Autor Wątek: Amazon w Polsce  (Przeczytany 11273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:42:08 »
Dla mnie zamawianie komiksów czy książek z amazonu jest mocno wątpliwe etycznie.

Pewnie nie bardziej niż korzystanie z telefonu, czy komputera na którym piszesz ten post.

A w temacie: czy Poczta Polska jakiś czas temu nie zapowiadała swoich paczkomatów??

Offline gashu

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 20:16:54 »
Właśnie to jest dla mnie najważniejsze w temacie wejścia Amazona na rynek polski. Amazon kosi konkurencję równo z trawą wszędzie tam, gdzie się pojawi i mam nadzieję, że monopolista Allegro również mocno dostanie po dupie

Kilka lat temu do Polski wszedł gigant eBay, który miał rozjechać Allegro...
Jak wyszło - wszyscy wiemy.

Odnośnie Amazona... Ja przestałem tam kupować komiksy już kilka lat temu, z uwagi na tragiczne pakowanie pozbawione jakichkolwiek zabezpieczeń. Co druga paczka przychodziła do mnie zmasakrowana. Oczywiście można odsyłać, reklamować, ale po kilku razach odechciało mi się w to bawić. Wolę zapłacić więcej i mieć święty spokój.

Jeżeli na dodatek w polskiej wersji serwisu nie będzie możliwości wysyłki do paczkomatu, mój entuzjazm związany z informacją będącą przedmiotem dyskusji spada do zera...

sum41

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 21:12:42 »
Gazeta Wyborcza, powołując się na anonimowego informatora, podejrzewa jednak, iż partnerstwo z Pocztą Polską jest tylko przejściowe. Amazon zbroi się bowiem do uruchomienia własnego łańcucha logistycznego, dostarczającego paczki do klientów.

W ciągu dwóch lat gigant handlowy ma rzekomo wystartować w Polsce z własną usługą kurierską. Co więcej, istnieje uzasadnione podejrzenie, że kurierzy Amazonu będą dostarczać paczki elektrycznymi samochodami. Amazon wykupił w tym celu udziały w spółce Rivian, która ma wyprodukować dla giganta aż 100 tys. elektrycznych dostawczaków, z których część miałaby trafić do Polski.

Offline pokia

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 22:11:24 »
Ja mam jakieś dwa kilometry do centrum logistycznego Amazona. Więc z mojego punktu widzenia mogliby uruchomić odbiór osobisty.

Swoją drogą w tym centrum jest paczkomat Amazona do którego amazon.de dostarcza za darmo. Sęk w tym, że dostęp do miejsca w którym jest ten paczkomat mają chyba tylko pracownicy. Cytuję:

"Ograniczony dostęp — To nie jest skrytka publiczna. Ta skrytka jest dostępna tylko dla osób z uprawnieniami dostępu do tej lokalizacji.

Skrytki o ograniczonym dostępie - Jeśli nie masz dostępu do tej lokalizacji, nie będzie możliwości odebrania paczki i zostanie ona zwrócona do firmy Amazon."



Offline Pawelek

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 22:38:13 »
Niby w Biedronkach są pocztomaty. Ja widziałem tylko w placówce PP. Jak się dogadali i będą w każdej Biedronce to pokrycie spoko będą mieli.
https://allegro.pl/smart/poczta-polska

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 15:01:53 »
to kołchoz

Z kołchozów ludzie nie mogli odejść, z Amazona mogą. Nikt im nie każe przecież tam pracować. Mamy stosunkowo wolny rynek i pracownik zarabia tyle, ile sobie wynegocjuje z pracodawcą. Jeśli wynagrodzenie się nie podoba, może iść do szefa i poprosić o więcej. Albo zmienić pracę na lepiej płatną.

Pewnie nie bardziej niż korzystanie z telefonu, czy komputera na którym piszesz ten post.

Chyba pierwszy raz na tym forum napisałeś coś mądrego.

Cytuj
A w temacie: czy Poczta Polska jakiś czas temu nie zapowiadała swoich paczkomatów??

Są przecież już od dawna.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 15:10:58 »
Chyba pierwszy raz na tym forum napisałeś coś mądrego.

I Tobie się kiedyś uda. Nie poddawaj się.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 19:49:24 »
Jesteś bardzo niemiłym człowiekiem, wiesz? Wręcz chamskim i niewychowanym. Upominam cię, żebyś zachował przynajmniej minimum szacunku do drugiego człowieka...

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 20:04:16 »
Trzymaj kciuki za człowieka to jeszcze cię obrzuci epitetami... tut, tut, tut...

Offline Gazza

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 21:08:09 »
Przestańcie proszę 😒

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 09:06:26 »
Poczta to jedno, ale naprawdę ciekawi mnie jak będzie wyglądał asortyment. Przez długi czas część pomniejszych dedykowanych w Europie miała naprawdę słaby.
No i formy płatności. Pay u?? (skoro amazon de ma Przelewy 24)
Infolinia polska wielu osobom też na pewno pomoże, (bo nie wyobrażam sobie by jej nie było, skoro w niemieckim jest). 

Offline starcek

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:13:20 »
Przestańcie proszę 😒
E tam, to niech Apasz nie pisze tych bzdur o rynku pracownika w odniesieniu do osób o niskich kwalifikacjach pracujących za około minimalną.

Ja szczerze podziwiam desperatów kupujących w Amazonie, a potem wylewających facebookowe żale na poniszczone książki i komiksy. Od lat nic się nie zmienia w zasadzie: "szybkość, jakość, cena - wybierz dwa".
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 13:28:40 »
E tam, to niech Apasz nie pisze tych bzdur o rynku pracownika w odniesieniu do osób o niskich kwalifikacjach pracujących za około minimalną.


Bzdury? A to dlaczego osoby o niskich kwalifikacjach nie chcą ich podwyższać? Tylko nie wyjedź tu przypadkiem zaraz o jakichś nierównościach społecznych, bo do najprostszej pracy na budowie lub na kasie w Lidlu wysokich kwalifikacji nie potrzeba, a zarobi się tam zapewne więcej, niż w Amazonie. Trzeba tylko chcieć i wykazać się minimum inicjatywy, a nie oczekiwać, że coś się należy i czekać na sobotę...  ::)