Autor Wątek: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.  (Przeczytany 12201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:47:26 »
@Jaxx
Ale te 100 osób nadal nie obrazuje tego kto kupi te komiksy, co pokazałem na przykładzie Studia Lain, gdzie o wyborze okładki zadecydowała grupa osób z poza forum.

Wg ankiety tylko 33% kupi ten komiks, tylko że Egmont wie ile sprzedało mu się Batman Noir i pewnie dostosował nakład to tej konkretnej grupy odbiorców która kupiła poprzednie ekskluzywne wydania. Więc nadal te 100 osób nie jest wiarygodnym wskaźnik statystyczny o którym piszesz.

Nawet nie chce rozpatrywać ile osób kupuje po 2 lub więcej sztuk, traktując to jako inwestycje, na której chcą jeszcze zarobić w przyszłości.

Co tylko pokazuje przewagę forów nad grupami FB wokoło których zbiera się duża część komiksowa.
taaaa...
wałkują temat merytorycznie
Tu nie ma żadnej merytoryki. Jest marudzenie, że jest za wysoka cena i tyle. A do takich skrajności jak Bazyl czy Antari, że nie dociera dla kogo jest ten komiks wydany.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:51:41 wysłana przez michał81 »

Offline Teli

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 11:01:55 »
Część merytoryczna też jest, a że przy okazji trafił się element rozrywkowo-wywrotowy trzeba się tej merytoryki doszukać i odsiać od części rozrywkowej (ot takie "Rozmowy w tłoku").

Offline Murazor

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 11:07:30 »
taaaa... Tu nie ma żadnej merytoryki. Jest marudzenie, że jest za wysoka cena i tyle.
Nie nie jest, jest marudzenie nad doborem tytułu na start nowej linii Marvel Limited, jest marudzenie nad doborem ekskluzywa (ramota jak diabli), przy jednoczesnym strachu Egmontu przed wydawaniem starszych pozycji, były obawy o jakość wydania, po średnio udanym Batman Noir. Wiec nie, nie jest narzekanie tylko na wysoką cenę.

Offline michał81

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 11:11:39 »
po średnio udanym Batman Noir
Masz na myśli odbarwiającą zakładkę? Tak, to jest wpadka, ale.... zdarzały się dużo większe.

Offline xanar

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 11:13:10 »
Czyli narzekanie na wszytko  :) standard  :)

Pakiety Batman Noir się wyprzedały, także czy ja wiem czy średnio.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Murazor

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 11:27:28 »
Czyli wg Was można tylko dyskutować chwaląc każde przedsięwzięcie? Wg Was jest to najlepszy możliwy tytuł do wydania w ramach nowej, limitowanej i ekskluzywnej linii wydawniczej? I nie ma żadnych obaw, że Egmont coś zawali z drukiem/kolorami, czy tłumaczeniem?

Rozumiem marudzenie, że wałkowane są te same argumenty od kilku dni, że dyskusja toczy się za długo, ale w tym momencie próbujecie pominąć merytoryczne fakty, które nasuwają się przy tym wydaniu.

Dla mnie koniec tematu jak coś, bo nie ma co powtarzać po raz dziesiąty tego samego. Uważam, że do momentu premiery nie ma za wiele o czym pisać. Chyba, ze ktoś już czytał i może opowiedzieć coś o fabule.

Offline michał81

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 11:33:09 »
Chyba, ze ktoś już czytał i może opowiedzieć coś o fabule.
Kosmiczny Kirby, jeśli go lubisz to będziesz wniebowzięty, nawet jeśli to ramota. Tyle mogę powiedzieć. Tylko, że ja wielkim fanem Kirbiego jakoś nigdy nie byłem, ale doceniam to co zrobił.

Powiem więcej dla fanów Kirbiego (a są tacy nawet w gronie polskich rysowników) to ten powiększony album to jest naprawdę coś, ale.... cena robi swoje.

Wg Was jest to najlepszy możliwy tytuł do wydania w ramach nowej, limitowanej i ekskluzywnej linii wydawniczej?
Jeśli chcesz znać moje zdanie, to TAK. Bo nigdy by ten komiks na miał szans ukazać się na polskim rynku. Po za tym to Kirby, legenda komiksu, którego na polskim rynku jest zdecydowany brak, więc w pewnym sensie należało mu się.
Później mogą wydawać co tam chcą i tak obstawiam, że jak wyjdzie cokolwiek to będą te same spory co teraz, a nie daj Boże jak wydadzą coś co już na polskim rynku się ukazało, bo będzie jeszcze większe zawodzenie.
I nie ma żadnych obaw, że Egmont coś zawali z drukiem/kolorami, czy tłumaczeniem?
Obawy zawsze są. Ja wyjmując paczkę z paczkomatu obawiam się czy tym razem czegoś kurier nie odwalił, wyjmując z kartonu, czy pakujący nie włożył uszkodzonej sztuki, otwierając komiks, czy drukarnia nie wydrukowała czasem gdzieś połowy jednej strony (tak, miałem taką sytuację), a czytając czy DTP nie walnęło się w składzie i czy to co czytam ma sens. Zawsze mam takie obawy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 11:44:16 wysłana przez michał81 »

Offline michał81

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 12:04:02 »
Można na pewno krytykować Egmont za jedną rzecz w sprawie wydania "Przedwiecznych".
Już po samej okładce widać, że DTP pewnie pójdzie po jak najmniejsze linii oporu. Zaprezentowana czcionka tytułu różni się od tej oryginalnej. I pewnie w komiksie może być podobnie. Kolejną rzeczą jaką sugeruje mi okładka to zremasterowane kolory. Mam nadzieje, że zostaną zachowane te oryginalne. Murazor to są dla mnie konkretne obawy w sprawie tego komiksu, które już rzucają mi się w oczy po samej zaprezentowanej okładce.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 13:50:52 wysłana przez michał81 »

Offline misiokles

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 12:46:13 »
Co tylko pokazuje przewagę forów nad grupami FB wokoło których zbiera się duża część komiksowa.
 
