Autor Wątek: Blanki  (Przeczytany 144857 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: Blanki
« Odpowiedź #255 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 20:27:10 »
Ale jesteś pewien na 100% ?
Łukasz Wnuczek! ;)

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #256 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 20:31:15 »
Brawo, to jest rysunek Łukasza Wnuczka autora "Plemienia Sów".

Oto nagroda.

« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Lipiec 2021, 20:38:02 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Blanki
« Odpowiedź #257 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 03:58:34 »
Jakoś mnie blanki nigdy nie kręciły ale jednak jak przeglądam przykłady tutaj to nabieram zupełnie nowego szacunku dla całej idei. Może się na kolejnym konwencie (jak wreszcie jakiś nowy będzie) skuszę.

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #258 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 17:45:45 »
Kiedyś próbowałem się doinformować o co w tym wszystkim chodzi. No i główna idea Blank Variant Covers jest taka, że zeszyt z pustą okładką ma przeznaczenie kolekcjonerskie, stanowi niejako pole do sprawdzenia się młodych rysowników i pewien rodzaj promocji ich oraz pokazanie umiejętności rysowników doskonale znanych. Często dla rysowników narysowanie blanka jest wyzwaniem. Rysunek na blanku to rysunek na zamówienie, który jest opłacony przez zamawiającego.

A zupełnie czym innym są rysografy czy nawet autografy na blankach, których to ja osobiście nie popieram. Wręcz uważam, że są one dalekie od idei stworzenia oryginalnej, dopracowanej, nowej okładki w ulubionym komiksie.

Często na zachodzie blanki mają dużą wartość kolekcjonerską, po pierwsze niski nakład blanków, po drugie wartość rysunku, podpisu.
 
W ogóle cała ta zabawa jest dosyć nowa i mówię tu o rynku amerykańskim.
W skrócie:
Pierwszym wydawnictwem, które wydało komiks z okładką blank było Image z wersją blank komiksu Masters Of The Universe w 2002 roku. Marvel wypuścił pierwszy tego typu zeszyt w 2007 i był to Death of Captain America, DC Comics wydało swojego pierwszego blanka w 2012 roku - We Can Be Heroes. A rok później zaczęła się naprawdę duża popularność tej formy, obecnie większość wydawców w USA ma wersje blank w swojej ofercie. Jak widać w Polsce też ma to swoich zwolenników.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #259 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 11:05:40 »
I jeszcze jeden blank, możecie zgadywać autora. Część druga okładki - wkrótce.  :)



Bardzo mi się podoba ten rysunek, szczególnie na drugiej stronie okładki. Kolejny blank u mnie i teraz krótka przerwa od blanków będzie.  :-X
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Cypher

Odp: Blanki
« Odpowiedź #260 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:12:39 »
Kiedyś próbowałem się doinformować o co w tym wszystkim chodzi. No i główna idea Blank Variant Covers jest taka, że zeszyt z pustą okładką ma przeznaczenie kolekcjonerskie, stanowi niejako pole do sprawdzenia się młodych rysowników i pewien rodzaj promocji ich oraz pokazanie umiejętności rysowników doskonale znanych. Często dla rysowników narysowanie blanka jest wyzwaniem. Rysunek na blanku to rysunek na zamówienie, który jest opłacony przez zamawiającego.

A zupełnie czym innym są rysografy czy nawet autografy na blankach, których to ja osobiście nie popieram. Wręcz uważam, że są one dalekie od idei stworzenia oryginalnej, dopracowanej, nowej okładki w ulubionym komiksie.

Często na zachodzie blanki mają dużą wartość kolekcjonerską, po pierwsze niski nakład blanków, po drugie wartość rysunku, podpisu.
 
W ogóle cała ta zabawa jest dosyć nowa i mówię tu o rynku amerykańskim.
W skrócie:
Pierwszym wydawnictwem, które wydało komiks z okładką blank było Image z wersją blank komiksu Masters Of The Universe w 2002 roku. Marvel wypuścił pierwszy tego typu zeszyt w 2007 i był to Death of Captain America, DC Comics wydało swojego pierwszego blanka w 2012 roku - We Can Be Heroes. A rok później zaczęła się naprawdę duża popularność tej formy, obecnie większość wydawców w USA ma wersje blank w swojej ofercie. Jak widać w Polsce też ma to swoich zwolenników.

