Autor Wątek: Blanki  (Przeczytany 147029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #300 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 15:44:03 »
Tym razem kolejna ozdoba mojej kolekcji.  ;D Wyjątkowo podoba mi się ten rysunek. I przywołuje wspomnienia z dzieciństwa.  8)





Siedzę i patrzę jak w obrazek.  ;D Autorem rysunku jest Kajetan Wykurz.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Październik 2021, 16:34:17 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline kierpic

Odp: Blanki
« Odpowiedź #301 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 18:21:26 »
Świetna okładka, bardzo klimatyczna. Gratuluję "zdobyczy"!

Offline panicz m

Odp: Blanki
« Odpowiedź #302 dnia: So, 30 Październik 2021, 16:58:52 »
Cześć, wrzucam link do swoich blanków, tak będzie wygodniej, aby porozmawiać o blankach, fotki mam na google drive


https://drive.google.com/drive/folders/1rpCbSXcBlWKftWsDirgC7ugkHkJoTRIO

wiem, wygodniej wrzucać fotki

całusy Mariusz
Nie ma nic lepszego niż piosenki Don Vasyla i szybka jazda rowerem szosowym po niemieckich drogach. Dobra kiełbasa też jest ok.

Online Koora

Odp: Blanki
« Odpowiedź #303 dnia: So, 30 Październik 2021, 18:24:36 »
Znakomite! Aż nie wiem, które wyróżnić :)
Na pewno Berenika. Nie kojarzę żeby ktoś wcześniej wrzucał jej blanka? Chyba że się mylę?

Offline starcek

Odp: Blanki
« Odpowiedź #304 dnia: So, 30 Październik 2021, 18:32:43 »
O ile dobrze pamiętam, to wrzucałem Żbika od niej.

A tu Żbik od kogoś innego.   ;)

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kadet

Odp: Blanki
« Odpowiedź #305 dnia: So, 30 Październik 2021, 18:47:36 »
Siedzę i patrzę jak w obrazek.  ;D Autorem rysunku jest Kajetan Wykurz.

Mistrzostwo. Patrzę na to, myślę "OK, fajna okładka, ale gdzie ten blank"... i dopiero wtedy do mnie dotarło, że to nie jest drukowane, tylko narysowane. Rewelacja.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #306 dnia: So, 30 Październik 2021, 20:19:18 »
Cześć, wrzucam link do swoich blanków, tak będzie wygodniej, aby porozmawiać o blankach

Super, że wrzuciłeś swoje blank covery.
Świetna kolekcja dużo bardzo dobrych rysunków, wiele genialnych. Może napiszesz dwa słowa od kiedy zbierasz i skąd się to u Ciebie wzięło.  8)

No i mam jeszcze pytanie odnośnie Templesmitha, jak zdobyłeś blanka - aukcja, zamawiałeś u autora?

Fajnie, że jest więcej takich wariatów jak my.

Mistrzostwo. Patrzę na to, myślę "OK, fajna okładka, ale gdzie ten blank"... i dopiero wtedy do mnie dotarło, że to nie jest drukowane, tylko narysowane. Rewelacja.

Dzięki za miłe słowo, ja też jestem nadal zachwycony i wdzięczny autorowi, że wskrzesił kolejną iskrę fascynacji rysunkiem. Świetnie to wygląda. Chyba kupię sobie specjalną ramkę na tego blanka i powieszę na ścianie.
« Ostatnia zmiana: So, 30 Październik 2021, 20:24:20 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline death_bird

Odp: Blanki
« Odpowiedź #307 dnia: So, 30 Październik 2021, 21:12:33 »
Siedzę i patrzę jak w obrazek.  ;D Autorem rysunku jest Kajetan Wykurz.

