Autor Wątek: Centrala  (Przeczytany 30075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Centrala
« Odpowiedź #45 dnia: So, 30 Październik 2021, 10:58:01 »
Podobna paleta barw i kompozycja. Na tym podobieństwa się kończą.

Offline Konrad

Odp: Centrala
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 17:19:48 »
Ptaszyna (Little Bird) już dostępna w sklepie Centrali, więc niedługo powinna pojawić się w szerokiej dystrybucji
Cena okładkowa - 129zł, 208 stron, twarda oprawa, format 200x290mm
http://centrala.org.uk/pl/sklep/ptaszyna/
http://centrala.org.uk/pl/ptaszyna-dwie-okladki-do-wyboru/

2 okładki do wyboru (szkoda, że nie usunęli tego znaczka Eisnera)



Offline KubciO

Odp: Centrala
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 17:23:51 »
szkoda, że nie usunęli tego znaczka Eisnera
Oj tak. Dlatego wezmę tę białą.

Offline kv

Odp: Centrala
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 17:31:46 »
A ktoś napisze o czym to?

Offline Rodrigues

Odp: Centrala
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 19:43:03 »
Tez jestem ciekawy. Te rysunki, koncepty postaci i ogólnie stylówa niecodzienna i pozytywnie odjechana.

Offline arczi_ancymon

Odp: Centrala
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 09:40:00 »
Czytałem, historyjka niespecjalna, ale oczywiście rysunki super. Od Berrama polecam bardziej House of Penance.

Offline Midar

Odp: Centrala
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 21:05:26 »
2 okładki do wyboru (szkoda, że nie usunęli tego znaczka Eisnera)
Usunęli. Wczoraj miałem w ręku i znaczka nie było.

Offline Rodrigues

Odp: Centrala
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 10:59:18 »
Szybka prezentacja wyglądu i rozmiaru (zakup na NŻK6):





Na końcu 15 dodatkowych stron, które przedstawiają etapy procesu tworzenia komiksu rozpisane na: Design, Koncept/Scenariusz, Szkice, Ołówek i Tusz, Kolory, Liternictwo.

Przeczytałem do tej pory pierwszy rozdział z pięciu. Podoba mi się styl rysunków. Czyta się przyjemnie i szybko.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Listopad 2021, 12:58:45 wysłana przez Rodrigues »

Offline kv

Odp: Centrala
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 21:06:17 »
Był jakiś rabat na "Ptaszynę" na targach czy po cenie okładkowej sprzedawali?

Offline Midar

Odp: Centrala
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 21:15:51 »
Był jakiś rabat na "Ptaszynę" na targach czy po cenie okładkowej sprzedawali?
Jak się pytałem, to chcieli 80 PLN, ale nie wiem czy się nie walnęli, bo na gildii jest za 90.

Offline kv

Odp: Centrala
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 21:23:33 »
Dzięki, czyli jakiś rabacik był  ;)

Offline Rodrigues

Odp: Centrala
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 23:05:49 »
Jak się pytałem, to chcieli 80 PLN, ale nie wiem czy się nie walnęli, bo na gildii jest za 90.

Whaaaaaat?! Ode mnie 100 Plnów wzięli i taką kwotę mieli na tych śmiesznych karteczkach z cenami.

P.s. okładkowa to 129.

Offline Midar

Odp: Centrala
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 23:10:42 »
Whaaaaaat?! Ode mnie 100 Plnów wzięli i taką kwotę mieli na tych śmiesznych karteczkach z cenami.

P.s. okładkowa to 129.
Ja pytałem na samym początku, jeszcze przed 11. Nawet wszedłem na gildię, żeby porównać, ale tam jeszcze nie było. Karteczki też jeszcze nie było, nawet ustalali między sobą. Może potem się zreflektowali.

Offline Rodrigues

Odp: Centrala
« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 23:15:47 »
No to lipa :(. Czyli faktycznie musieli się zorientować później. Ja zakupy zostawiłem na sam koniec, żeby tego wszystkiego nie przerzucać z kąta w kąt albo nie nosić.

Offline Konrad

Odp: Centrala
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 19:30:52 »
Odebrałem dzisiaj swój biały egzemplarz Ptaszyny. Niezła cegiełka im wyszła.
Jednak zdziwiła mnie lekko decyzja o wydaniu tego na papierze offsetowym (to chyba pierwszy komiks z Image wydany w ten sposób). Kolory wyglądają ok, ale gdy porównuję je np. z tymi z Domu pokuty tego samego rysownika to tam na kredzie jest rzecz jasna lepsze nasycenie. Najlepiej byłoby porównać z oryginałem Little Bird żeby zobaczyć jak duża jest różnica.
Widziałem, że na Gildii ktoś w komentarzu na to strasznie narzekał, ale ja nie byłbym aż tak surowy. Po prostu te kolory bardziej mi się podobają w Domu pokuty.
Zastanawiam się jedynie czy ta decyzja jest podyktowana dopasowanie jak najlepszego papieru do konkretnego tytułu czy jednak przyzwyczajeniem wydawnictwa do offsetu, bo na nim wydają wszystkie swoje komiksy?
Podobna sprawa z tym odwróconym napisem na grzbiecie, który jest raczej domeną europejskich komiksów, a na pewno nie amerykańskich. A u Centrali to jest standard w każdym ich komiksie.

Kilka zdjęć:
Wielkościowo pomiędzy Domem pokuty, a Korzeniami rodzinnymi
Natomiast offset powoduje, że Ptaszyna mając 208 stron jest prawie dwa razy grubsza od Korzeni rodzinnych mających 292 strony




Ze środka wrzucam tylko jedno zdjęcie, bo ciężko oddać te kolory moim aparatem. Po prawej screen ze strony Image


I jeszcze na koniec: jakaś dziwna sprawa z dostępnością tej Ptaszyny. We wszystkich sklepach oprócz Gildii jest tylko biała okładka, na dodatek cenę sugerowaną zamiast 129zł ma wpisaną 135,45zł.
https://www.ceneo.pl/120119521
Ja akurat jak zwykle zamawiałem w Taniej Książce, bo z moimi rabatami wyszło mi tam tylko 73,4zł