Autor Wątek: Amazon w Polsce  (Przeczytany 11278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:09:54 »
Ja akurat nie mam daleko do swojej PP toteż zamawiam z odbiorem w placówce, sms, spacerek i nigdy nie było żadnych problemów ze stanem paczki. Jak pomyślę, że miałbym się liczyć z kurierem i jego godzinami pracy to dziękuję, ale postoję.
Paczka w Ruchu też nie jest złą opcją, ale jak mi zamkną ostatni sensownie ulokowany kiosk to chyba z 7 kilosów będę miał do "najbliższego", jeszcze zipiącego...
Także tego - Poczta Polska nie jest z tych ostatnich.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:19:26 »
Zależy jaką pocztę, u mnie 30 min. stania w kolejce z czterech okienek zostały już dwa bo pozostałe zastawione jakimś badziewiem, już pomijam fakt, że cały czas te same kobiety tam pracują i mają jakieś problemy z ogarnięciem najprostszych rzeczy, jak np. polecony envelo (zawsze jakiś problem bo tylko jedna to ogania).
Nie wiem jaki macie problem z kurierami, pracują w takich samych godzinach jak inni ludzie, jak pracowałem swojego czasu w jakiejś kopro-firmie to zamawiałem do roboty.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lou

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:25:13 »
PP i Ruch to dwie najbardziej dziadowskie firmy. Z kurierami Inpostu też bywały problemy, ale przez ostatni rok trochę ich firma ogarnęła.
A w temacie Amazona, czekam na ruch Allegro, szczególnie w prowizjach.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline death_bird

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:30:40 »
PP i Ruch to dwie najbardziej dziadowskie firmy.

A możesz uzasadnić?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:34:02 »
z allegro jakiś mail mi dziś przyszedł, że od 10 marca jakieś zamiany i rozwijają tą całą wersję beta allegro lokalne (jakby nie mogli tego wypuścić jak już byłoby gotowe, no ale cóż pewnie takie orły tam zarządzają jak w DC) :
" Ciągle rozwijamy Allegro Lokalnie - specjalne miejsce do zakupów i sprzedaży dla osób prywatnych. Dopasowujemy je do ich potrzeb. Sprzedający już teraz mogą dodawać więcej, bo aż 15 zdjęć. Wkrótce dodamy opcje wyróżniania oraz możliwość obserwowania ogłoszeń. Dodatkowo, na Allegro Lokalnie obniżymy opłatę za sprzedaż." i coś tam coś tam jeszcze.
Rozumiem, że coś mało chętnych jak obniżają opłatę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Itachi

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:34:09 »
A w temacie Amazona, czekam na ruch Allegro, szczególnie w prowizjach.

Ruch? Czyli mało Tobie podwyżek? :)

Offline Lou

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:40:54 »
@death_bird , opieram to na mojej wieloletniej pracy w e-commerce. Liczba reklamacji na zgubione, uszkodzone i niedoręczone przesyłki zawsze była najwyższa w przypadku tych dwóch operatorów. W Ruchu to zdarzało się, że z 1 na 3 przesyłki było coś nie tak. Dodatkowo PP nie lubię też jako odbiorca, ciągle jakieś problemy.

@Itachi, raczej czekam na jakieś kupony promocyjne na wystawianie albo obniżki.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:42:33 »
  Inpost>PP>Ruch, tak mniej więcej to wygląda u mnie u żadnego z tych dostarczycieli nigdy nie miałem problemów ze stanem paczki. Inpost wygrywa bo jest najszybszy, na poczcie drażnią mnie kolejki i praktycznie jest zawsze o jeden dzień dłużej, niech zainwestują w te swoje paczkomaty.
  Innych firm kurierskich unikam jak ognia. Ostatnio jeden wujek z DPD wiózł dla mnie telefon przez 2 tygodnie. W zeszłym roku sprzedałem kartę graficzną na allegro i wbrew moim namowom facet wybrał GLS i trwało to ledwie 8 dni. Zdaję sobie sprawę, że to raczej nie wina kurierów, ale to jest przesada.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 08:10:50 »
Jeśli mam być szczery to patrzę ma PP wyłącznie przez pryzmat mojego lokalnego UP. Bo właściwie to jedyna perspektywa jaka ma dla mnie znaczenie.

