Autor Wątek: Amber  (Przeczytany 52491 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Random_Hero

Odp: Amber
« Odpowiedź #210 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 09:22:19 »
Skontaktowałem się z wydawnictwem Amber i zapytałem wprost o kontynuacje żółwi. Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

"Jeżeli pakiet 3 pierwszych tomów będzie się w miarę dobrze sprzedawał, to we wrześniu."

Czyli co, możemy zapomnieć o kolejnych tomach, czy jest szansa na dokończenie?

Offline GoNzO

Odp: Amber
« Odpowiedź #211 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 09:23:44 »
Pechowe te żółwie...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amber
« Odpowiedź #212 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 09:33:43 »
Kto kupuje serie od Amberu sam sobie szkodzi, od tylu już lat.

Offline xardas

Odp: Amber
« Odpowiedź #213 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 09:34:16 »
Skontaktowałem się z wydawnictwem Amber i zapytałem wprost o kontynuacje żółwi. Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

"Jeżeli pakiet 3 pierwszych tomów będzie się w miarę dobrze sprzedawał, to we wrześniu."

Czyli co, możemy zapomnieć o kolejnych tomach, czy jest szansa na dokończenie?
Tak przeczuwałem. Ja nie kupowałem ze względu na bezsensowną politykę dzielenia tego na tomy po 3 (?) zeszyty. Podejrzewam, że trochę więcej ludzi pomyślało tak, jak ja i stąd niska sprzedaż.
Oby za kilka lat, jak już im licencja wygaśnie, jakieś normalne wydawnictwo wydało normalne wydania zbiorcze (i koniecznie wtedy pierwszy tom podzielony na pół, a potem reszta, żeby niektórzy nie krzyczeli, że duble ;)).

Offline Takesh

Odp: Amber
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 09:37:13 »
Ciekawe czy w przypadku rezygnacji Amberu z żółwi, to jakieś inne nasze wydawnictwo byłoby zainteresowane? Niektóre serie są tak kontynuowane, a sposób wydawania przez Amber jest dość dziwny, patrząc na opinie na tym forum.

Ja bym się nie obraził jakby ktoś zaczął od nowa wydawać, nawet w ciągu najbliższego roku. Bo co do tej pory A wydał? 1 trejd podzielony? A teraz chyba coś ok. 130 numerów już jest. Plus serie poboczne itp.

Ja trzymam kciuki, żeby ktoś to przejął.

Offline Random_Hero

Odp: Amber
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 09:38:26 »
Tak przeczuwałem. Ja nie kupowałem ze względu na bezsensowną politykę dzielenia tego na tomy po 3 (?) zeszyty. Podejrzewam, że trochę więcej ludzi pomyślało tak, jak ja i stąd niska sprzedaż.
Oby za kilka lat, jak już im licencja wygaśnie, jakieś normalne wydawnictwo wydało normalne wydania zbiorcze (i koniecznie wtedy pierwszy tom podzielony na pół, a potem reszta, żeby niektórzy nie krzyczeli, że duble ;)).

Na forum jest taki jeden, który zawsze toczy pianę z ust, jak wyjdą duble. Zawsze można na niego liczyć ;)

Offline Szekak

Odp: Amber
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 09:58:55 »
Zolwie to maja - najpierw fantasmagorie, potem amber. Kto nastepny, sideca?
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Lipiec 2022, 10:53:22 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Dracos

Odp: Amber
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 10:13:04 »
Ktoś kupuje (i czyta) serię Kolonizacja i mógłby powiedzieć czy te historie się układają w jakiś story arc i zamyka się on w obecnych trzech tomach, czy może to jak Armada że jakaś historia jest w tle, a każdy album to inna przygoda ? Zasadniczo chodzi mi o to czy kupując te trzy dostępne tomy nie zostanę z ręką w nocniku jeśli nie zdecydują się dalej tego wydawać.

Offline tomek0810

Odp: Amber
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 10:31:48 »

Offline tomek0810

Odp: Amber
« Odpowiedź #219 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 10:33:45 »
Kilka stron wcześniej ktoś już tu napisał :
" Na stronie Glenatu jest zapowiedź 6. tomu serii Kolonizacja. W opisie jest tak napisane jakby to był 1. tom nowego cyklu.
Pytanie, czy pierwsze trzy tomy też nie są traktowane jako zamknięty cykl stąd Amber może dlatego "zapowiada" 3 tomy, nie 5."

Offline Death

Odp: Amber
« Odpowiedź #220 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 10:47:20 »
Lata, a nawet dekady mijają, a Amber dalej swoje.
Jedno z najgorszych wydawnictw.

Offline Arne

Odp: Amber
« Odpowiedź #221 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 10:53:01 »
Ktoś kupuje (i czyta) serię Kolonizacja i mógłby powiedzieć czy te historie się układają w jakiś story arc i zamyka się on w obecnych trzech tomach, czy może to jak Armada że jakaś historia jest w tle, a każdy album to inna przygoda ? Zasadniczo chodzi mi o to czy kupując te trzy dostępne tomy nie zostanę z ręką w nocniku jeśli nie zdecydują się dalej tego wydawać.
Tak jak piszesz, to coś takiego jak Armada. Wątek główny zaczął się w miarę ciekawie rozwijać dopiero w 3 tomie i szkoda byłoby gdyby Amber w tym miejscu przerwał .
Ale tak ogólnie to seria nie jest jak dla mnie najwyższych lotów. Armada znacznie lepiej mi podeszła.

Offline eridraven

Odp: Amber
« Odpowiedź #222 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 11:17:16 »
IMHO jak są dobre promki, to warto kupować te żółwie, a nie marudzić na kolejną klęskę. To zależy od nas...
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline OokamiG

Odp: Amber
« Odpowiedź #223 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 13:06:18 »
Kupuję Korrę od Amberu i w tym wypadku wolałbym trzy grubasy zamiast tych cienkich zeszytów. Żółwie zignorowałem bo taka forma wydawania to trochę żart. Ani dla czytelnika z doskoku bo za drogie jak na taki cienki album, ani dla komiksiarza,który wolałby poważniejsze wydanie.

Offline eridraven

Odp: Amber
« Odpowiedź #224 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 13:13:50 »
Kupuję Korrę od Amberu i w tym wypadku wolałbym trzy grubasy zamiast tych cienkich zeszytów. Żółwie zignorowałem bo taka forma wydawania to trochę żart. Ani dla czytelnika z doskoku bo za drogie jak na taki cienki album, ani dla komiksiarza,który wolałby poważniejsze wydanie.

Przy odpowiedniej cenie, wydanie w amberowej formie to rzecz wtóna. Ciesze się, że mogę czytać to po polsku, wolałbym, żeby to się utrzymało, a nie padało ofiarą cancel culture.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy