Autor Wątek: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów  (Przeczytany 16158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzodkiew

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:03:54 »


Dzięki. Mam nadzieję, że nie dubluję tematu. ;-)
nie dublujesz, natomiast nie za bardzo rozumiem, dlaczego akurat pod ten się podłączasz. czy chodzi o polecenie tanich komiksów takich jak sugeruje temat wątku czy po prostu polecenie serii dla kogoś, kto wrócił do czytania komiksów?
a usagi yojimbo w HC to na pewno nie polskie wydanie (jeśli chodzi o zagranicę, to nie mam wiedzy)

Offline burberry

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:05:32 »
Budżetowe pasuje, bo nie chciałbym kupować wszystkiego, żeby wiedzieć, co jest warte czytania.

Ten zbiorczy Usagi od Egmontu nie jest w HC? Myslałem, że właśnie jest, ale nie przeszkadza mi to w ogóle.

Offline Pan M

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:07:27 »
Czyli nie ma takich komiksów?

Może słabo pamiętam Blueberry'ego, ale to typowy przygodowy western. I nie obszedł się bez magii?

Zrezygnuj z Potwora z Bagien, bo to kompletnie nie to co cię interesuje. Blacksada tez olej bo jest tam nagość i pewna doza  erotyki,chociaż bardziej subtelna, ale podejrzewam, że to nie gra roli. Oczywiście, że są takie pozycje, ale nie są to rzeczy często wyróżniające się z tłumu. Powiedziałbym, że dobre komiksy jak każde inne medium raczej stawiają na wyrazistość i niebanie się poruszania pewnej tematyki. Generalnie z takich dobrych rzeczy bez erotyki, magii- chociaż tego drugiego nie jestem pewien- zostają Giganty.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Marzec 2021, 14:19:03 wysłana przez Pan M »

Offline Mruk

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:07:59 »
Interesują mnie komiksy, w których nie ma magii, czarów, nagości, erotyki, lgbt. Ciekawe, klasyczne serie, zarówno amerykańskie, jak i europejskie.

W niemal każdym komiksie europejskim jaki widziałem pojawia się (choćby na chwilę) jakaś goła baba. Nawet w seriach zupełnie na to nie wskazujących, jak np. "Mroczne miasta" czy "Władcy chmielu".

Więc z europejskich pozostaje ci tylko dział dziecięcy.

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:08:57 »
Budżetowe pasuje, bo nie chciałbym kupować wszystkiego, żeby wiedzieć, co jest warte czytania.

Ten zbiorczy Usagi od Egmontu nie jest w HC? Myslałem, że właśnie jest, ale nie przeszkadza mi to w ogóle.

W Usagim masz magię a w Blueberrym erotykę, które podobno chcesz wykluczyć.
Kpisz, czy po prostu nie czytasz komiksów, które kupujesz?

Online Midar

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:23:09 »
Egmont wydaje jakieś komiksy o papieżach. Mogą spełniać oczekiwania.

Offline burberry

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:25:34 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Offline LukCook

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:26:03 »

Co byście polecili? Interesują mnie komiksy, w których nie ma magii, czarów, nagości, erotyki, lgbt. Ciekawe, klasyczne serie, zarówno amerykańskie, jak i europejskie. Pewnie coś przeoczyłem, ale jeśli byście coś polecili do tego, co warto mieć, zebrać, to chętnie otworzę się na sugestię.

Dzięki. Mam nadzieję, że nie dubluję tematu. ;-)

Bez magii, czarów, nagości, erotyki, lgbt - polecam serie 'Komiksy są super' od Egmontu.

https://egmont.pl/seria/KOMIKSY-SA-SUPER,s,11815937

Offline LukCook

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:27:07 »
Egmont wydaje jakieś komiksy o papieżach. Mogą spełniać oczekiwania.

Jak o papieżach to może być niespodzianka - przemoc i erotyka.

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:32:22 »
Jak o papieżach to może być niespodzianka - przemoc i erotyka.
I czarna magia  8)

Offline KzT

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:48:42 »
Nie wiem skąd te złośliwości powyżej. Wymagania specyficzne, ale co kto lubi.
Na szybko na pewno poleciłbym "Niezwyciężonego" Rafała Mikołajczyka oraz klasyczne komiksy prasowe, czyli "Fistaszki" Schulza, "Calvin i Hobbes" Wattersona... .
Poleciłbym też "Balladę o słonym morzu" ("Opowieści słonych wód") Hugo Pratta. Wprawdzie w kolejnych tomach Corto Maltese pojawia się magia, ale Balladę można czytać samodzielnie. Dla mnie to klasyka, którą warto poznać.

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:02:53 »
Nie wiem skąd te złośliwości powyżej. Wymagania specyficzne, ale co kto lubi.
Na szybko na pewno poleciłbym "Niezwyciężonego" Rafała Mikołajczyka oraz klasyczne komiksy prasowe, czyli "Fistaszki" Schulza, "Calvin i Hobbes" Wattersona... .
Poleciłbym też "Balladę o słonym morzu" ("Opowieści słonych wód") Hugo Pratta. Wprawdzie w kolejnych tomach Corto Maltese pojawia się magia, ale Balladę można czytać samodzielnie. Dla mnie to klasyka, którą warto poznać.

W „Balladzie” masz sekwencje o charakterze erotycznym, w „Fistaszkach” i „CiH” sporo wątków z pogranicza magii, a „Niezwyciężonemu” też w wielu momentach bliżej do magii niż do odpowiadającej naszemu poziomowi wiedzy o zasadach np. fizyki czy możliwości rozwoju technologii.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:11:45 »
A z czystej ciekawości, bez złośliwości, czemu bez nagości, erotyki?

Offline orangutan

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 16:51:03 »
Polecam Opowieści z hrabstwa Essex, Twardziel, Mooncop, Goliat, Chłopaki z dwudziestego wieku, Fistaszki, Pjongjang, Kroniki jerozolimskie, Kroniki birmanskie, Równonoce, Maus, Życie i czasy Sknerusa McKwacza,

Offline Death

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 16:59:47 »
Blueberry obszedł się bez magii. Za to w Jimie Cutlassie ostro jadą z vodoo.