Jak mnie blanki zupełnie nie interesują tak to jest rewelacja.  :o
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline panicz m

Odp: Blanki
« Odpowiedź #308 dnia: So, 30 Październik 2021, 21:17:54 »
Super, że wrzuciłeś swoje blank covery.
Świetna kolekcja dużo bardzo dobrych rysunków, wiele genialnych. Może napiszesz dwa słowa od kiedy zbierasz i skąd się to u Ciebie wzięło.  8)

No i mam jeszcze pytanie odnośnie Templesmitha, jak zdobyłeś blanka - aukcja, zamawiałeś u autora?

Fajnie, że jest więcej takich wariatów jak my.

Dzięki za miłe słowo, ja też jestem nadal zachwycony i wdzięczny autorowi, że wskrzesił kolejną iskrę fascynacji rysunkiem. Świetnie to wygląda. Chyba kupię sobie specjalną ramkę na tego blanka i powieszę na ścianie.

Cześć, dziękuję, ja też lubię swoje rysunki. Zacząłem zbierać blanki od 2015 roku, na początku wydawało mi się to idiotyczne, aby autor rysował coś, w czym sam nie siedzi. Pierwszego blanka widziałem na MFK w 2013 roku, śledziu cyknął komuś batmana, wówczas miałem to za idiotyzm, tym bardziej, że był to rysunek zrobiony w 3 minuty. Mój pierwszy to chyba Rebelka albo Kowalczuk (nie pamiętam) a potem siadło. Wcześniej zbierałem tylko wrysunki w komiksach, ale doszedłem do wniosku, że ile można mieć rysunków Rosińskiego. Postanowiłem pozostać przy naszych twórcach, których strasznie sobie cenię.
Templesmith to wyjątek, napisałem do niego maila, parę lat temu robił raz na jakiś czas taki "commission" wyszło sensownie z ceną w tym z kosztami przesyłki.
A z naszymi rysownikami różnie bywa. Zdarzało mi się wysyłać blanki również za granicę, na niektóre czekałem ze 2 lata, jest kilku rysowników, którzy nie zarysowują blanków choć i tak do części z nich udało mi się dotrzeć. Na biegu mam obecnie 3 a do jednego muszę wytworzyć okładkę, ponieważ autorka poprosiła o Thorgala.
Nie ma nic lepszego niż piosenki Don Vasyla i szybka jazda rowerem szosowym po niemieckich drogach. Dobra kiełbasa też jest ok.

Offline Eyeless

Odp: Blanki
« Odpowiedź #309 dnia: So, 30 Październik 2021, 21:21:17 »


Cześć, wrzucam link do swoich blanków, tak będzie wygodniej, aby porozmawiać o blankach, fotki mam na google drive

https://drive.google.com/drive/folders/1rpCbSXcBlWKftWsDirgC7ugkHkJoTRIO

Niektóre są naprawdę świetne. Jakoś przypadły mi do gustu Batmany Ronka, Garwola i Rebelki. Fajny też ten Tank Girl od Cabały oraz Samojlik. Na 100% o czymś zapomniałem bo masz tego zatrzęsienie.
Gratki.

Offline panicz m

Odp: Blanki
« Odpowiedź #310 dnia: So, 30 Październik 2021, 21:33:41 »

Niektóre są naprawdę świetne. Jakoś przypadły mi do gustu Batmany Ronka, Garwola i Rebelki. Fajny też ten Tank Girl od Cabały oraz Samojlik. Na 100% o czymś zapomniałem bo masz tego zatrzęsienie.
Gratki.

Dziękuję!

niektóre są naprawdę dobre, choć jakość zdjęć jest nienajlepsza, może uda mi się w związku z remontem je zeskanować. Starałem się, aby były to prace stworzone profesjonalnie, wszystko wisi u mnie na ścianie. Ulubionych mam kilka. Zazwyczaj pytam autora co by mu pasowało, czasem starałem się dobrać temat do konkretnej twórczości - jak na przykład Dagmara Matuszak, która współpracowała z Gaimanem.
Nie ma nic lepszego niż piosenki Don Vasyla i szybka jazda rowerem szosowym po niemieckich drogach. Dobra kiełbasa też jest ok.