O nadaniu czegoś na poczcie nei chce nawet zaczynać (koleeeeejki) bo nie o tym mowa.
Chyba że zwroty.

Jak dostarczą to pal sześć. Ale problemy się zaczynają jak się pojawi awizo. Z kurierami da się jeszcze jakoś od biedy skontaktować. A tu klops. Jedyne co się dowiesz na infolinii to to samo co na emonitoringu.

Jak przyjdzie do odbioru to się okazuje, że mimo że mam pocztę pod nosem, to jest to tylko filia i muszę paczkę odbierać 5 km od domu...

Kilka lat temu broniłem PP bo mieli naprawde dobry okres. Priorytety dochodziły naprawde na następny dzień
etc... A teraz? Nie dość, że wszystko wolno, kolejki maks to jeszcze polecony priorytet ponad 8 zł haha Żart.

Dla mnie marzenie to Amazon (także zagraniczny) + paczkomat. Not gonna happen soon, ale to byłby idealny układ.

Offline xanar

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 08:16:47 »
Jakąś grafikę widziałem jakiś czasem temu gdzie było, że przez ostatnich parę lat zwykły list podrożał 100% a polecony z 50%, jakoś dziwne, że nie na nic to się nie przełożyło.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 08:19:41 »
Z tym staniem w kolejkach to sie troche w du...e poprzewracalo od dobrobytu, chyba najlepiej zeby na kazdego polaka przypadal jeden pracownik poczty...

sum41

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 08:21:43 »
Jakąś grafikę widziałem jakiś czasem temu gdzie było, że przez ostatnich parę lat zwykły list podrożał 100% a polecony z 50%, jakoś dziwne, że nie na nic to się nie przełożyło.

Nie hejtujcie tej Poczty bo wysyłam paczki na cały świat i najgorsza poczta to Kanadyjska a za nią USA - nasza jest niezła.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 08:53:13 »
Z tym staniem w kolejkach to sie troche w du...e poprzewracalo od dobrobytu, chyba najlepiej zeby na kazdego polaka przypadal jeden pracownik poczty...

Pitolisz teraz. Jeśli czekam 30 minut żeby odebrać paczkę, a jest otwarte 1 okienko na 3 (w pozostałych panie zajmuja się swoimi sprawami) to jest coś chyba na rzeczy. Co dziwnego, że wole paczkomat w którym... NIE czekam. I mogę odebrać w środku nocy jak mam taki kaprys. A tu odbieram w godiznach pracy i dodtakowo mnie to kosztuje. Wiec nie rozumiem tej ironii

Offline eyesore

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 08:55:43 »
Z tym staniem w kolejkach to sie troche w du...e poprzewracalo od dobrobytu, chyba najlepiej zeby na kazdego polaka przypadal jeden pracownik poczty...
Ziom, no sorry, ale PP to głębokie PRL jest w porównaniu do innych firm świadczących podobne usługi.
Przykład paczkomatów- średni czas odbioru 30 sekund, na poczcie średni czas odbioru 15 minut, (sprawdzałem po 3 razy i na PP i przy paczkomacie). Co do stanu dostarczanej przesyłki to bywa róznie ale w sumie to bardziej leży w gestii wysyłajacego niż firmy dostarczającej (ale zeby nie było, to tylko moja opinia). Mieszkam w Poznaniu, tu cały czas stoi się w korkach, kolejkach, przeciska w tłumie, i mnie kur@#$ trafia jak mam jeszcze czekac na poczcie choć paczkomat mam 300m dalej (lub w drodze do sklepu).

Online parsom

Odp: Amazon w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 09:07:01 »
Ziom, no sorry, ale PP to głębokie PRL jest w porównaniu do innych firm świadczących podobne usługi.

A która firma świadczy podobne usługi? Która dostarcza listy? Inpost miał z tym epizod - i nagle okazało się, że to nie takie proste jak się wydaje. Burdel z ich listami przewyższył wszystko co widziałem.
I zapominacie o jednym - poczta jest tam, gdzie nie ma nawet paczkomatów, o Ruchu nie wspominając.