Autor Wątek: Amazon w Polsce  (Przeczytany 11272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Amazon w Polsce
« dnia: Wt, 18 Luty 2020, 20:36:39 »
Najpewniej jeszcze w tym roku Amazon wejdzie do Polski i otworzy tu e-sklep - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Do tej pory Polacy mogli robić zakupy na polskojęzycznej stronie niemieckiego Amazon.de.


"GW" nieoficjalnie dowiedziała się, że Amazon obecnie "prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy na temat współpracy z Pocztą Polską". Operator miał już przejść testy jakościowe Amazona.

Według dziennika, jeśli porozumienie dojdzie do skutku, Poczta miałaby zająć się przesyłkami z polskiej wersji Amazon.com w Polsce i na Ukrainie. Ostateczne rozmowy w tej sprawie mają się odbyć w kwietniu

Ciekawe jakie u nas beda ceny i kwota dla przesylki za free☺

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 20:47:02 »
Jak na razie najczarniejszy scenariusz z tą Pocztą. Dla mnie oznacza praktycznie ZERO zakupów. Mam tylko cichą nadzieję, że nie zaczną utrudniać zakupów na innych europejskich.

sum41

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 20:48:15 »
Wiedzialem ze beda nazekania na poczte 😐

Offline stachel

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 20:51:48 »
Jak na razie najczarniejszy scenariusz z tą Pocztą. Dla mnie oznacza praktycznie ZERO zakupów. Mam tylko cichą nadzieję, że nie zaczną utrudniać zakupów na innych europejskich.

Mi z DE mniejsze paczki już PP dostarcza. Tylko większe idą kurierem.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:01:20 »
Mi czasem też. Ale sporadycznie, zazwyczaj dhl. Ale jeśli defaultowo będzie PP, to pass.
Zresztą Amazony już mi i tak podpadły kasowaniem z góry za preordery. W efekcie liczba moich zamówień u nich spadła w zeszłym roku o 75%. Więc słabo to rozegrali w moim przypadku.

Offline Moreroms

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:09:13 »
Może nie być tak źle, kiedyś w internecie pisali o planie odpowiedników inpostowych pavzkomatów od PP. może start pocztomatów i amazon.pl zbiegną się w czasie?

Offline radef

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:11:54 »
Mi z DE mniejsze paczki już PP dostarcza. Tylko większe idą kurierem.
W moim przypadku Pocztą Polską szły wszystkie paczki wysyłane z polskich magazynów, natomiast te z zagranicznych magazynów były wysyłane kurierem.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

sum41

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:13:39 »
Amazon testuje juz  dostarczanie dronem 😁

Online parsom

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:23:40 »
Dronem to już od dawna - o ile pamiętam to już nawet South Park to obśmiewał.
Do mnie też wiele przesyłek z Amazona przychodzi PP. I szczerze mówiąc nie wiem co wy macie za listonoszów, ale u mnie PP działa bez większych wpadek (zdarzają się, ale nieznaczne i sporadyczne). W zasadzie hierarchia opcji dostawy jest taka: paczkomaty > poczta odbiór osobisty > poczta (chyba na jednym miejscu z ruchem) > kurier. Co prawda przez lata zamawiania Lego nie narzekałem na DHL, ale jak w końcu przyszło do reklamacji to okazało się, że mają tam dziadostwo jak wszędzie.
A co do wejścia Amazona - czy w segmencie książek i komiksów to tak wiele zmieni? Taniej już chyba nie będzie.

sum41

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:25:53 »
Ja zamawialem lego z DE przez kuriera Dhl a sobie przyszlo po 2 tygodniach poczta...

Online parsom

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:33:41 »
Jeżeli to od Lego bezpośrednio to w taki sposób wysyłają tylko części. I tutaj czas dostawy w zasadzie nie jest winą poczty, tylko nadawcy - nie spieszą się z wysyłką.
A w zasadzie - wysyłali. Przeszli na DPD i wysyłają teraz z Belgii.

Offline Death

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:48:47 »
U mnie Ruch ma pierwsze miejsce i dubluje już sam siebie na okrążeniu. Praktycznie 99,9% przesyłek w stanie idealnym.

Offline Hans

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 22:32:53 »
Jak będą pakować tak samo jak w innych krajach to ja dziękuję. Nie chce mi się bawić w trzy wymiany tego samego tytułu.

Offline Pawelek

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 22:45:49 »
Mi czasem też. Ale sporadycznie, zazwyczaj dhl. Ale jeśli defaultowo będzie PP, to pass.
Zresztą Amazony już mi i tak podpadły kasowaniem z góry za preordery. W efekcie liczba moich zamówień u nich spadła w zeszłym roku o 75%. Więc słabo to rozegrali w moim przypadku.
U mnie odwrotnie. Wysyłka PP najczęściej bez uszkodzeń, paczka nadana wieczorem leży już o 8 rano następnego dnia w robocie na biurku. DHLem za to zazwyczaj mogę bez otwierania paczki wyjąć zawartość. Za preordery też jak na razie nie pobierają mi kasy z góry, ani na de ani na uk.
To jak masz gwarancję najniższej ceny w preorderze to zwracają różnicę wtedy?
Może nie być tak źle, kiedyś w internecie pisali o planie odpowiedników inpostowych pavzkomatów od PP. może start pocztomatów i amazon.pl zbiegną się w czasie?
Ponad rok temu zamówiłem do paczkomatu PP, chciałem sprawdzić jak to działa bo niby już była usługa normalnie dostępna (po testach). Dostałem smsa z kodem odbioru i zaraz po nim telefon, że ta przesyłka to do odbioru w okienku będzie bo tam w sklepie to ktoś źle wypełnił... :) Paczkomat na poczcie wyglądał na nowiutki, nieużywany ;)

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:04:15 »
Za preordery też jak na razie nie pobierają mi kasy z góry, ani na de ani na uk.

W zeszłym roku wprowadzili te zmiany i ściągali od razu. Może się z tego wycofali. Nie wiem, bo już nie robię preorderów na amazonie. Zwyczajowe "Pay on dispatch" pod buttonem zniknęło i nadal nie ma.