Autor Wątek: Blanki  (Przeczytany 144786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Blanki
« dnia: So, 02 Listopad 2019, 12:13:40 »
Zakładam temat który ostatnio mnie zaciekawił, mianowicie chodzi o blanki. Co o tym myślicie? Zbieracie je, kto je dla was rysuje, jakie macie do nich podejście? No i oczywiście chwalcie się jak macie czym. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Blanki
« Odpowiedź #1 dnia: So, 02 Listopad 2019, 12:25:41 »
Lubię, a nawet bardzo. Mam na razie tylko dwa Krzysztofa Owedyka i Rafała Szłapy, ale na przyszły rok w planach jeden - dwa kolejne:





W tym wypadku lepiej wydać kasę na jeden porządny niż kilka na łapu capu, ponieważ autorzy muszą poświęcić na nie zdecydowanie więcej czasu, a co za tym idzie pracy. Przez to jednak zazwyczaj efekt finalny zazwyczaj wywołuje reakcję typu wielkie woooow.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Blanki
« Odpowiedź #2 dnia: So, 02 Listopad 2019, 22:32:06 »
Mam dużo blanków, tylko jeden zapełniony i zostanie tak dopóki nie będę miał okazji dostać rysunku od Humberto Ramosa

Offline freshmaker

Odp: Blanki
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 09:16:20 »
ramos kasuje po 5 eur za sam podpis, plansze sprzedaje po 4500 eur. przygotuj trochę gotówki jak chcesz od niego blanka.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Blanki
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 09:31:41 »
Ostatnio widziałem, że blank od niego to 300-400$, więc nie ma tragedii.

sum41

  • Gość
Odp: Blanki
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 16:37:23 »
Lubię, a nawet bardzo. Mam na razie tylko dwa Krzysztofa Owedyka i Rafała Szłapy, ale na przyszły rok w planach jeden - dwa kolejne:





W tym wypadku lepiej wydać kasę na jeden porządny niż kilka na łapu capu, ponieważ autorzy muszą poświęcić na nie zdecydowanie więcej czasu, a co za tym idzie pracy. Przez to jednak zazwyczaj efekt finalny zazwyczaj wywołuje reakcję typu wielkie woooow.

Sporo szczegółów w tym ładnym rysunku  - jaki koszt jeśli można wiedzieć?

Offline Koalar

Odp: Blanki
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:32:48 »
Ja ostatnio kupiłem trochę blanków. Na razie nie mam kasy na profesjonalnych rysowników, ale jak będę miał, to nie omieszkam się czegoś zamówić. Na razie rysuję sobie sam i też mam frajdę:
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Itachi

  • Gość
Odp: Blanki
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 18:48:18 »
Sporo szczegółów w tym ładnym rysunku  - jaki koszt jeśli można wiedzieć?

Dokładnych kwot nie podam, ponieważ autorzy mogą sobie tego nie życzyć. Natomiast blanki na zamówienie, obustronne to koszt zazwyczaj kilku stówek. Dochodzi kwestia czy nakładamy kolor czy wybieramy czerń i biel, nieraz dużo zależy od tego co chcemy aby zostało narysowane, szczegóły, ilość detali...

Łukasz Kowalczuk kasuje około stówki za blanki, ale na przedniej okładce. Andrzej Janicki również ostatnio wrzuca na fb sporo prac, często wykorzystując kilka zeszytów do wykonania wspólnego projektu. Rynek rozwija się także w tym segmencie, co cieszy bo autorzy mogą w ten sposób zarobić trochę grosza w skali roku.

Offline korek42

Odp: Blanki
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 11:35:23 »
Tak jak Kolega Koalar, też ostatnio wciągnęły mnie blanki - wcześniej już je gdzieś wrzucałem wiec będzie dubel:



PS Jeżeli komuś przypadła tego typu twórczość i chciałby, abym mu wykonał podobny wrys to zapraszam na priv

Itachi

  • Gość
Odp: Blanki
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 13:27:02 »
Wow, jestem pod wrażeniem!  :) Oba rysunki naprawdę mi się podobają.

Myślę iż szybko znalazłbyś nabywców gdybyś uderzył na grupach na fb bądź allegro.

Offline Kielo

Odp: Blanki
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 10:16:35 »
@ korek42 - bardzo fajne okladki. Sprobuj na ebay UK, mysle, ze spokojnie sprzedasz.

Wychodzi na to, ze jestem jedyna osoba na forum, ktora uwaza blanki za glupi pomysl  ;)

Tak jak napisalem tutaj: https://komiksystarwars.blogspot.com/2018/10/blank-variants.html  ;D

Offline freshmaker

Odp: Blanki
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 10:34:21 »
dla mnie blanki to ciekawa inicjatywa. pomysł ogólnie fajny, wykonania czasami mistrzowskie. ja nie jestem specjalnie przekonany do blanków, może dlatego że nie czytam i nie lubię zeszytów komiksowych. jestem za to dużym zwolennikiem commissions i szkiców od autorów.

Offline korek42

Odp: Blanki
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 11:38:24 »
@ korek42 - bardzo fajne okladki. Sprobuj na ebay UK, mysle, ze spokojnie sprzedasz.

Wychodzi na to, ze jestem jedyna osoba na forum, ktora uwaza blanki za glupi pomysl  ;)

Tak jak napisalem tutaj: https://komiksystarwars.blogspot.com/2018/10/blank-variants.html  ;D

Kielo, dzięki za pomysł z tym ebay UK - na pewno spróbuję.
A co do blanków też na początku pukałem się w głowę jak widziałem ile tego wychodzi

Offline freshmaker

Odp: Blanki
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 19:52:13 »
na allegro jest dużo blankow z podpisem polcha albo rosinskiego. ktoś to kupuje? niezrozumienie tematu.

Nesumi

  • Gość
Odp: Blanki
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 17:18:32 »