Autor Wątek: Amazon w Polsce  (Przeczytany 11271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 16:06:58 »
InPost ogarnia sensownie jedną rzecz - paczkomaty. To trochę za mało. A do tego - w momentach dużego natężenia przesyłek paczkomaty się przepełniają i trzeba te paczki odbierać w różnego rodzaju kanciapach, albo z paki dostawczaka.

Offline xanar

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 16:09:55 »
No to zamów wtedy sobie coś PP, na pewno będzie lepiej, szczególnie jak paczka przechodzi przez węzeł warszawski  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 16:17:59 »
Bardzo bym sobie życzył Amazona w Polsce, ale jestem do tej informacji nastawiony sceptycznie, bo tego typu newsy pojawiają się sporadycznie już od kilku lat. Zawsze się dziwiłem czemu jeszcze Amazona u nas nie ma, skoro już i tak mają te wszystkie magazyny i centra dystrybucyjne, czy jak to się nazywa... No ale może tym razem się uda, fajnie by było.

A w temacie Amazona, czekam na ruch Allegro, szczególnie w prowizjach.

Właśnie to jest dla mnie najważniejsze w temacie wejścia Amazona na rynek polski. Amazon kosi konkurencję równo z trawą wszędzie tam, gdzie się pojawi i mam nadzieję, że monopolista Allegro również mocno dostanie po dupie, bo to, co oni ostatnimi czasy wyprawiają, to już woła o pomstę do nieba. 10% prowizji to już była duża przesada, a przecież ostatnio dowalili 15% na rzeczy używane. Oj mam nadzieję, że dostaną w dupsko, bo nadużywanie przez nich pozycji monopolisty jest już wręcz chamskie i bezczelne, zupełnie nieprzystające do dzisiejszych czasów.

A co do prowizji, to zdaje się już od 1 marca obniżają prowizje na tym Allegro Lokalnie - z 10% do 7,9%. Ale przy okazji znoszą maksymalny limit prowizji w wysokości 50 PLN przy sprzedaży pow. 500 PLN, także tego...

Mnie natomiast dziwi, że OLX nie podejmuje żadnych działań celem odebrania Allegro klientów. I tak mają już pokaźną grupę użytkowników, ale ludzie wciąż obawiają się kupować tam na większą skalę w opcji z wysyłką, co znacząco sprzedaż na OLX ogranicza. A przecież wystarczyłoby wprowadzić system komentarzy taki, jaki kiedyś był na Allegro, przez co OLX stałby się Allegro w jego złotej erze. Niechby i wprowadzili jakieś prowizje od sprzedaży, myślę że ludzie i tak by się przerzucili. Sytuacja typu win-win.

Offline JanJ

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 16:22:22 »
No właśnie, mnie tez dziwi brak ocen dla sprzedających na OLX. Wracając do Amazona PL, z tego co czytam, to PP ma zająć się przesyłkami nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie. Pytanie czy Inpost podołałby logistycznie z Ukrainą, czy PP nie była i tak jedynym wyborem.

Offline Dracos

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 16:37:36 »
To nawet rozczulające jest kiedy ktoś myśli że taki gigant jak Amazon po tym jak wytnie konkurencję będzie utrzymywał niskie prowizje. Optymalnie by było żeby na rynku istniały równorzędne konkurujące ze sobą podmioty, ale Amazon ze swoją polityką podatkową, wykorzystywaniem pracowników i osłoną w postaci rządu US takim uczciwym konkurentem nie jest.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 16:40:20 »
No właśnie, mnie tez dziwi brak ocen dla sprzedających na OLX. Wracając do Amazona PL, z tego co czytam, to PP ma zająć się przesyłkami nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie. Pytanie czy Inpost podołałby logistycznie z Ukrainą, czy PP nie była i tak jedynym wyborem.

Teraz dostarczają do Polski różnymi kanałami, wiec w czym problem? Przecież i tak będą musieli korzystać z pomocy po Ukraińskiej stronie bo PP nie ma tam, żadnej infrastruktury. Ukraina jest większa niż Polska..

