Autor Wątek: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?  (Przeczytany 10180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #90 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 10:48:27 »
Wiesz, za kilku członków rodziny też osobiście nie odpowiadam. Na szczęście u mnie nikt nie pali, ale instalacja elektryczna może zawieść. Cały czas przenoszę moje komiksy z domu rodzinnego.

Sąsiedzi to zawsze większe ryzyko, zgadzam się. Nie znam się na pożarach, więc nie wiem jakby pożar się rozprzestrzeniał w bloku takim jak mój - betonowe ściany, betonowa klatka, brak elementów drewnianych. Jak ewentualne zadymienie poprzez kominy wentylacyjne, wpływa na komiksy? Na szczęście odpada mi zalanie, bo mieszkam na najwyższym piętrze. W moim bloku nie ma też instalacji gazowej, więc wybuch i zawalenie z tego powodu też odpada.

Offline Teli

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #91 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 11:28:31 »
Jak przy rodzinnym domu masz działkę to może przy tym stopniu obaw rozważ budowę bunkra na komiksy?

Po śmierci mogli by Cię w nim pochować wraz z całą kolekcją jak przystoi na prawdziwego faraona powieści graficznej.

:)

Offline plast

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #92 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 13:34:46 »
Regały jezdne - dzięki za pomysł, jak będę się budował to poważnie rozważę :D

A co do ubezpieczeń, to w dobrym ubezpieczeniu domu/mieszkania książki/komiksy po prostu podlegają pod ruchomości domowe:

https://rankomat.pl/nieruchomosci/ruchomosci-domowe

Ja mam listę wszystkiego co kupuję wraz z datą i ceną, plus zdjęcia co jakiś czas robię. Mam nadzieje, że nigdy nie będę musiał z tego korzystać, ale gdyby coś, to właśnie w ten sposób do tego podejdę. Oczywiście trzeba patrzeć na SU (sumę ubezpieczenia), bo jak jest za mała to może nie starczyć :)

A lista ma też pomóc na wypadek gdyby mnie zabrakło - możemy się śmiać, ale każdy marny tysiąc pozycji w kolekcji to przecież już realnie jest kilkadziesiąt tysięcy złotych po cenach li tylko okładkowych, taka kasa to już nie są dla większości ludzi drobne na waciki, więc po co się ma zmarnować - niech sobie bliscy spieniężą i jadą na wakacje, ja do grobu ani w zaświaty nie zabiorę.

Offline Bazyliszek

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #93 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 14:10:01 »
No ale właśnie rozprzedanie Kolekcji po śmierci komiksiarza to taki negatywny scenariusz. Najbardziej pożądanym byłoby sprawienie sobie dziedzica, albo chociaż jego przysposobienie. Bliskiej osoby, która zje bakcyla, wejdzie w komiksy i je pokocha. A potem doceni zbiory, będzie o nie dbać i powiększać. Jak przy np Bibliotece Zauskich lub Ossolińskich. :)

Offline Teli

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #94 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 15:17:42 »
No ale właśnie rozprzedanie Kolekcji po śmierci komiksiarza to taki negatywny scenariusz. Najbardziej pożądanym byłoby sprawienie sobie dziedzica, albo chociaż jego przysposobienie. Bliskiej osoby, która zje bakcyla, wejdzie w komiksy i je pokocha. A potem doceni zbiory, będzie o nie dbać i powiększać. Jak przy np Bibliotece Zauskich lub Ossolińskich. :)

No to proponuję wziąć się do roboty i ogarnąć sobie tego dziedzica :)
Będziesz miał mniej czasu na pierdoły typu: spamowanie na forum, wywoływanie wojen o duble i prawienie kazań o tym że "Egmont to Zło".

Wszyscy skorzystamy :)

Offline donT

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #95 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 17:23:15 »
@UP
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline plast

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 00:41:02 »
No ale właśnie rozprzedanie Kolekcji po śmierci komiksiarza to taki negatywny scenariusz.

Gdyż? Gorzej się przez to będzie leżeć twoim szczątkom w grobie czy co? Bo nie ogarniam.

Offline Spiff

Odp: Co stałoby się z waszą kolekcją w wypadku niespodziewanej smierci?
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 12:41:50 »

 :)
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?