Autor Wątek: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.  (Przeczytany 12201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torpedo

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:11:16 »
Mogłoby odpowiedzieć nawet 1000 osób i ankieta byłaby tak samo bezsensowna. Wydawca bez tego potrafi zadbać o własny interes, a nawet jeśli wyda jakiś komiks ze stratą, to jego decyzja i ryzyko. Chyba, że w wątku chodzi o jakiś  ukryty marketing tytułu?

Online misiokles

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:16:33 »
Cóż, nie musisz uczestniczyć w każdej forumowej zabawie. Gdyż taka ankieta to forma zabawy właśnie :)

Offline xanar

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:26:21 »
Mogłoby odpowiedzieć nawet 1000 osób i ankieta byłaby tak samo bezsensowna. Wydawca bez tego potrafi zadbać o własny interes, a nawet jeśli wyda jakiś komiks ze stratą, to jego decyzja i ryzyko. Chyba, że w wątku chodzi o jakiś  ukryty marketing tytułu?

Przecież z tą troską o Egmont to był żart, oczywistą oczywistością jest, że jak jedna czy dwie a nawet trzy  :) książki im się nie sprzedadzą tak jakby chcieli to wielka krzywda im się nie stanie.  :)

Ja tam jetem zadowolony, że Egmont poszerza swoją ofertę o jakieś wydania powiększone "ekskluzywne", dlaczego miałbym nie być, znaczy to, że rynek cały czas się rozwija.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Torpedo

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:31:59 »
No, jeśli ktoś uważa udział w ankiecie kupić/nie kupić za rozrywkę, to oczywiście już nie przeszkadzam.  :)

Offline Jaxx

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić -
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:33:09 »
Dla mnie w tej ankiecie ciekawe jest to, że pokazuje jak rozkłada się zainteresowanie odbiorców danym tytułem i jak to może rokować na dalszy rozwój tej linii wydawniczej. W tej chwili widać, że jakieś 2/3 komiksiarzy nie planuje go kupować. Ponieważ grupa ludzi oddających głosy jest dość reprezentatywna, to statystycznie więc ujmując - zainteresowanie jest raczej umiarkowane.

Egmont takie ankiety oczywiście ma w czterech literach i jedynie słupki sprzedażowe będą go interesować. Po jednym tytule źle sprzedającym się linii raczej nie zamkną, więc może na kolejne tytuły wybiorą coś lepszego. Punisher i pierwszy War Jorunal? Oj, wtedy to by się działo :)

Offline xanar

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:40:14 »
No, jeśli ktoś uważa udział w ankiecie kupić/nie kupić za rozrywkę, to oczywiście już nie przeszkadzam.  :)

Tak na marginesie, to ta cała branża jest branżą rozrywkową  :)

A to, że ci się ankieta nie podoba, która zrobiłem, no cóż jakoś będę musiał z tym żyć  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:42:09 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:42:14 »
Ja bym powiedział, że grupa na forum jest średnio reprezentatywna. Tu są w większości ludzie, którzy w komiksie siedzą wiele lat i nie jedno przeczytali lub są zainteresowani czymś nietuzinkowym. Ja bym wyniki interpretował w inny sposób. Skoro nawet tutaj ledwo 1/3 jest zainteresowana zakupem, to co będzie w przypadku pozostałej społeczności ludzi względnie zainteresowanych, fanów filmów Marvela lub poczatkujących komiksiarzy. Podejrzewam, że wyniki będą jeszcze niższe. Można się zasłaniać oczywiście tym, że Egmont wydaje to tylko dla fanatyków komiksu w Polsce ale szczerze mówiąc z biznesowego punktu widzenia zależy im żeby sprzedać jak najwięcej i nie ograniczać się tylko do jednej grupy.

Offline michał81

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić -
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:46:31 »
Ponieważ grupa ludzi oddających głosy jest dość reprezentatywna
Te 100 kilka osób to wg ciebie grupa reprezentatywna, która przedstawia komiksiarzy? No chyba jednak nie. Patrząc jak przebiegał wybór w przypadku ostatniej okładki dla nowego tytułu Studia Lain, to jest całkowicie inaczej.

A co do samej ankiety to dyskusja w wątku Egmontu pokazała, że tak naprawdę chodzi o wysoką cenę. Jakby była niższa to by wszyscy kupili..... nie, nabijam się, #nikogo by ten tytuł wtedy nie obchodził.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:53:08 wysłana przez michał81 »

Offline Szekak

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:50:19 »
A ja uwazam, ze 1/3 to bardzo dobry wynik biorac pod uwage wydanie o ktorym mowimy. To jest kolekcjonerska rzecz, nie dla kazdego, wiec fakt, ze co trzeci forumowicz deklaruje chec wydania takiej kasy i zakupu jest dla mmie pozytywnym zaskoczeniem. Tutaj Antari wątpi w zainteresowanie ze strony "normalnych" ludzi. To chcę powiedziedzieć, że takiego Thorgala od Libertago w dużej mierze łykali ludzie którzy komiksów nie czytali od 10 lat i tutaj jak fama o tym wielkim wyjątkowym wydaniu się rozejdzie to też może kilku niedzielnych komiksiarzy skusić właśnie swoją wyjątkowością, więc zobaczymy. Na pewno ogromne brawa dla Egmontu za inicjatywę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 09:54:27 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Antari

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:09:38 »
No ale nie da się porwnać Eternals do Thorgala, który ma w Polsce ogromną rzeszę fanów. To, że Thorgal się sprzedał w takim wydaniu wcale mnie nie dziwi. To było coś, czego oczekiwali wszyscy, treści i jakości wydania. W przypadku przedwiecznych "fama" dotyczyć będzie jedynie nietuzinkowego wydania, bo komiksu prawie nikt nie zna.

