Autor Wątek: Przechowywanie komiksów  (Przeczytany 1522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Przechowywanie komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 21:20:50 »
Wiem ale przez brak miejsca narazie tak musi byc 😉
Włochy 15.09.2020 (0% zaszczepionych) - zakazen 2998 --- Włochy 15.09.2021 (75% zaszczepionych) zakazen 4854...  Malpy sie ciesza cyrk jedzie dalej :)

Online Edgar

« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 00:52:16 »
Przecież można napchać do pudełka, zamknąć, a następnie postawić pudełko w pionie. Wtedy zeszyty nie będą już na płasko, a powierzchnia magazynowa ta sama.  8)

Offline SawiK

« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 10:17:59 »
Wiem ze sa tu Ojcowie wiec : Kartony po Pamperach/Dada nadają sie na zeszytówki. Tak trzymam zeszyty USA i Tm-Semikowe duble. Wystarczy okleić starymi komiks plakatami jak bobas z pieluchą przeszkadza  ::) ;)

Offline Leyek

« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 22:15:07 »
Do założyciela wątku - jeśli masz łóżko z prześwitem na dole to polecam pojemniki Skubb z Ikei. Są różne wymiary, te co ja brałem mają ok. 70 cm długości. Wrzucałem na forum gildii, ale widzę, że fotki już wygasły. Robiłem dziś porządek z kartonami co jeszcze z przeprowadzki zostały, więc wrzucam kilka fotek. Idealnie wchodzą dwa rzędy standardowych B5, ok. 1,40 metra dodatkowej półki :) Najlepsze łóżko z dostępem z obu stron, ja mam przy ścianie więc z drugim rzędem z tyłu jest problem, bo napakowane ciężkie to jak cholera, a wysuwać trzeba sposobem, bo rączka, którą mają te pojemniki nie wytrzymuje.

A co do pudełek przeprowadzkowych, które polecałem wcześniej do przechowywania, wrzucałem fotki wcześniej w innym wątku. Niektóre stały rok tak spakowane. Trzy warstwy kartonów na sobie (normalnie, a nie na przekładkę jak na fotce poniżej). Praktycznie zero strat, pojedyncze sztuki z mojej winy, co zbyt wystawały i dostały ciężar, a dodatkowo miały taką okładkę klejoną (zintegrowana oprawa to się chyba zwie) znacznie wystającą ponad blok kartek, np. Totalnie nienostalgia.

(...)
Parę fotek:
- ustawianie spakowanych pudeł

- wykorzystanie mniejszych kartonów (format B5 - kolekcyjne Marvele jako zabezpieczenia :); format Omnibusów/DC Deluxe)

- większe kartony (format ok. A4; formaty powyżej A4 musiały iść w poprzek)

(...)