Zatwardziałe, masochistyczne tetryki ze Speca wałkują temat merytorycznie i tygodniami rozkładają każdy gram tuszu w komiksie na atomy podczas gdy reszta żyje tematem do czasu aż ten spadnie 2 metry w dół na tablicy.
Ale jest też tak, że owa reszta podejmuje decyzje o kupnie już w momencie ogłoszenia wydania tytułu i gdy ci na komics specu się tygodniami rozwodzą czy kupić, ci odkładają już przeczytany na półkę.

Offline Antari

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 15:01:39 »
Nie nie jest, jest marudzenie nad doborem tytułu na start nowej linii Marvel Limited, jest marudzenie nad doborem ekskluzywa (ramota jak diabli), przy jednoczesnym strachu Egmontu przed wydawaniem starszych pozycji, były obawy o jakość wydania, po średnio udanym Batman Noir. Wiec nie, nie jest narzekanie tylko na wysoką cenę.

Daj spokój, on wie lepiej :D Nie przemówisz.

Wg ankiety tylko 33% kupi ten komiks, tylko że Egmont wie ile sprzedało mu się Batman Noir i pewnie dostosował nakład to tej konkretnej grupy odbiorców która kupiła poprzednie ekskluzywne wydania. Więc nadal te 100 osób nie jest wiarygodnym wskaźnik statystyczny o którym piszesz.

Taaa porównuj Batmana czyli najpopularniejszą markę superhero Egmontu do Eternals. BRAWO.

Nawet nie chce rozpatrywać ile osób kupuje po 2 lub więcej sztuk, traktując to jako inwestycje, na której chcą jeszcze zarobić w przyszłości.

I kolejny raz nie masz pojęcia o czym piszesz. Jako inwestycje zawsze opłaca się popularne marki i postacie np. DD albo Pająk lub własnie Batman. A Eternals? Nie żartuj. Za sto lat tego nikt nie będzie chciał. :D
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 15:05:57 wysłana przez Antari »

Offline Teli

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 15:28:54 »
Za 100 lat sprzedasz ostatni "nowy" nierozpakowany egzemplarz do muzeum komiksu w Łodzi jako unikatowy eksponat który przyczynił się do:

a. Popularyzacji formatów kolekcjonerskich w Polsce i częstszego wydawania ich przez gigantów branży co zaowocowało nowym otwarciem na rynku komiksu.
b. Klapy finansowej Egmontu i roszad w tej niszy rynkowej, drugą wielką smutą która po dekadzie oczyściła atmosferę w branży  co zaowocowało nowym otwarciem na rynku komiksu.
c. Ciekawy komiks z kategorii szaleństwa TK który zaowocował zupełnie niczym.

Tak czy siak Twoje prawnuki nie będą stratne, może nawet Ci świeczkę na pomniku zapalą i opłacą działkę na następne pięć lat  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 15:35:54 wysłana przez Teli »

Offline xanar

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 15:41:22 »
Antari biznesmen - weź sobie porównaj jak wyglądał rynek komiksowy w Polsce 10 lat temu, jak teraz i jak może wyglądać za 10 lat.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 15:51:42 »
Panowie, weźmy takie Kingdom Come wydane w limitowanym nakładzie 1000 sztuk. Do tej pory na rynku wtórnym trzyma się wysokiej cenny (wyższej niż Przedwieczni z rabatem). Zarobek nie będzie może tak wysoki jak w przypadku Kingdom Come, ale patrząc po ile chodzą już pierwsze tomy zbiorczego Thorgala, to Przedwieczni i tak na obecną chwilę się zwrócą komuś, kto będzie chciał sprzedać (tym bardziej patrząc, że wyjdzie w końcu film). xanar to dobrze podsumował. I nie Antari nie chodzi o popularne marki. Jakbyś spojrzał na kilka tytułów które wyprzedała np. Mucha konkretnie Daytripper, to byś zastanawiał się skąd taka cena.

I patrząc, że odnieśliście się tylko do uwagi o ewentualnym zarobku, którą napisałem ignorując tą o moich obawach to tylko potwierdza, że jakby ten komiks wyszedł w normalnej edycji to by nawet was nie obszedł.

Offline Antari

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 16:07:42 »
Antari biznesmen - weź sobie porównaj jak wyglądał rynek komiksowy w Polsce 10 lat temu, jak teraz i jak może wyglądać za 10 lat.  :)

A co to ma niby wspólnego z Eternals? Kolega lubi ankiety zakładać, to może niech założy kto zna serię Eternals w Polsce albo umie wymienić choć 5 postaci :) Kosmos Marvela nie jest specjalnie rozchwytywany w Polsce niestety. Rynek się zmienia ale pewne filary pozostają niezmienne. Prędzej wyprzeda się wznowienie Pająka McFarlane'a niż nieznani "Przedwieczni". No i sorry ale znam lepsze rodzaje inwestycji (i szybsze).

JanT

  • Gość
Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 16:10:35 »
A mnie zawsze cieszy jak przy limitowanych wydaniach jest najwięcej wpisów  :)