Offline Kalander

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 17:00:22 »
Dla mnie zamawianie komiksów czy książek z amazonu jest mocno wątpliwe etycznie, także prawdopodobnie ten news nie wpływa jakoś na moje życie, chyba że tylko w kontekście wycięcia konkurencji czy okazjonalnych zakupów wydań francuskich, jeśli takie pojawią się w ofercie na Polskę.

Online misiokles

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 17:04:44 »
InPost ogarnia sensownie jedną rzecz - paczkomaty. To trochę za mało. A do tego - w momentach dużego natężenia przesyłek paczkomaty się przepełniają
PP i kurierzy w tym czasie też nie ogarniają.

Offline death_bird

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 17:07:18 »
Przyjęli taki "model biznesowy" i niech mają swoją rzeszę klientów. Ja oceniłem ze swojej perspektywy.

I ja to rozumiem. Po prostu przedstawiłem punkt widzenia dot. tego skąd pewne rzeczy na poczcie się biorą.
Nie oceniam w tym momencie czy z PP korzystać należy bądź też nie należy a jedynie przypominam o konkretnej funkcji tej instytucji jaką jest pośrednictwo w niektórych usługach dla tych, którzy nie chcą/nie potrafią załatwić ich online.
I "tyla". :)

Dla mnie zamawianie komiksów czy książek z amazonu jest mocno wątpliwe etycznie,

Możesz rozwinąć myśl?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kalander

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 18:17:55 »
Tutaj jest dość pobieżne, choć przez to niepełne streszczenie. Dobry punkt wyjścia do dalszych lektur jak szkodliwa jest to firma.  https://stallman.org/amazon.html

Offline R~Q

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 18:45:25 »

Możesz rozwinąć myśl?
to kołchoz

Offline Pawel.M

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:08:08 »
A która firma świadczy podobne usługi? Która dostarcza listy?
A kto jeszcze pisze listy :D

I zapominacie o jednym - poczta jest tam, gdzie nie ma nawet paczkomatów, o Ruchu nie wspominając.
U nas - w Wielkopolsce - odkąd Inpost ustawił paczkomaty koło marketów Dino, paczkomaty są bardziej dostępne od placówek poczty.
Acz podobno poczta też chce stawiać paczkomaty, z tego co rozumiem chcą się dogadać ze spółdzielniami mieszkaniowymi i stawiać na osiedlach. Dla mnie jednak pomysł z marketami jest lepszy - i tak musisz po zakupy dojechać.

Offline Gazza

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:13:11 »
Od pewnego czasu ilość paczkomatów została tak zwielokrotniona, ze od ponad roku nie obserwuję problemu z brakiem miejsca w paczkomacie. Inna sprawa, ze skrócił się również czas na odbiór przesyłki.

Ale wracając do Amazona - nie rozumiem w jakim stopniu miałby stanowić konkurencję dla Allegro. Ebay - rozumiem, ale Amazon? 🤔

Offline PJP

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:32:34 »
Takie małe spostrzeżenie. O ile na co dzień przy dostawach książek, komiksów czy innych gadżetów staram się korzystać z paczkomatów czy kiosku o tyle poważniejsze kwity i grubsze przesyłki ogarniam pocztą. Jasne, że drażni mnie ów model biznesowy, kolejki i brak klimy oraz zabawy w podchody awizowe (ale już mniej jak się dogadałem z listowym). Ale... nie zdarzyło się, żeby mi coś zginęło czy nie dotarło a wysyłałem, prywatnie i z roboty naprawdę w dziwne miejsca ;-) A z kurierami bywało różnie a ostatnio to z nimi jest wręcz tragicznie.

Offline parsom

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 19:33:19 »
A kto jeszcze pisze listy :D

Sądy, urzędy itd. Są jeszcze wysyłane pocztą zaproszenia, kartki z życzeniami, papiery do podpisania - cała masa rzeczy.

Od pewnego czasu ilość paczkomatów została tak zwielokrotniona, ze od ponad roku nie obserwuję problemu z brakiem miejsca w paczkomacie. Inna sprawa, ze skrócił się również czas na odbiór przesyłki.

W mojej okolicy paczkomatów jest więcej chyba niż Żabek. Mało tego - większość została wymieniona na większe niż wcześniej. A w listopadzie i grudniu co i rusz biegałem do zawalonej po brzegi paczkami kanciapy.