Autor Wątek: 33 MFKiG w Łodzi  (Przeczytany 62851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #540 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:18:54 »
Telefon, wrzuć skany list kolejkowych temu niedowiarkowi.  >:(
Widziałem je. Ile tam w niedziele było? Niecałe 30? ;)

Offline Teli

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #541 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:19:36 »

Telefon, świetnie że córze spodobał się kolejkon.
Więc ostatecznie nie dostała wrysu w Kiku? Kikogedon, dobra nazwa. Mam nadzieję, że nie wydałem się zbyt chamski i szorstki w tym chaosie. Dał mi w kość. To było moje 5 podejście do kiełbusa po 1 wrys i to nie w kilku, a w "czego pragną śmieci". Do tego byłem potwornie zmęczony. Przepraszam. Następnym razem obiecuję wynagrodzić to małoletnim i być mniej są.olubnym.
Zapisuję się na mysteryboxa, świetnie, że tradycja KK wciąż się rozwija.


What? Ci tam "telefon". Skórę wygarbuję, a nie mysteryboxa. Mam nadzieję że to tylko autokorekta była.

KiK mnie zdrzaźnił bo to już nie pierwszy taki cyrk w ich wykonaniu. Przypomina mi się anegdota zasłyszana wczoraj o Williamie Maurym jak to po wizycie w 2018 zachodził w głowę że większa część fanów "Sisters" w Polsce to podstarzali, brodaci faceci.
Trochę to poskładam w myślach i chyba napiszę maila do władz festiwalu z pomysłem strefy autografu dziecięcego. Wszyscy tu wspominają o świerzej krwi w komiksie, a jak przychodzi co do czego to bitwa o dziadersów o wrys z Kokoszem.
Córa dostała wrys ale tylko dlatego że:
• poprosiłem Andrzeja ze strefy żeby to monitował jak będę u Kasprzaka załatwiał wrys dla Nocnego, dzięki czemu nawet coś wrysowali.
• po zrobieniu wrysu sam wlazłem w towarzystwo i wyszarpałem z tego bajzlu ten komiks bo młoda nie dała rady się przebić.
A teraz mi powiedzcie jak przypadkowy dzieciak z "królewską konną" z przypadkową filigranową mamusią ma sie przepchać do Kiełbusa przez tą tłuszczę? Raczej obejdzie się smakiem i z czasem zapomni o komiksie zamiast mieć pozytywne wspomnienia.
Mojej nic nie było Kajków zlała bo nie byli jej priorytetem tylko dodatkiem. Ale nie ukrywajmy Ancia w stosunku do rówieśników w edukacji komiksowej ma już niemal maturę bo bardziej zaimponowało jej spotkanie i rozmowa z Kasem (o Ingo nie wspomnę) więc i tak Kajki to już nie jej poziom.
Inna sprawa że trochę straciłem szacunek dla autorów. Wydaje mi się że nawet ich śmieszył ten cały "Kikogedon". Miałem okazję popatrzeć na to od strony sceny, gdy Graz kładła kolory na wrys i ten tłumek wyglądał stamtąd  karykaturalnie i komicznie za razem. Ja na ich miejscu po prostu wstałbym i wyszedł zamiast dawać autografy. No nic nie moja rzecz. W każdym razie od wczoraj nie liczcie mnie w kolejkach do Kajków :P

Co do Kima. Mam mieszane uczucia. pooglądałem gościa na żywo w niedzielę i talentu mu nie odmówię. Ale nie jest to talent czysto komiksowy. To raz. Malowanie na żywo niby ok. Przejrzałem te albumy które miał na stoisku. Prace wydają mi się mocno chaotyczne i nie zawsze zaplanowane. Widać w nich szybkość i szkicowość. Facet dobrze chwyta ruch i chwilę ale brak temu wszystkiemu malarskiego ładu i czystości. Zdaje mi się że ilością szczegółów i figuratywnym chaosem często przykrywa braki kompozycyjne, proporcjonalne i formalne. Jednak jego rysunek dobrze w wpasowuje się w ten Instagramowy świat gdzie liczy się żeby było szybko i efektownie, a czy dobrze to już inna sprawa. Trochę mnie ugłaskał że gdy podsunąłem mu "Batman Świat" podpisał bez szemrania i oddał do rąk własnych z typowym azjatyckim ukłonem. Tak samo potraktował córę gdy ta podetknęła mu grafikę z "Civil War II". Mała rzecz ale i tak cieszy.

