »
to od razu cena okładkowa skacze 10 zł.
Gdzie po rabatach i tak jest taniej od kolekcji.

Od Egmont też prędko już nie dostaniesz tomu z czterema zeszytami.

Kolekcje i tak są droższe od Marvel NOW, Rebirth i Klasyki Marvela więc nie wiem po co się produkujesz :)

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #471 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 11:02:37 »
No oczywiście że są tańsze i za to im chwała. Dzięki temu bez problemu kupuje tomiki po 5, 6, 7 zeszytów. Ale to oczywiście zasługa miękkiej okładki. Jeśli wyjdzie kiedyś komiksowa Kolekcja De Agostini w Polsce co ją pokazywałeś, na miękko, to też będzie w podobnej cenie. Natomiast Egmonyty twardookładkowe podobnej objętości co Hachette/De Agostini/Eaglemoss są ciągle 6-8 zł droższe, plus jeszcze wysyłka.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #472 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 11:11:49 »
Natomiast Egmonyty twardookładkowe podobnej objętości co Hachette/De Agostini/Eaglemoss są ciągle 6-8 zł droższe, plus jeszcze wysyłka.
Ale Egmont już prawie tak nie wydaje i zapowiedziane Old DC też ma być w grubszych tomach.

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #473 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 12:11:51 »
No to zobaczymy jak wyjdą. W Łodzi pewnie będą jakieś konkrety i się zobaczy czy to będzie hit, czy Batman Noir. Natomiast teraz i Staruszek Logan i Mroczny Książe są droższe od Kolekcyjnych. A taki Namor czy ostatnio Galactic Storm są ze Staruszkiem objętościowo porównywalne.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #474 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 12:20:49 »
Ale to są pojedyncze przypadki. Ogólnie kolekcje wychodzą drożej.

Online xanar

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #475 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 12:31:42 »
No to zobaczymy jak wyjdą. W Łodzi pewnie będą jakieś konkrety i się zobaczy czy to będzie hit, czy Batman Noir. Natomiast teraz i Staruszek Logan i Mroczny Książe są droższe od Kolekcyjnych. A taki Namor czy ostatnio Galactic Storm są ze Staruszkiem objętościowo porównywalne.

Ale co ty porównujesz Staruszek Logan kolekcyjny aktualnie możesz kupić od 99 w górę i do tego używkę, od Egmontu masz nówkę za 50, śmieszne są te twoje komentarze, że wydanie kolekcyjce jest aktualnie tańsze.

Mroczny Książe jest w formacie powiększonym i od 42, zresztą kolekcja tego nie wydała więc nie wiem co ty porównujesz.   
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #476 dnia: So, 31 Sierpień 2019, 21:34:40 »
W dodrukach na razie nie ma nic na co czekam. Z Marvel Now, podobnie jak przedmówcom, brakuje mi Thanos powstaje i Ery ultrona, których nie da się nawet kupić z drugiej ręki za sensowne pieniądze. Resztę braków jakoś udało mi się uzupełnić przez ostatnie miesiące, więc  to jedyne pozycje, którymi jestem zainteresowany.

No wiesz - dla sprzedającego cena np. 200 zł za Erę Ultrona czy Wiecznego Batmana 1 jest bardzo sensowna. :)

Dla mnie bardziej ciekawe jest to, że mimo iż Egmont wydał ponownie Staruszka Logana, to wydanie WKKM dalej jest bardzo drogie. Czyli jednak panorama podbija cenę a nie ją obniża. :D

@DOWN
Równie możliwe. Bo przecież nie sztuka wystawić WKKM 54 za 100 zł na Allegro, tylko za tyle ją sprzedać.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Sierpień 2019, 22:20:08 wysłana przez Bazyliszek »

Offline OokamiG

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #477 dnia: So, 31 Sierpień 2019, 22:14:08 »
Albo to po prostu cena krótkowzrocznych fanów kolekcji, którzy nie ogarniają rynku poza swoją panoramą.

Offline stachel

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #478 dnia: So, 31 Sierpień 2019, 23:15:35 »
No wiesz - dla sprzedającego cena np. 200 zł za Erę Ultrona czy Wiecznego Batmana 1 jest bardzo sensowna. :)

Masz rację, źle to określiłem. Dla uszczegółowienia: sensowna to nie większa niż okładkowa. Może za jakiś wybitny komiks jestem w stanie dać więcej, ale Marvel Now na pewno do tej kategorii nie należy.

Offline Kry

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #479 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 13:21:14 »
Witam
Mam pytanie
Wie ktos moze dlaczego komiksy egmontu podrozaly?
Mam na mysli dc i marvel a dokladnie tom ktore maja 156 stron cena okladkowa to 50zl a wczesniej taka ilosc stron byla w cenie 40zl?
Tomy po 120-130 stron sa w starej cenie ale gdy komiks ma 96 stron jakos nie kosztuje mniej np 30zl
Komiksy w naszym kraju maja niebotyczne ceny czy nie myslicie ze podwyzszanie cen zniecheci znaczna czesc odbiorcow?
Szczerze przy takich cenach mialem nadzieje ze ceny troche spadna
Komiksy te przeciez nie sa nawet nowosciami
Narynku zagranicznym wychodzily kilka lat wczesniej