Niepełnego blanka wydało DC już 1988 roku w serii Wasteland numer 6. :D
Przez błąd w druku wyszedł numer 6, ale w środku miał zawartość piątki.
DC naprawiło to wydając szybko reprint z "prawie' białą okładką.



Ale dlaczego była biała? ;)



Comixology z DC chyba do te pory tego nie ogarnia, w ofercie tego sklepu cyfrowych komiksów jest ta cała seria z wyjatkiem numeru 6.




Offline muaddib

Odp: Blanki
« Odpowiedź #261 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:24:55 »
I jeszcze jeden blank, możecie zgadywać autora. Część druga okładki - wkrótce.  :)
Może Jacek Kuziemski?
(przez chwilę się zastanawiałem dlaczego ona ma wąsa, ale dotarło do mnie, że to usta :D )

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #262 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 13:11:48 »
Może Jacek Kuziemski?
(przez chwilę się zastanawiałem dlaczego ona ma wąsa, ale dotarło do mnie, że to usta :D )

Nie, to nie ten autor. Zacny wąs.  ;D

Niepełnego blanka wydało DC już 1988 roku w serii Wasteland numer 6. :D
Przez błąd w druku wyszedł numer 6, ale w środku miał zawartość piątki.
DC naprawiło to wydając szybko reprint z "prawie' białą okładką.

Ale dlaczego była biała? ;)

Comixology z DC chyba do te pory tego nie ogarnia, w ofercie tego sklepu cyfrowych komiksów jest ta cała seria z wyjatkiem numeru 6.

Bardzo ciekawa historia. Podaj źródło artykuły jeśli możesz.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Cypher

Odp: Blanki
« Odpowiedź #263 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 13:39:17 »
Nie, to nie ten autor. Zacny wąs.  ;D

Bardzo ciekawa historia. Podaj źródło artykuły jeśli możesz.

Kiedyś o tym czytałem, temat powrócił jak na comixology ciągle brak Wasteland 6.
Jak przeczytałęm twój post o "blanks origins", to myślę sobie, że ten Wasteland był jak blank. :)
A czytałem o tym na CBR.
https://www.cbr.com/wasteland-del-close-john-ostrander-mike-gold-missing-cover-art/

Offline kierpic

Odp: Blanki
« Odpowiedź #264 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 14:29:35 »
Nie, to nie ten autor.
Ale jesteś pewien że to nie Jacek Kuziemski?
I może napiszesz jeszcze, że to nie Arkadiusz Klimek? ;)

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #265 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 14:38:51 »
@kierpic
Pamiętaj, że poprzedni punkt ty zdobyłeś. Patrząc na statystyki wychodzi, że kolejny zdobędzie ktoś inny.  ;D
Ale walcz dalej walcz.  8)

To nie jest Arek Klimek.

Kiedyś o tym czytałem, temat powrócił jak na comixology ciągle brak Wasteland 6.
Jak przeczytałęm twój post o "blanks origins", to myślę sobie, że ten Wasteland był jak blank. :)
A czytałem o tym na CBR.
https://www.cbr.com/wasteland-del-close-john-ostrander-mike-gold-missing-cover-art/

No myślę, że można to traktować jako taką swoistą genezę "Blank".  ;) Ktoś te zeszyty pewnie jakoś wykorzystał. Kto wie.  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #266 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 19:20:53 »
Podpowiedź. To zdjęcie różni się pewnym szczegółem. Może teraz wam się uda odgadnąć.

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline muaddib

Odp: Blanki
« Odpowiedź #267 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 19:34:22 »
Podpowiedź. To zdjęcie różni się pewnym szczegółem. Może teraz wam się uda odgadnąć.


Teraz to już widać, że Kamil Dukiewicz :)

Offline Lyricstof

Odp: Blanki
« Odpowiedź #268 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 19:41:30 »
Świetna odpowiedź, punkt dla Ciebie i nagroda.  ;)

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Nesumi

  • Gość
Odp: Blanki
« Odpowiedź #269 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 21:45:52 »
Uh, fajnie było znowu coś narysować!