Zgodzę się z ukaszm84 że duża część artystów komiksowych na swoim polu rozkłada go na łopatki. Może nie machają wielkich plansz 1x3m w trzy godziny ale to co wyczyniają jeśli da im się kwadrans i kartkę A4 chowa Kima do kieszeni. Świetny popis rysowania na żywo dał Ingo w rysując dla Ani Doktora Strange'a w niecały kwadrans.
Także mamy tu typowe "Cudze chwalicie..."

Dobra dość tego stękania. Biorę miotłę i idę odkurzać swoją galerię. muszę wymieść pajęczyny i wstawić relację z emefki :)

EDIT:
Telefon, wrzuć skany list kolejkowych temu niedowiarkowi.  >:(

No zatłukę!

Nie dam skanów list. RODO mnie obowiązuje i listy ulegną zjedzeniu w niszczarce. Mogę Ci tylko udzielić informacji że w sobotę na zamknięcie listy były 54 osoby, w niedzielę na zamknięciu 33.
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:33:24 wysłana przez Teli »

Offline Itachi

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #542 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:26:12 »
Właśnie. Podpis od rysownika. Gratuluje. Pewnie tyle samo podpisów dał Rucka, patrząc na sterty komików, które mu podsuwaliście.

Z rozmowy o Kimie płynnie przeszedłeś do sytuacji z 2017 roku... Szkoła Morawieckiego?

Do Jima Lee były takie tłumy, że nie było innego wyjścia. Ale nie, Ty zapewne uważasz że powinien dać 10 osób wrys Batmana, a 190 osobom powiedzieć elo !

Online michał81

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #543 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:28:16 »
Z rozmowy o Kimie płynnie przeszedłeś do sytuacji z 2017 roku... Szkoła Morawieckiego?

Do Jima Lee były takie tłumy, że nie było innego wyjścia. Ale nie, Ty zapewne uważasz że powinien dać 10 osób wrys Batmana, a 190 osobom powiedzieć elo !
Zatem KAS też powinien dawać tylko podpisy, wtedy obskoczyłby 190 osób, nie 10.

Nie dam skanów list. RODO mnie obowiązuje i listy ulegną zjedzeniu w niszczarce. Mogę Ci tylko udzielić informacji że w sobotę na zamknięcie listy były 54 osoby, w niedzielę na zamknięciu 33.
Czyli prawie się nie pomyliłem co do niedzieli ;)


Offline Itachi

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #544 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:30:46 »
Zatem KAS też powinien dawać tylko podpisy, wtedy obskoczyłby 190 osób, nie 10.

Widziałem je. Ile tam w niedziele było? Niecałe 30? ;)

XD

Offline Teli

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #545 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:33:40 »
Doprecyzowując. Po zamknięciu list i sformowaniu kolejki ludzie jeszcze dochodzili ale nie było już wtedy sensu dopisywać i liczyć bo po prostu stawali na końcu ogonka.

Online michał81

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #546 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:36:28 »
Doprecyzowując. Po zamknięciu list i sformowaniu kolejki ludzie jeszcze dochodzili ale nie było już wtedy sensu dopisywać i liczyć bo po prostu stawali na końcu ogonka.
I ?? Znaczy sugerujesz, że fani Kima nie stali w kolejce po numerek? Że nie stali w kolejce, aby wejść na festiwal?

Offline Itachi

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #547 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:37:35 »
I ?? Znaczy sugerujesz, że fani Kima nie stali w kolejce po numerek? Że nie stali w kolejce, aby wejść na festiwal?

Po co mieli stać, skoro nie było go na strefie autografów?

Przestaniesz się kompromitować ?

Online michał81

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #548 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:39:31 »
Po co mieli stać, skoro nie było go na strefie autografów?