Offline Jaxx

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:11:47 »
Napisałem "dość" reprezentatywna, co nie znaczy "całkowicie" reprezentatywna. To nie jest komiks dla przeciętnego odbiorcy czy nawet przeciętnego komiksiarza (Thorgal to inna bajka, nie ma nawet co porównywać tych pozycji). Przeciętny odbiorca, niesiony entuzjazmem po wyjściu z kolejnego seansu MCU, który pobiegnie do najbliższego empiku myśląc "a kupię sobie jakiś komiks Marvela", bo natrafieniu na taką kobyłę za 300 zł odwróci się i odejdzie. Przeciętny komiksiarz zaś będzie się zastanawiał 5 razy, czy warto w to wchodzić.

To komiks dla świadomego odbiorcy, który wie, co to za pozycja, jakie ma znaczenie i jaką wartość - a właśnie tacy ludzie siedzą na tym forum, stąd to moje "dość reprezentatywna". Więc wynik głosowania daje statystycznie jakiś z grubsza przybliżony do rzeczywistego pogląd o zainteresowaniu. Oczywiście statystyka to nauka, która mówi, że idący ulicą mężczyzna z kobietą, mają po jednym jądrze i jednym cycku, dlatego im mniej osób dokłada swój głos, tym mniej wiarygodny wynik się otrzymuje - czego dobrym przykładem jest właśnie głosowanie na okładki Studia Lain, gdzie udział brało może z 10-15 osób. Tutaj jest już ponad 100 głosów, więc dokładność statystyki się zwiększa.

Oczywiście jest spore prawdopodobieństwo, że część osób deklarująca niezainteresowanie kupnem, w końcu się przekona i jednak kupi, ale to będzie się raczej bilansować z tymi, o których pisze Antari - względnie zainteresowanymi, przeciętnymi odbiorcami, którzy popukają się w głowę widząc tę pozycję.

Offline Szekak

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:15:45 »
No ale nie da się porwnać Eternals do Thorgala, który ma w Polsce ogromną rzeszę fanów. To, że Thorgal się sprzedał w takim wydaniu wcale mnie nie dziwi. To było coś, czego oczekiwali wszyscy, treści i jakości wydania. W przypadku przedwiecznych "fama" dotyczyć będzie jedynie nietuzinkowego wydania, bo komiksu prawie nikt nie zna.
Marvel też ma swoich fanów i to sporo, naprawdę i taka kobyła może być fajnym elementem ich Marvelowej kolekcji, nawet jak na co dzień nie czytają specjalnie komiksów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:17:43 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline michał81

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:19:01 »
pobiegnie do najbliższego empiku myśląc "a kupię sobie jakiś komiks Marvela",
Ale takie komiksy nigdy nie były dostępne w empiku. Edycje kolekcjonerskie można było kupić tylko online. Używanie tego argumentu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. A może jestem ślepcem i po prostu nie wiedziałem tych komiksów w empiku.

czego dobrym przykładem jest właśnie głosowanie na okładki Studia Lain, gdzie udział brało może z 10-15 osób. Tutaj jest już ponad 100 głosów, więc dokładność statystyki się zwiększa.
Wybacz, ale na okladki głosowało ponad 200 osób. To, że na tym formy zaledwie oddano 10-15 głosów, pokazuje tylko jak mało znaczące one jest.

Zabawne jest to, że na forum już dwa tygodnie debatuje się odnośnie zapowiedzianych Przedwiecznych (i rzuca się cały czas te same argumenty), a większość komiksowa po ogłoszeniu powiedziała tylko "ale wy@%&* cena" i temat się urwał.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:34:56 wysłana przez michał81 »

Offline Jaxx

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:37:57 »
Ale takie komiksy nigdy nie były dostępne w empiku. Edycje kolekcjonerskie można było kupić tylko online. Używanie tego argumentu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. A może jestem ślepcem i po prostu nie wiedziałem tych komiksów w empiku.

To była hipotetyczna sytuacja, mająca zobrazować podejście i sposób myślenia. Jak chcesz przełożyć ją bardziej na rzeczywistość, to zamień w tym samym opisie "empik" na "księgarnie online", a i tak sens całości zostanie zachowany.

Wybacz, ale na okladki głosowało ponad 200 osób. To, że na tym formy zaledwie oddano 10-15 głosów, pokazuje tylko jak mało znaczące one jest.

Z tego forum na okładki nie głosowało przecież 200 osób, tylko jakieś 10-15, co z racji małej ilości nie przełożyło się na wiarygodne znaczenie tych głosów - i to właśnie miałem na myśli. I nie ma to związku ze "znaczeniem" forum. W ankiecie Przedwiecznych natomiast głosów jest już ponad 100 - czyli wskaźnik statystyczny jest już dużo większy i bardziej wiarygodny.   

Offline Teli

Odp: Ankieta - Czy zmierzasz kupić - komis z serii Marvel Limited - Przedwieczni.
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 30 Lipiec 2020, 10:47:07 »

Zabawne jest to, że na forum już dwa tygodnie debatuje się odnośnie zapowiedzianych Przedwiecznych (i rzuca się cały czas te same argumenty), a większość komiksowa po ogłoszeniu powiedziała tylko "ale wy@%&* cena" i temat się urwał.

Co tylko pokazuje przewagę forów nad grupami FB wokoło których zbiera się duża część komiksowa.
 
Zatwardziałe, masochistyczne tetryki ze Speca wałkują temat merytorycznie i tygodniami rozkładają każdy gram tuszu w komiksie na atomy podczas gdy reszta żyje tematem do czasu aż ten spadnie 2 metry w dół na tablicy.

Ot cała prawda o współczesnym świecie.