Autor Wątek: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce  (Przeczytany 131714 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #435 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:08:42 »
No nie rozumiesz  :)

Itachi

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #436 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:09:50 »
Aha, czyli jak się będzie super sprzedawać, to Hachette obniży cenę żeby mieć mniejszy zysk. Bardzo proste.

Przy większym nakładzie spadają koszta, także nawet przy niewielkiej obniżce ceny można wyjść na plus.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #437 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:10:14 »
Na pewno pytanie o cenę było tylko tak dla... beki? Nie wyobrażam sobie by mieli to taniej sprzedawać, choćby nie wiadomo w jak ogromnym nakładzie się sprzedało. Eaglemoss też się pytał ile jesteśmy w stanie zapłacić za te wydania specjalne i co? Pewnie po naszych odpowiedziach stwierdzili, że nie ma sensu ich wydawać.  ;D

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #438 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:12:39 »
Przy większym nakładzie spadają koszta, także nawet przy niewielkiej obniżce ceny można wyjść na plus.
Jak mogą wyjść na plus 2 zł, a 4 zł, to gwarantuję ci, że wybiorą 4zł. Tego Jan nie rozumie i myśli chyba podobnie do bazyliszka, że H wydaje komiksy z dobroci serca i troski o nasze komiksowo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #439 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:15:10 »
Mniejsza cena przyciągnie też więcej klientów i będzie atrakcyjniejsza od innych kolekcji. Czemu Egmont teraz wydaje komiksy jak najtaniej? Ja(n) czegoś nie rozumie  ;D

Itachi

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #440 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:15:19 »
Jak mogą wyjść na plus 2 zł, a 4 zł, to gwarantuję ci, że wybiorą 4zł. Tego Jan nie rozumie i myśli chyba podobnie do bazyliszka, że H wydaje komiksy z dobroci serca i troski o nasze komiksowo.

Lol. Masz przykład. Tłumacz bierze za tom 2000 zł. Przy nakładzie 5.000 wychodzi że z każdego tomu dostaje 40 gr. Przy nakładzie 10.000 to już tylko 20 gr... I tak ze wszystkim, koszta materiałów, druku i całej reszty. To nie jest jakieś skomplikowane.

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #441 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:21:19 »
Jak widać dla was jest, skoro łudzicie się, że 5zł niższej ceny przełoży się na o tyle wyższą sprzedaż, że przyniesie większe zyski niż przy cenie o 5zł wyższej. Będzie cena 40zł, zakład?
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #442 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:22:36 »
Ja wiem, że to inne wydawnictwo i w ogóle, ale...

Z tej samej przyczyny Egmont nie wydaje Deadpoola w Marvel Now, czy Batmana w Odrodzeniu, taniej niż inne, mniej popularne serie z tych "kolekcji". Jeśli Hachette marvelowskie WKKM i SBM wydaje po 39,99 zł, to Spider-mana też tak będą wydawać, bez względu na pytania w ankiecie.

Itachi

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #443 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:24:11 »
Jak widać dla was jest, skoro łudzicie się, że 5zł niższej ceny przełoży się na o tyle wyższą sprzedaż, że przyniesie większe zyski niż przy cenie o 5zł wyższej. Będzie cena 40zł, zakład?

39,99 zł jest najbardziej prawdopodobna to oczywiste. Każda wcześniejsza kolekcja tyle kosztowała w kioskach także, teraz się raczej nie wybiją. Wolę być mile zaskoczonym, ale patrzę realistycznie.

Natomiast nie zmienia to faktu, co JanT i ja chcieliśmy Tobie przekazać ;)

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #444 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:25:01 »
Z tej samej przyczyny Egmont nie wydaje Deadpoola w Marvel Now, czy Batmana w Odrodzeniu, taniej niż inne, mniej popularne serie z tych "kolekcji".
Ale np Hexa już wydają drożej bo jest mniej popularny i ma mniejszy nakład.

Też się nie łudzę na mniejszą cenę.

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #445 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:26:44 »
39,99 zł jest najbardziej prawdopodobna to oczywiste. Każda wcześniejsza kolekcja tyle kosztowała w kioskach także, teraz się raczej nie wybiją. Wolę być mile zaskoczonym, ale patrzę realistycznie.

Natomiast nie zmienia to faktu, co JanT i ja chcieliśmy Tobie przekazać ;)
Nie wybiją ponieważ nie będzie im to się opłacać. Przyswójcie to sobie zanim znów będziecie mi coś chcieli przekazać. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #446 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:27:48 »
Ale np Hexa już wydają drożej bo jest mniej popularny i ma mniejszy nakład.

Bo ma zdecydowanie mniejszy nakład. Ale serio, wierzysz, że gdyby okazało się, że kolekcja Spider-mana sprzedaje się znacznie lepiej niż WKKM, to zmniejszyliby cenę?

Też się nie łudzę na mniejszą cenę.

No, nie zdążyłem zadać pytania, a edytowałeś post i mam odpowiedź.  8)

Itachi

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #447 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:28:57 »
Nie wybiją ponieważ nie będzie im to się opłacać. Przyswójcie to sobie zanim znów będziecie mi coś chcieli przekazać. ;)

Jak zobaczę kosztorys to możesz takie stwierdzenia pisać na lewo i prawo :)

JanT

  • Gość
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #448 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:29:38 »
Nie wybiją ponieważ nie będzie im to się opłacać. Przyswójcie to sobie zanim znów będziecie mi coś chcieli przekazać. ;)
Czyli według ciebie nigdy nic nie staniało i nie stanieje bo się nie będzie opłacać  ;D

Offline Szekak

Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
« Odpowiedź #449 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 20:31:09 »
JanT, no nie rozumiesz. :)

Itachi, ok, a póki ja nie zobaczę kosztorysu produkcji nowego modelu Mercedesa to nie uwierzę, że nie opłaca się go produkować i sprzedawać po 2 złote ;D.
Piękno jest w oczach patrzącego.