Przestaniesz się kompromitować ?
No tak, bo można było spokojnie wziąć wrys na stoisku. Widzisz Łukaszku, tym samym mógł rozdać więcej niż 10 wrysów niż KAS. No sorry.
Spoiler: PokażUkryj
I więcej niż Jim Lee ;)

Offline Midar

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #549 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:39:47 »
What? Ci tam "telefon". Skórę wygarbuję, a nie mysteryboxa.

EDIT:
No zatłukę!
Telefon, zatłuczemy go razem. Ja za „dziadzia” 😀.

Offline Koora

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #550 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:41:53 »
Wiedziałem, że podasz to Spy games.
.. tom 1 i chyba nawet kontynuacji nie było (2014 rok).
Na przykład to - a inny przykład? Bo to już chyba koniec w temacie komiksu. Sketchbooki to raczej inna para kaloszy.

Offline Itachi

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #551 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:43:15 »
No tak, bo można było spokojnie wziąć wrys na stoisku. Widzisz Łukaszku, tym samym mógł rozdać więcej niż 10 wrysów niż KAS. No sorry.

To co rozdawał, a to co sprzedawał oddzielały lata świetlne. Dalej wmawiaj ludziom, jak to wspaniale wyglądało.

Ciekawe na czym by te wrysiki robił, gdyby Timof nie wydał albumu o WTC? Na kartkach od zeszytu?

Offline Leyek

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #552 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:43:35 »
Nie dam skanów list. RODO mnie obowiązuje i listy ulegną zjedzeniu w niszczarce. Mogę Ci tylko udzielić informacji że w sobotę na zamknięcie listy były 54 osoby, w niedzielę na zamknięciu 33.

@Teli a kojarzysz w niedzielę ok. 5.00-6.00 ile ludzi było na liście? Tak na przyszłość pytam, żeby wiedzieć czy jest sens wcześniej próbować czy to już bez różnicy czy 6 czy 9 rano. W 2014 to np. od Trusta udało mi się zdobyć duży wrys, teraz pewnie byłoby to tylko marzenie.

Online michał81

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #553 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:47:48 »
Wiedziałem, że podasz to Spy games.
.. tom 1 i chyba nawet kontynuacji nie było (2014 rok).
Na przykład to - a inny przykład? Bo to już chyba koniec w temacie komiksu. Sketchbooki to raczej inna para kaloszy.
Robił też okładki do Motherlands, Deadly Class, Black Science itd. przypomnę że to też się liczy. W końcu "mistrz" Rosiński też trzepie tylko ostatnio okładki.
Ciekawe na czym by te wrysiki robił, gdyby Timof nie wydał albumu o WTC? Na kartkach od zeszytu?
Właśnie na tych komiksach gdzie robił okładki.

Offline Midar

Odp: 33 MFKiG w Łodzi
« Odpowiedź #554 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 20:47:57 »
@Teli a kojarzysz w niedzielę ok. 5.00-6.00 ile ludzi było na liście? Tak na przyszłość pytam, żeby wiedzieć czy jest sens wcześniej próbować czy to już bez różnicy czy 6 czy 9 rano. W 2014 to np. od Trusta udało mi się zdobyć duży wrys, teraz pewnie byłoby to tylko marzenie.
Niezależnie ile było (dokładnie nie pamiętam, bo na końcu Teli ogarniał), różnica między 6 czy 9 rano, to jest (w zależności od roku) dodatkowe 50-150 osób ustawionych w kolejce już bez dopisywania do listy. Zwykle ok. 7 rano ustawiamy kolejkę i zdejmujemy listy. Wtedy już trzeba stać i pilnować swojego miejsca. Więc 6 jest wymiernie lepsza niż 9. Lepiej być 40 niż 120. Były sytuacje, że ktoś będąc np. 20 w kolejce dostawał numerek 1 do upragnionego artysty, bo inni nie byli zainteresowani (a był limit 4 nr na osobę).

EDIT:
Sorry, ale nie zauważyłem, że chodzi o niedzielę. Odnosiłem się do soboty.
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Wrzesień 2022, 21:02:41 wysłana przez Midar »