Autor Wątek: Centrala  (Przeczytany 30068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Centrala
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 19:44:16 »
Nie przepadam za kredą, ale jak coś jest przygotowywane pod wydruk na niej to nie należy tego zmieniać. Bo bardzo słabiutko wyglądają te kolory. A grubość tomu to już jest żart. Pewnie kupię, bo podoba mi się kreska Bertrama, choć po Domu pokuty, który fabularnie mnie porwał, przemyślę jeszcze raz.

Offline LukCook

Odp: Centrala
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 19:44:55 »
Wydanie wygląda super. Też wziąłem jedyną dostępną wersję w Taniej Książce - białą. Rzeczywiście ciekawa sprawa z wersjami okładki, Centrala informowała o białej i czerwonej ale nie było wzmianki (albo przegapiłem) o ograniczeniu dostępności czerwonej do Gildii. Co do offsetu to dla mnie bomba ale mogę zrozumieć rozgoryczenie brakiem kredy.
Tak czy inaczej bardzo miła niespodzianka na koniec roku.

Offline michał81

Odp: Centrala
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 20:35:31 »
Ze środka wrzucam tylko jedno zdjęcie, bo ciężko oddać te kolory moim aparatem. Po prawej screen ze strony Image
Nie ciężko. Mają mniejsze nasycenie, szczególnie widać to na czarnym kolorze na końcu w dodatkach.
Niezła cegiełka im wyszła.
Wyszła cegła bo jest to wydanie na offsecie. Jest za to bardzo lekka.

Jak dla mnie nie jest minusem, że jest na offsecie.

Offline Death

Odp: Centrala
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 20:43:57 »
Mój ziomek kupił niby białą na Tantis, a przyszła ta druga.

Offline misiokles

Odp: Centrala
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 21:11:56 »
Kurcze, kolory ze zdjęcia po lewej wydają mi się co prawda mniej nasycone, ale mają w sobie posmak 'ręcznego kolorowania', nie komputerowego i... podobają mi się bardziej.

Online donT

Odp: Centrala
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 17:58:09 »
Jakims cudem komiks ten umknal mojemu radarowi. Rysunkowo super, bardzo mi sie podoba i strasznie mnie kusi aby Ptaszynke zakupic. Jak sama opowiesc? Warto? Czy moglby ktorys z kolegow podzielic sie opinia?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline sad_drone

Odp: Centrala
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 00:13:54 »
Rysunki piekne, fabularnie jest srednio. Nadmiernie skomplikowana narracja (mimo ze fabula jest raczej prosta) i malo oryginalne przeslanie : zorganizowana religia=zlo. Nie ma w tym komiksie żadnej moralnej ambiwalencji, jest autorytarne państwo kościelne ze złolem na czele który jest cyniczny i brutalny, i ruch oporu który jest dobry i uciskany. Calkiem mi sie podobalo i komiks zostal na polce, ale jak ktos po eisnerze liczy na uczte fabularna to sie raczej zawiedzie.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online donT

Odp: Centrala
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 21:37:20 »
Kupilem, przeczytalem i czesciowo zgadzam sie z przedmowca. Nie bylbym jednak taki srogi w ocenie fabuly. Chociaz faktycznie jest prosta, to nie uraga inteligencji i ma kilka fajnych twistow, ktorych sie nie spodziewalem. Lubie takie historyjki o jednososobowej armi walczacej z aparatem wladzy o zacieciu dyktatorskim, wiec Ptaszynke naprawde dobrze mi sie czytalo. Glownym daniem sa jednak rysunki, bo komiks jest rzeczywiscie przesliczny. Duzo brawa dla rysownikow za bardzo oryginalne pomysly i piekne kolory.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Lou

Odp: Centrala
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 31 Marzec 2022, 10:46:04 »
"Opowieści aborcyjne" przeczytane. Same historie aż nazbyt bliskie, jakby czytało się o własnych znajomych. Graficznie zawód. Niby mocno zinowe, co absolutnie nie jest wadą, ale tam gdzie oczekuję jakiś emocji, tych emocji nie ma. Momentami zbyt dosłowne. Decyzji stylistycznych nie kupuję.
Szkoda, że na drugą z antologii w tym temacie trzeba będzie długo czekać, bo ciekawa jestem jakby wypadały w zestawieniu. 
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Marzec 2022, 10:49:52 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Konrad

Odp: Centrala
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 13:46:33 »
Jeśli ktoś jeszcze nie kupił Ptaszyny to teraz w Taniej Książce jest super promocja - 67,18zł czyli 48% rabatu. Ze zniżką lojalnościową i kodem rabatowym z newslettera wyjdzie jeszcze taniej.
https://www.taniaksiazka.pl/ptaszyna-p-1598710.html

Ale ja nie o tym.
Na stronie Centrali są już 2 majowe zapowiedzi na FKW.

Następnym razem wszystko będzie jak trzeba Lene Ask - o trudnych relacjach rodzinnych między kobietami
89zł - 102 strony - twarda oprawa - 190 x 260 mm
http://centrala.org.uk/pl/nastepnym-razem-wszystko-bedzie-jak-trzeba/
http://centrala.org.uk/pl/sklep/nastepnym-razem-wszystko-bedzie-jak-trzeba/








Kanikuła Anja Dahle Øverbye - norweski komiks o emocjach dojrzewania
69zł - 72 strony - twarda oprawa - 190 x 260 mm
http://centrala.org.uk/pl/kanikula/
http://centrala.org.uk/pl/sklep/kanikula/





« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Maj 2022, 13:48:27 wysłana przez Konrad »

Online wujekmaciej

Odp: Centrala
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:04:26 »
Ech, a Rusty'ego nadal brak :(

Offline KubciO

Odp: Centrala
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:10:56 »
Cytuj
Jeśli ktoś jeszcze nie kupił Ptaszyny to teraz w Taniej Książce jest super promocja - 67,18zł czyli 48% rabatu

No i się skusiłem...

Ech, a Rusty'ego nadal brak :(
Też czekam.

Offline Death

Odp: Centrala
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 30 Wrzesień 2022, 20:29:21 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Centrala
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 30 Wrzesień 2022, 20:46:09 »
Niby spoko, ale to wydawnictwo to też działa jakoś dziwacznie. Długa cisza, potem przez parę miesięcy sporo tytułów, od pyty zapowiedzi, potem znowu cisza, zapowiedzi niezrealizowane, wydawane tytuły zupełnie inne i rzadko. Jakoś zupełnie bez pomysłu to wszystko robione.

Offline Konrad

Odp: Centrala
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 30 Wrzesień 2022, 21:49:36 »
Centrala przed chwilą w komentarzu na FB dała znać, że Rusty Brown "jest w korekcie po oliterowaniu"