Autor Wątek: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi  (Przeczytany 142232 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online carnivale

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 20:16:14 »
Hellblazera sobie odpuściłemi basta!!!
Ja tak samo. Jak czytam w recenzjach porównania do 100 naboii to sobie mówię , że dwa komiksy o podobnej tematyce mi nie potrzebne. Poczekam na jakieś runy gdzie będzie się bujał po dzielni z krucyfiksami i naparzał magią w demony niczym Harry Potter.

Offline LordDisneyland

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #76 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 20:49:20 »
W jaki sposób Hellblazer ma być podobny do 100Bullets?! Już pomijam fakt, ze to komiks o dekadę wcześniejszy, ale kto te dwie pozycje uważa za podobne? Kto te recki pisał?
,, - Eeeeech.''

ramirez82

  • Gość
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 21:14:28 »
No nie, Hellblazer Azzarello (2000-2002) nie jest o dekadę starszy niż 100 naboi (1999-2009). Niektórzy narzekają, że Azzarello pisał Hellblazera, jakby pisał kolejny odcinek 100 naboi, dla mnie to też przesadzone opinie. Choć sam swego czasu narzekałem, że Hellblazer Ennisa za bardzo przypomina mi Kaznodzieję.  ::)

Offline LordDisneyland

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 21:16:16 »
A, nie wziąłem pod uwagę, że pisząc Hellblazer myślimy teraz Azzarello - i faktycznie myślałem nad podobieństwami runu Delano do 100Bullets, niespecjalnie je znajdując.
,, - Eeeeech.''

Online carnivale

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 21:28:26 »
Ja teraz nie podam dokładnie, które to recenzje , nie zapisuje tych stron w ulubionych :) czasami czytam te polskie jak i zagraniczne , natomiast znalazłem takie oto zdania w jednej z krajowej recenzji..

"Brian Azzarello napisał wiele świetnych komiksów. Jednym z nich jest wydawane u nas „100 naboi” i to do tego właśnie tytułu najnowszemu „Hellblazerowi” jest najbliżej"

i dalej

Hellblazer” Briana Azzarello to naprawdę dobry komiks, po który sięgnąć powinni przede wszystkim miłośnicy „100 naboi

dla mnie te określenia podpowiadają czego mniej więcej można się spodziewać a czy są prawdziwe ......

Constantine nigdzie (w serii wydawanej przez Vertigo) nie naparza w demony jak Harry Potter.

Z tym HP to był oczywiście żart . Chodziło mi o to , że wolę przeczytać Hellblazera w tej wersji bardziej magiczno- okultystycznej niż sensacyjnej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 21:44:53 wysłana przez carnivale »

Online carnivale

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #80 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 22:26:29 »
Fajnie by było jakby takich opinii jak Twoja więcej pojawiało się w wątkach o danym komiksie . Nie musiałbym szlajać się po leniwych recenzentach :) Z bibliotek nie korzystam, do Empiku już praktycznie nie chodzę więc wygląda na to , że być może kupię ten pierwszy tom na próbę bo prawie minie przekonałeś.

Offline KubciO

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #81 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 22:38:26 »
wygląda na to , że być może kupię ten pierwszy tom na próbę bo prawie minie przekonałeś.
I ja w podobnej jestem sytuacji.
Nie można zaglądać na forum. To zabójstwo dla portfela. :P

Offline LordDisneyland

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #82 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 22:45:09 »
Panowie, naprawdę- dopiero teraz?
Idźcie i nie grzeszcie więcej :)
Ja stwierdziłem, że dokupię sobie te tomy, których najwyraźniej nie będzie na razie po polsku i dzielnie uzbierałem kilka Delano, jeden Milligana , kilka Ennisa[no, to akurat wyjdzie]. Wszystko po okazyjnych cenach. I nagle jak za dotknięciem magicznej różdżki skończyły się ładne propozycje cenowe, najwyraźniej sprzedający liczyli na wzrost zainteresowania tytułem po pierwszym zbiorczym Azzarello.
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #83 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 22:59:18 »
Good, gooood...

Ja tymczasem stanąłem w obliczu palącej potrzeby kupienia kilku Skalpów, bo mam tylko 3 pierwsze[ na próbę kupowałem].


Ale do rzeczy- może ktuś się podzieli jakimiś listami dotyczącymi maja, bo nie chcę sam ze swoimi podsumowaniami zostać...
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 23:01:01 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #84 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 23:03:40 »
@Brat_Agaty miałem pisać czemu moim zdaniem szczególnie pierwsza opowieśc bardzo przypomina mi 100 naboi, ale skoro domyślnie jestem "leniwy i pozbawiony wrażliwości" to żadna dyskusja nie ma sensu. Do ludzi zastanawiających się nad kupnem tych dwóch tomów polecam wzorem brata_agaty podchodzenie do jego opinii z "krytycznym dystansem".
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline sad_drone

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #85 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 00:33:54 »
@Brat_Agaty Sorry ale nie może być mowy o żadnej dyskusji kiedy obie strony nie posiadają elementarnego szacunku do odmiennego zdania potencjalnego oponenta, zamiast tego protekcjonalnie traktując go z góry mówiąc o lenistwie i braku wrażliwości. (nie mówiąc już o tym że obszernie podałem moją argumentację w wątku hellblazera.)
Bardzo się cieszę że przeczytałeś całego hellblazera, ja mam za sobą 90% oryginalnego runu vertigo i różnice zarówno w podejściu do bohatera jak i jakości części azarello były dla mnie ewidentne, a jako że czytałem hellblazera w relatywnie krótkim okresie porównań dokonywałem w miarę na świeżo.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline sad_drone

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #86 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 00:54:19 »
@Brat_agaty Dobra, widzę że ewidentnie nie mamy o czym rozmawiać, gratuluje poziomu kultury. Przepraszam uniżenie że moja opinia nie spełnia twoich wysokich standardów, a także że nie poświęciłem wystarczająco czasu żeby zrozumieć run azarello i że mam braki we wrażliwości które nie pozwalają mi go w pełni pojąć. Musi być wspaniale żyć z przekonaniem że własna opinia jest jedyną słuszną. Ode mnie leci block, nie mam czasu bawić się w pyskówki z egocentrykiem.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Lou

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 12:38:14 »
Nie znosiłem Satrapi i jej "Persepolis, tymczasem bardzo spodobał mi się "Kurczak ze śliwkami":

Oj, a czym podpadło Ci "Persepolis"?
U mnie odwrotnie, "Kurczak" najmniej przypadł mi do gustu. Za to "Wyszywanki" są rewelacyjne.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline LordDisneyland

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 13:00:34 »
Lou, to było dawno temu i pamiętam niewiele :) Na fali zadowolenia z "Kurczaka" szykuję sie do ponownej lektury, może odbiór będzie inny.

Czułem z każdą stroną, że coraz bardziej nie lubię irytującej głównej bohaterki, jej rodziny, jej świata, drażnił mnie ten komiks strasznie. Najkrótsza odpowiedź- nic mi się w Persepolis" nie podobało :) Co ciekawe, w "Kurczaku" nie odrzucała mnie już tak warstwa graficzne, wiedziałem czego się spodziewać.

Obaczym, co będzie i jak będzie się czytało ten komiks po latach.

PS- pytałem w twoim temacie o "Kłopoty", nie wiem, czy widziałaś...
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
« Odpowiedź #89 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 02:21:48 »
Co jest? 20 czerwca, a podsumowań brak :)
Ale rozumiem...
,, - Eeeeech.''