Autor Wątek: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?  (Przeczytany 5096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 16:57:23 »
Od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że omija mnie jakieś 90% rzeczy, które dzieją się na KomikSpecu. A że lubię cyferki, postanowiłem sprawdzić o co chodzi. Oto trzy wykresy, pokazujące jakie komiksowe tematy pasjonują bywalców tego forum. Z ciekawostek, to 10 najdłuższych wątków w dziale "komiksy amerykańskie" kręci się wokół superhero. Dalej nie komentuję, każdy niech sobie ocienia jak chce.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Sierpień 2019, 21:39:49 wysłana przez Kapral »

ramirez82

  • Gość
Odp: Co nas kręci?
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 19:21:44 »
Cholera, jestem w szoku... nie spodziewałem się tego... dzięki Kapralu!

Offline PJP

Odp: Co nas kręci?
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 20:10:56 »
Też liczyłem na jakieś biusty czy inne instalacje artystyczne 8)
Co do clou wychodzi, że jestem na bakier z przeważającą częścią treści forum. Oczywiście przeglądam i czytam, z rzadka komentuję bo przyznam szczerze, od czasu do czasu biorę trykociarzy ale żebym fanem wielkim był, to tak niespecjalnie, a i pędu do kolekcji nie mam ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Sierpień 2019, 20:13:43 wysłana przez PJP »

brvk

  • Gość
Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 00:15:13 »
Mnie wyniki nie dziwią.  M. in. z tego powodu mało udzielam się na forum (przytłacza i zniechęca zainteresowanie trykotem) i w ogóle nie wchodzę w wątek Egmontu, bo każda wypowiedź spoza świata superbohaterów przepadnie (tak było na Gildii).

Offline LordDisneyland

Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 01:27:10 »
Planujesz jeszcze jakieś zestawienia? Np. jaki autor jest najpopularniejszy, czy o Batmanie więcej piszemy niż o całej tej marvelowskiej zgrai, itp?

Ogólnie jestem pod wrażeniem. Ciekawe, że mój ulubiony "Wydział 7" tak zdominował dział komiksów polskich-turucorp powinien być zadowolony.

Dzięki za zestawienie tych danych.
,, - Eeeeech.''

Kapral

  • Gość
Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 06:06:37 »
Z czystej ciekawości zrobiłem podobne zestawienie o starym forum (to już chyba ostatnie). Ogólne proporcje były takie same, więc obecna przewaga Ameryki nie jest raczej kwestią boomu na filmy superhero. Po prostu w amerykańskim komiksie dzieje się teraz najwięcej fajnych rzeczy, co widzę także po swoich zakupach.
  • LordDisneyland od razu ma odpowiedź na pytanie o DC vs Marvel. Marvel oczywiście.
  • W Europie Thorgal prowadził od zawsze, choć nie tak miażdżąco, co może sugerować wpływ ostatniego wydania deluxe na wynik KomikSpec.
  • W komiksie polskim nie było wyraźnego lidera, zatem obecna pozycja Wydziału 7 zdaje się wynikać bardziej z seryjnego produkowania komentarzy przez turucorpa, niż z rzeczywistego zainteresowania.

Offline Murazor

Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 06:11:21 »
A wiecie, ze forum ma gotowe statystyki?
https://forum.komikspec.pl/index.php?action=stats

Kapral

  • Gość
Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 06:23:37 »
A ktoś z nich w ogóle korzysta?

Offline Murazor

Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 06:31:42 »
Nie wiem jak mozna z nich korzystac poza przejrzeniem, ale niektore Twoje wykresy sie z nimi pokrywaja, wiec pomyslalem, ze wrzuce link, zebys nie musial robic czegos co juz istnieje ;)

Kapral

  • Gość
Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 06:33:23 »
Już nie będę. Przepraszam, że mi się chciało.

Offline Murazor

Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 06:36:31 »
Czy ja Cie gdzies zaatakowalem? Jezeli tak to przepraszam. Bardziej chodzilo mi o to, ze mozesz robic inne wykresy, niz te co sa gotowe, bo po co tracic na nie czas. No, ale lepiej sie obrazic  ;)

Kapral

  • Gość
Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 07:16:49 »
Skoro uważasz, że moje wykresy niczym się nie różnią od tych, które podlinkowałeś, to ja nie mam powodu, żeby strzelać focha. I na tym może poprzestańmy.

Offline Bazyliszek

Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:44:01 »
Próbujesz udawać specjalistę i znawcę, którym nie jesteś, a poprzednia (kolejna) twoja wypowiedź pokazuje, że nawet nie ogarniasz tego co piszesz. Twoje wypowiedzi wręcz przeczą same sobie. Może jednak to ty masz sugerowaną przez ciebie obsesje.

To, że ciągle odnoszę się do Egmontu, nie znaczy, że mam obsesję, tylko to, że co chwila Egmont coś odstawia (rast DD, żółte Muminki, słaba jakość druku, opóźnienie KC itd.) Nigdy nie nazywałem się specjalistą i znawcą. Po prostu czytam dużo komiksów i na komiksowym forum piszę swoje własne zdanie na temat komiksów i tego co czytam. I to już nie jest mój problem, że tobie tak to przeszkadza, tak się ze mną nie zgadzasz, że musisz skomentować praktycznie każdy mój post. Nawet w tematach w których zwykle nie piszesz. Ja tak z twoimi postami, które zwykle mnie nie obchodzą, nie robię. Dlatego uważam to za obsesję.

Ja czytam Kaczki od 1994 r. Wyrosłem na Kaczorze Donaldzie. "Pierwsza Dziesięciocentówka" wywarła na mnie ogromne wrażenie w 1995 roku i została w mojej pamięci na zawsze. "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza" mam już od 20 lat w swoich zbiorach i często wracałem do tego komiksu. I właśnie dlatego będę komentował nowe tłumaczenia i żywiołowo je przeżywał. I to mimo tego, że ogólnie pana Drewnowskiego lubię, bo na tych paru razach co widziałem go i zamieniłem ze dwa słowa na WTK, wydawał się sympatyczny. Ale "Kacza Poczta" powinna być w większej części wierszowana i tego zdania nie zmienię.

Offline keram2

Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 20:06:23 »
Mnie wyniki nie dziwią.  M. in. z tego powodu mało udzielam się na forum (przytłacza i zniechęca zainteresowanie trykotem) i w ogóle nie wchodzę w wątek Egmontu, bo każda wypowiedź spoza świata superbohaterów przepadnie (tak było na Gildii).

Mnie superbohaterowie nie interesują i faktycznie wątek Egmontu czyta się ciężko.
Kiedy padało forum gildii i dyskutowano jak zorganizować nowe forum to proponowałem aby Egmont podzielić na Polskę, Europę i Amerykę, no ale niestety.
 

Offline misiokles

Odp: O jakich komiksach najczęściej rozmawiamy na tym forum?
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 20:31:07 »
To, że ciągle odnoszę się do Egmontu, nie znaczy, że mam obsesję, tylko to, że co chwila Egmont coś odstawia
Ano odstawia. Nie zmienia to faktu, że masz obsesję.