Offline marcing

Odp: Blanki
« Odpowiedź #311 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 19:14:50 »
Znakomite! Aż nie wiem, które wyróżnić :)
Na pewno Berenika. Nie kojarzę żeby ktoś wcześniej wrzucał jej blanka? Chyba że się mylę?

Na pewno był już jeden w tym wątku. Ja mam też jeden w wątku z moją kolekcją:
https://forum.komikspec.pl/nasze-komiksowe-kolekcje/marcing-kolekcja/msg106464/#msg106464

ale nie widziałem wcześniej blanka z rysunkiem Bereniki na przedniej i tylnej stronie okładki, ten jest mega fajny (jak i cała kolekcja).

Offline LordDisneyland

Odp: Blanki
« Odpowiedź #312 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 04:00:19 »
Okładka Żbika z postaciami z "Butów" od Aleksandry Spanowicz



Spanowicz nie znam, czy ona zawsze tak rysuje? Fajna sprawa, okładka kojarzy mi się z Kiethem [z czasów Maxxa ] :)
,, - Eeeeech.''

Offline marcing

Odp: Blanki
« Odpowiedź #313 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 10:20:37 »
Jedyny dłuższy album z rysunkami Aleksandry Spanowicz to właśnie Buty z 2007 roku, nic więcej niestety się nie ukazało. "Buty" to był w tym czasie (i myślę, że nadal jest) jeden z fajniej namalowanych i wydanych w Polsce komiksów (album zapakowany w lekki papier z nadrukiem i karton z tłoczeniami, całość przewiązana sznurówką). Scenariusz Jerzego Szyłaka na podstawie opowiadania "Jan Tajemnik" Bolesława Leśmiana. W kolekcji mam też jeden oryginalny kadr z tego komiksu (30 x 30 cm):



Poza tym trochę szortów w różnych antologiach, część można przeczytać na stronie http://www.olaspanowicz.pl (a w każdym razie kiedyś były tam dostępne, nie mam w tej chwili zainstalowanego flasha i nie mogę sprawdzić).
I kolory w komiksach Tadeusza Baranowskiego ("Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" i zapowiadana trzecia część Fruwaczków).

Styl rysunków z tego co kojarzę wszędzie dość podobny, ja bardzo lubię i szkoda, że nawet krótkie nowe komiksy pojawiają się bardzo rzadko.

Offline panicz m

Odp: Blanki
« Odpowiedź #314 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 22:03:32 »
Jedyny dłuższy album z rysunkami Aleksandry Spanowicz to właśnie Buty z 2007 roku, nic więcej niestety się nie ukazało. "Buty" to był w tym czasie (i myślę, że nadal jest) jeden z fajniej namalowanych i wydanych w Polsce komiksów (album zapakowany w lekki papier z nadrukiem i karton z tłoczeniami, całość przewiązana sznurówką). Scenariusz Jerzego Szyłaka na podstawie opowiadania "Jan Tajemnik" Bolesława Leśmiana. W kolekcji mam też jeden oryginalny kadr z tego komiksu (30 x 30 cm):



Poza tym trochę szortów w różnych antologiach, część można przeczytać na stronie http://www.olaspanowicz.pl (a w każdym razie kiedyś były tam dostępne, nie mam w tej chwili zainstalowanego flasha i nie mogę sprawdzić).
I kolory w komiksach Tadeusza Baranowskiego ("Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" i zapowiadana trzecia część Fruwaczków).

Styl rysunków z tego co kojarzę wszędzie dość podobny, ja bardzo lubię i szkoda, że nawet krótkie nowe komiksy pojawiają się bardzo rzadko.

Pięknie i wszystko prawda
próbowałem dotrzeć do A Spanowicz jeśli możesz dać mi oficjalny namiar, będę wdzięczny, poszukuję również kontaktu do Jerzego Ozgi, jeśli ktoś dysponuje mailem, będę wdzięczny
Nie ma nic lepszego niż piosenki Don Vasyla i szybka jazda rowerem szosowym po niemieckich drogach. Dobra kiełbasa też jest ok.